Latvijā tiek piedāvāta augsta līmeņa deguna, rīkles, aizdegunes un ausu slimību diagnostika un ārstēšana kā Latvijas, tā arī ārvalstu pacientiem. Latvijas labākie otolaringologi (ausu, kakla un deguna ārsti), kuru darba pieredze apvienota ar jaunākajām diagnostikas metodēm un mūsdienīgu aprūpi spēs risināt un ārstēt LOR saslimšanas.
Latvijā tiek piedāvāts plašs izmeklējumu klāsts gan pieaugušajiem, gan bērniem. Otorinolaringologs konsultācijas laikā veic deguna, rīkles, aizdegunes un ausu slimību diagnostiku un ārstēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā nozīmē papildus izmeklējumus. Pie LORa ieteicams vērsties, ja:
paaugstināta temperatūra apvienota ar spēcīgām galvassāpēm, nepatiku uz gaismu, sliktu dūšu un/vai reiboni;
balss aizsmakums nepāriet 3- 4 nedēļas un ilgāk, apgrūtināta elpošana;
novērots pēkšņs dzirdes pasliktinājums vai zudums, trokšņi ausīs;
parādās asiņaini izdalījumi no elpceļiem;
turpinās ilgstošs auss iekaisums ar smakojošiem izdalījumiem no auss;
parādās sastrutojums ap mandelēm, grūtības atvērt muti, biežas angīnas;
moka spiediena sajūta pierē, augšžokļa rajonā.
Otoskopija – izmeklējums tiek veikts ar mikroskopu vai digitālo otoskopu, kas ļauj aplūkot un izvērtēt gan dzirdes kauliņu, gan bungplēvīti.
Timpanometrija, Refleksometrija – izmantota padziļinātai vidusauss izmeklēšanai. Ar timpanometru tiek noteikts bungplēvītes kustīgums, bungu dobuma spiediens un dzirdes kauliņu kustīgums.
Audiometrija – nosaka dzirdes asumu, dzirdamības slieksni un jutību gan bērniem, gan pieaugušajiem. Palīdz diagnosticēt vidusauss un iekšējās auss slimības. Izmeklējumu veic ar elektroakustisku aparātu, pieejama arī pasaules līmeņa audiometrijas kabīne.
Galvas impulsu tests – otoneirologam palīdz izvērtēt vestibulāros refleksus un diferencēt galvas reiboņus, kas saistīti ar patoloģijām LOR orgānos. Īpaši svarīgi pacientiem ar līdzsvara traucējumiem.
Deguna dobuma un aizdegunes endoskopija – izvērtē gļotādas, anatomisko struktūru vai diagnosticētu patoloģiskus procesus LOR orgānos. Izmeklējumu veic lokālajā anestēzijā.
Fibrolaringoskopija – palīdz izvērtēt LOR orgānus un izslēgt onkoloģiskas saslimšanas degunā, aizdegunē, rīklē un balsenē. Izmeklējumu veic ar 2 mm fleksiblo aizdegunes endoskopu. Vienlaikus tiek veikta biopsija un uzsējumi.
Īpašos gadījumos iespējams veikt arī papildizmeklējumus – rentgenogrāfiju, datortomogrāfiju vai magnētisko rezonansi.
Terapijas metode deguna blakus dobumu iekaisuma ārstēšanai. Procedūras laikā no deguna ar vakuuma sūkni tiek atsūktas gļotas un strutas, tā mazinot iekaisumu. Jūtama tūlītēja elpošanas atvieglošanās. Vakuumskalošanu parasti ir jāatkārto vismaz 4-5 reizes.
Akūtu un hronisku balss saišu iekaisumu gadījumā vizuālā kontrolē tiek veikta dažādu eļļu un medikamentu aplicēšana uz balss saitēm. Procedūras laikā izmanto speciālas balsenes šļirces.
Procedūra noris ar speciālu ierīci vidusauss iekaisumu fizioterapijas veikšanai. Spiediens un vibrācija kustina bungplēvītes, un tas veicina šķidruma izvadīšanu no bungdobuma. Mazinās sāpes, un tiek stimulēta dzirdes uztvere. Procedūra ilgst 5-15 minūtes.
Pieejami dažādi ķirurģiskās ārstēšanas veidi:
Deguna blakusdobumu punkcija ar skalošanu;
Elektrokoagulācija asiņošanas apturēšanai;
Deguna starpsienas vai deguna gliemežnīcu operācijas;
Dobuma, blakusdobumu endoskopiskā ķirurģija;
Balsenes ķirurģija – endolaringeālās mikroķirurģikas operācijas ar CO2 lāzertehnoloģijas izmantošanu;
Deguna koriģējošas operācijas;
Aizdegunes vai aukslēju mandeļu izņemšana;
Labdabīgu veidojumu izņemšana no LOR orgāniem;
Auss gliemežnīcu korekcija.
Individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu ārstniecības procesu noteiks katra pacienta vajadzības un veselības stāvoklis. Izvēloties otolarinogloģijas procedūras veikt sadarbībā ar Latvijas klīnikām, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam seko 1-2 nedēļu gara vizīte Latvijā. Pacientam savlaicīgi vajadzētu parūpēties par savu kalendāru un kopumā ieplānot 2-4 nedēļas pilnvērtīgam operācijas un pēcoperācijas atkopšanās periodam.
Vispārējie ārstniecības procesa soļi:
Vizītes ilgums Latvijā būs atkarīgs no pacientam noteiktajām medicīniskajām procedūrām. Atkarībā no veikto manipulāciju apjoma, nepieciešams miera režīms un darba nespējas lapa no 1 līdz 3 nedēļām pēc operācijas, tomēr ilgstoša atrašanās klīnikā nav nepieciešama. Ievērojot ārsta norādījumus, pacients var atlabt mājās un samērā drīz atsākt pilnvērtīgu ikdienu bez ierobežojumiem. 2 nedēļas pēc operācijas jāizvairās uzturā lietot karstus ēdienus un dzērienus, jāizvairās no stipras deguna šņaukšanas un karstas dušas. 1 mēnesi nav pieļaujama palielināta fiziskā slodze, nedrīkst apmeklēt pirti.
Operācija var tikt atlikta, ja:
Konstatēts, ka nav detalizēti ievēroti režīma ieteikumi pirms operācijas;
Konstatētas novirzes no normas pirms operācijas veiktajās analīzēs un izmeklējumos, ja šis novirzes var nelabvēlīgi ietekmēt operācijas gaitu un rezultātu;
Pacients pirms operācijas saaukstējies vai ir parādījušies kādi citi veselības traucējumi.
Kādas iestādes piedāvā otolaringoloģijas pakalpojumus?
LOR ārsta pakalpojumus plašā spektrā piedāvā vairākas slimnīcas – gan vispārīga profila, gan arī specializētas klīnikas, kas piedāvā tieši LOR pakalpojumus.
Vai ir pieejami pakalpojumi bērniem?
Jā, visi ar kaklu, ausīm un degunu saistītie pakalpojumi ir pieejami gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pakalpojumus bērniem piedāvā Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, kā arī LOR klīnika, Medicīnas sabiedrība ARS.
Vai ir pieejama palīdzība brīvdienās un svētku dienās?
Akūtās situācijās ar bērniem var vērsties Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Pieaugušo pakalpojumiem, ja nepieciešams LOR Rīgā, pieejama neatliekamā palīdzība, ko visu diennakti nodrošina Medicīnas sabiedrība ARS.
Ko ietver otolaringoloģija?
Otolaringoloģija ietver visplašāko dažādu manipulāciju klāstu, kas saistīts ar degunu, kaklu un ausīm. Otolaringologs var palīdzēt ne tikai akūtās situācijās, bet arī saistībā ar dzirdes un runas problēmām. Klīnikas, kas piedāvā LOR pakalpojumus, piedāvā arī plašu spektru saistītu pakalpojumu, piemēram, logopēda konsultācijas un nodarbības, galvas impulsu testu, audiometriju, dzirdes aparātu izvēli un regulēšanu, timpanometriju, medikamentu ievadīšanu balsenē, aizdegunes un deguna dobuma endoskopiju un daudzus citus pakalpojumus.
Kā zināt, vai saslimšana tiešām saistīta ar otolaringoloģiju?
To visprecīzāk varēs pateikt ārsts. Daudzas saslimšanas tik tiešām var būt saistītas ar cēloņiem citās ķermeņa daļās, tādēļ otolaringologs noteiks, vai nav nepieciešama otoneirologa, alergologa, gastroenterologa, audiologopēda, bērnu neirologa, pediatra vai infektologa konsultācija.
Kādu kontaktinformāciju izmantot, lai uzzinātu vairāk par LOR ārstiem un pieejamajiem pakalpojumiem?
Aizpildiet veidlapu tepat mūsu vietnē. Jūs varat uzdot savu jautājumu brīvā formā. Tas tiks nosūtīts visām klīnikām, kas nodrošina jūs interesējošo pakalpojumu, līdz ar to jūs varēsiet saņemt precīzākās un izsmeļošākās atbildes uz savu jautājumu. Ja jums ir papildu jautājumi, rakstiet uz e-pasta adresi info@healthtravellatvia.lv vai zvaniet uz numuru +372 29214868.
Latvijas veselības tūrisma klasteris ir platforma, kas palīdz ārvalstu pacientiem atrast kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus Latvijā bez papildu maksas (Jūs maksājat klīnikā, mēs neieturam komisijas vai slēptās maksas).
Apvienojam vairāk kā 40 vadošās klīnikas, slimnīcas, centrus un pakalpojumu sniedzējus.
Jums ir iespēja sazināties ar katru klīniku individuāli, ieejot tās profilā un uzrunājot menedžeri vai rakstīt pieteikumu šajā lapā.
Maskavas iela 241, Rīga
Ilona Kihalova
Tālr.: +371 20014000
ilona.kihalova@vca.lv
Vienības gatve 45, Rīga
Inga Sproģe
T.: +371 25680140
inga.sproge@bkus.lv
Vienības gatve 51, Rīga
un
Brīvības gatve 410, Rīga
Romēna Namniece
T.: +371 25727676
info@lorklinika.lv
Skolas iela 5, Rīga
Džeina Cine
T.: +371 29126646
dzeina.cine@gmail.com
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes – nelielas teksta datnes, kuras tiek saglabātas jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Uzzini vairāk!