OTOLARINGOLOĢIJA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

OTOLARINGOLOĢIJA

OTOLARINGOLOĢIJA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1808

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Latvijā tiek piedāvāta augsta līmeņa deguna, rīkles, aizdegunes un ausu slimību diagnostika un ārstēšana kā Latvijas, tā arī ārvalstu pacientiem. Latvijas labākie otolaringologi (ausu, kakla un deguna ārsti), kuru darba pieredze apvienota ar jaunākajām diagnostikas metodēm un mūsdienīgu aprūpi spēs risināt un ārstēt LOR saslimšanas.

 

Top 10 iemeslu, kādēļ izvēlēties Latviju:

 1. Augsta līmeņa profesionāļi. Par pacientiem rūpējas kvalificēta un draudzīga mediķu komanda, kas ir savas nozares autoritātes. Ārsti ir Latvijas otorinolaringoloģijas asociācijas biedri un regulāri papildina profesionālās zināšanas ārvalstīs, iegūstot kvalifikācijai atbilstošus sertifikātus un pieredzi.

 2. Daudzpusīga ārstēšana. LOR slimības nereti saistītas ar citām saslimšanām, tādēļ pacientus konsultē arī otoneirologi, alergologi, gastroenterologi, audiologopēdi, bērnu neirologi, pediatri, bērnu infektologi, kā arī dzirdes aparātu akustiķi.

 3. Individuāla pieeja. Pacientam nodrošināta personīga attieksme un uzticības pilnas attiecības, veicot ārstēšanu atbilstīgi augstākajiem pasaules līmeņa  standartiem.

 4. Moderna diagnostika. Tehnoloģiski modernākā aparatūra un daudzveidīgas diagnostikas iespējas, lai iespējami īsā laikā diagnsoticētu LOR saslimšanas.

 5. Īsāks atveseļošanās periods. Mūsdienīgas metodes un jaunākās paaudzes medicīniskās ierīces ļauj operācijas veikt tā, lai atvieglotu procedūru norisi un pacientam pēc tām būtu mazāks diskomforts.

 6. Drošība un ES kvalitātes standarti. Moderni aprīkotajās klīnikās tiek nodrošināta sterilitāte pēc augstākajiem Eiropas standartiem.  

 7. Bez valodas barjerām. Latvijas speciālisti ilgstoši strādā ar ārzemju pacientiem un brīvi pārvalda vairākas svešvalodas.

 8. Ērta nokļūšana. Jūras, gaisa un dzelzceļa satiksme par saprātīgām cenām. Uz starptautisko lidostu „Rīga” pieejami lidojumi no 77 galamērķiem. Klīnikas palīdzēs ar privātā transporta nodrošināšanu un viesnīcu izvēli.

 9. Vides pieejamība. Personas ar funkcionāliem traucējumiem var patstāvīgi iekļūt un pārvietoties pa klīniku telpām. Personām ar dzirdes traucējumiem pakalpojumi tiek nodrošināti, saziņā izmantojot vizuālo informāciju vai saraksti.

 10. Pievienotā vērtība – brīvdienas. Iespēja izbaudīt Latvijas skaistumu un apmeklēt Rīgu, kas ir Baltijas valstu kultūras galvaspilsēta, arhitektūras pērle un gastronomijas paradīze.

 

1809

Piedāvātie pakalpojumi

Latvijā tiek piedāvāts plašs izmeklējumu klāsts gan pieaugušajiem, gan bērniem. Otorinolaringologs konsultācijas laikā veic deguna, rīkles, aizdegunes un ausu slimību diagnostiku un ārstēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā nozīmē papildus izmeklējumus. Pie LORa ieteicams vērsties, ja:

 • paaugstināta temperatūra apvienota ar spēcīgām galvassāpēm, nepatiku uz gaismu, sliktu dūšu un/vai reiboni;

 • balss aizsmakums nepāriet 3- 4 nedēļas un ilgāk, apgrūtināta elpošana;

 • novērots pēkšņs dzirdes pasliktinājums vai zudums, trokšņi ausīs;

 • parādās asiņaini izdalījumi no elpceļiem;

 • turpinās ilgstošs auss iekaisums ar smakojošiem izdalījumiem no auss;

 • parādās sastrutojums ap mandelēm, grūtības atvērt muti, biežas angīnas;

 • moka spiediena sajūta pierē, augšžokļa rajonā.

 

DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

Otoskopija – izmeklējums tiek veikts ar mikroskopu vai digitālo otoskopu, kas ļauj aplūkot un izvērtēt gan dzirdes kauliņu, gan bungplēvīti.

 

Timpanometrija, Refleksometrija - izmantota padziļinātai vidusauss izmeklēšanai. Ar timpanometru tiek noteikts bungplēvītes kustīgums, bungu dobuma spiediens un dzirdes kauliņu kustīgums.

 

Audiometrija - nosaka dzirdes asumu, dzirdamības slieksni un jutību gan bērniem, gan pieaugušajiem. Palīdz diagnosticēt vidusauss un iekšējās auss slimības. Izmeklējumu veic ar elektroakustisku aparātu, pieejama arī pasaules līmeņa audiometrijas kabīne.

 

Galvas impulsu tests – otoneirologam palīdz izvērtēt vestibulāros refleksus un diferencēt galvas reiboņus, kas saistīti ar patoloģijām LOR orgānos. Īpaši svarīgi pacientiem ar līdzsvara traucējumiem.

 

Deguna dobuma un aizdegunes endoskopija - izvērtē gļotādas, anatomisko struktūru vai diagnosticētu patoloģiskus procesus LOR orgānos. Izmeklējumu veic lokālajā anestēzijā.

 

Fibrolaringoskopija - palīdz izvērtēt LOR orgānus un izslēgt onkoloģiskas saslimšanas degunā, aizdegunē, rīklē un balsenē. Izmeklējumu veic ar 2 mm fleksiblo aizdegunes endoskopu. Vienlaikus tiek veikta biopsija un uzsējumi.

 

Īpašos gadījumos iespējams veikt arī papildizmeklējumus – rentgenogrāfiju, datortomogrāfiju vai magnētisko rezonansi.

 

ĀRSTNIECĪBA

Deguna blakusdobumu vakuma skalošana

Terapijas metode deguna blakus dobumu iekaisuma ārstēšanai. Procedūras laikā no deguna ar vakuuma sūkni tiek atsūktas gļotas un strutas, tā mazinot iekaisumu. Jūtama tūlītēja elpošanas atvieglošanās. Vakuumskalošanu parasti ir jāatkārto vismaz 4-5 reizes.

 

Medikamentu ievadīšana balsenē

Akūtu un hronisku balss saišu iekaisumu gadījumā vizuālā kontrolē tiek veikta dažādu eļļu un medikamentu aplicēšana uz balss saitēm. Procedūras laikā izmanto speciālas balsenes šļirces.

 

Bungplēvītes masāža

Procedūra noris ar speciālu ierīci vidusauss iekaisumu fizioterapijas veikšanai. Spiediens un vibrācija kustina bungplēvītes, un tas veicina šķidruma izvadīšanu no bungdobuma. Mazinās sāpes, un tiek stimulēta dzirdes uztvere. Procedūra ilgst 5-15 minūtes.

 

Pieejami dažādi ķirurģiskās ārstēšanas veidi:

 • Deguna blakusdobumu punkcija ar skalošanu;

 • Elektrokoagulācija asiņošanas apturēšanai;

 • Deguna starpsienas vai deguna gliemežnīcu operācijas;

 • Dobuma, blakusdobumu endoskopiskā ķirurģija;

 • Balsenes ķirurģija - endolaringeālās mikroķirurģikas operācijas ar CO2 lāzertehnoloģijas izmantošanu;

 • Deguna koriģējošas operācijas;

 • Aizdegunes vai aukslēju mandeļu izņemšana;

 • Labdabīgu veidojumu izņemšana no LOR orgāniem;

 • Auss gliemežnīcu korekcija.

 

1810

Pakalpojumu cenrādis

Otolaringologa konsultācija no 38 EUR

Otoskopija, tipanometrija, refleksometrija

no 10 EUR
Audiometrija no 15 EUR
Galvas impulsu tests no 20 EUR
Deguna dobuma un aizdegunes endoskopija no 15 EUR
Fibrolarinogskopija no 15 EUR

Deguna blakusdobumu vakuma skalošana

no 8 EUR
Medikamentu ievadīšana balsenē no 8 EUR
Bungplēvītes masāža no 5 EUR

Deguna blakusdobumu punkcija ar skalošanu

no 13 EUR

Elektrokoagulācija asiņošanas apturēšanai

no 10 EUR
Deguna starpsienas operācijas no 360 EUR
Deguna gliemežnīcu operācijas no 148 EUR
Endoskopiskas vai radikālas operācijas no  450 EUR
Balsenes ķirurģija no 455 EUR
Deguna koriģējošas operācijas no 1000 EUR
Aukslēju mandeļu izņemšana no 250 EUR
Aizdegunes mandeles izņemšana no 205 EUR

Labdabīgu jaunveidojumu izņemšana

no 140 EUR
Auss gliemežnīcu korekcija  no 470 EUR
   

 

 

1811

Ārstniecības process – soli pa solim

Individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu ārstniecības procesu noteiks katra pacienta vajadzības un veselības stāvoklis. Izvēloties otolarinogloģijas procedūras veikt sadarbībā ar Latvijas klīnikām, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam seko 1-2 nedēļu gara vizīte Latvijā. Pacientam savlaicīgi vajadzētu parūpēties par savu kalendāru un kopumā ieplānot 2-4 nedēļas pilnvērtīgam operācijas un pēcoperācijas atkopšanās periodam.

Vispārējie ārstniecības procesa soļi:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un vajadzību izzināšana (telefonsarunas, e-pasti, skype zvani).

  1. vēlams informēt savu ārstu par līdzšinējiem izmeklējumiem un konstatēto diagnozi, kā arī visiem lietotajiem medikamentiem;

  2. precīzs operācijas apjoms, izmaksas un datums tiek noteikts sarunā ar ārstu elektroniskās konsultācijas laikā.

 2. Ierašanās Latvijā – ieplānota konkrētos datumos:

  1. otolaringologa konsultācija un pirms operācijas konsultācija pie anesteziologa;

  2.  tiek veikti noteiktie diagnostikas izmeklējumi;

  3. operācijas norise (Pirms operācijas Jūs konsultēs anesteziologs. Uz operāciju jāierodas tukšā dūšā. Dažreiz, ja plānveida operācija ir paredzēta pēcpusdienā, agri no rīta pieļaujamas vieglas brokastis. Taču pirms operācijas ēst nedrīkst vismaz 6 stundas, dzert – vismaz 4 stundas).

 3. Pēcoperācijas periods Latvijā:

  1. 10 dienas pēc operācijas jāizvairās lidot ar lidmašīnu, dažas dienas var būt apgrūtināta elpošana caur degunu, diskomforts deguna apvidū, neliela temperatūra, vispārējs vājums;

  2. atsevišķos gadījumos operācijas laikā deguna dobumā ievieto nelielus tamponus asiņošanas novēršanai, kurus parasti evakuē nākamajā dienā;

  3. dažreiz pēc operācijas deguna dobumā ir jāievieto silikona plāksnītes, ko parasti evakuē no deguna pēc vairākām dienām;

 4. Attālināta komunikācija pēc vajadzības, rezultātu kontrole mājvietā:

  1. pēc operācijas parasti 2-3 reizes nepieciešams apmeklēt ārstu deguna dobuma kopšanai.

Vizītes ilgums Latvijā būs atkarīgs no pacientam noteiktajām medicīniskajām procedūrām. Atkarībā no veikto manipulāciju apjoma, nepieciešams miera režīms un darba nespējas lapa no 1 līdz 3 nedēļām pēc operācijas, tomēr ilgstoša atrašanās klīnikā nav nepieciešama. Ievērojot ārsta norādījumus, pacients var atlabt mājās un samērā drīz atsākt pilnvērtīgu ikdienu bez ierobežojumiem. 2 nedēļas pēc operācijas jāizvairās uzturā lietot karstus ēdienus un dzērienus, jāizvairās no stipras deguna šņaukšanas un karstas dušas. 1 mēnesi nav pieļaujama palielināta fiziskā slodze, nedrīkst apmeklēt pirti.

Operācija var tikt atlikta, ja:

 • Konstatēts, ka nav detalizēti ievēroti režīma ieteikumi pirms operācijas;

 • Konstatētas novirzes no normas pirms operācijas veiktajās analīzēs un izmeklējumos, ja šis novirzes var nelabvēlīgi ietekmēt operācijas gaitu un rezultātu;

 • Pacients pirms operācijas saaukstējies vai ir parādījušies kādi citi veselības traucējumi.

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.