Klasteris | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

Klasteris

Kas ir “Latvijas veselības tūrisma klasteris”?

“Latvijas veselības tūrisma klasteris” ir vadošo Latvijas privāto un valsts organizāciju klasteris, kas kopā nodrošina pilnu pakalpojumu kompleksu medicīnas tūrista vajadzībām. Klasteris izveidots 2012. gadā ar mērķi piedāvāt kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus ārvalstu pacientiem. Tas apvieno 60 biedrus:

valsts, pašvaldību un reģionālās slimnīcas;

privātklīnikas;

rehabilitācijas centrus;

kūrortviesnīcas;

tūrisma aģentūras;

izglītības un pētniecības iestādes.

Koordinējot ciešu sadarbību klastera biedru vidū, mērķtiecīgi tiek veicināts medicīnas tūrisma pakalpojumu apjoma pieaugums un Latvijas konkurētspējas celšana ārvalstīs. Veselības tūrisms ietver pakalpojumus organisma vispārējā stāvokļa un labsajūtas uzlabošanai, profilaksei, ārstēšanai un rehabilitācijai. Kompleksi piedāvājot šos pakalpojumus, mēs varam būt pārliecināti, ka ikviens pacients saņems  labāko aprūpi.

 

Klastera darbības jomas

Latvijas veselības tūrisms ir augoša nozare ar lieliskām eksporta spējām, ar jaunākajām pasaules tehnoloģijām un metodēm, inovatīviem medicīnas produktiem un pakalpojumiem. Klasteris darbojas, lai veiksmīgi īstenotu nozares potenciālu un pacientiem nodrošinātu vislabāko veselības aprūpes pieredzi Latvijā.

Klasteris attīsta sadarbību starp veselības nozarē strādājošajiem, īsteno kopīgas mārketinga aktivitātes, veido un tirgū piedāvā integrētus, inovatīvus medicīnas tūrisma produktus un pakalpojumus, tādējādi tos padarot pieejamākus gan vietējiem, gan ārvalstu pacientiem.

Klastera pamatdarbības jomas:

Seko līdzi starptautiskajām tendencēm.

Ievieš iekšējo klastera iestāžu kvalitātes sistēmu. Ilgtermiņā ir jānodrošina pacientiem augstvērtīgs apkalpošanas un viesmīlības kvalitātes līmenis ikvienā klastera medicīnas iestādē.

Veicina uzņēmumu sadarbību, kas klientiem var piedāvāt jaunus kompleksos veselības tūrisma pakalpojumus.

Veido sadarbības saites starp klastera dalībniekiem un zinātniskajām institūcijām pētniecības un attīstības jomā, lai radītu jaunus un inovatīvus produktus un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību, tostarp izmantojot Latvijas unikālo dabas kapitālu.

Īsteno nozares mārketinga aktivitātes, kuras kāpina eksporta pakalpojuma apjomu.

Pārstāv veselības tūrisma un medicīnas nozares intereses ar nozari saistīto politikas un attīstības dokumentu veidošanā.

Nodrošina tūrisma uzņēmumu, izglītības iestāžu un augsta līmeņa ārvalstu lektoru tematiskas apmācības klastera dalībniekiem, lai veselības tūrisma nozares procesi noritētu daudzkārt efektīvāk.

Kalpo kā vienota informatīvā platforma, apkopojot medicīnas tūrisma piedāvājumu Latvijā. Kontaktpunkts Latvijas valsts iestādēm un izziņas avots potenciālajiem ārvalstu viesiem.

Sekmē paplašināšanos un starptautisko sadarbību. Klasteris attīstīta veiksmīgu sadarbību ar veselības un medicīnas nozares asociācijām un klasteriem Baltijas jūras reģionā. Nākotnes plānos ietilpst veiksmīga Baltijas valstu sadarbības modeļa ieviešana veselības tūrisma jomā.

Piesaista jaunus ES finanšu atbalsta instrumentus dažādu veselības tūrisma projektu īstenošanai.

Informācija biedriem

Dalība Latvijas veselības tūrisma klasterī sniedz iespēju uzlabot sadarbību starp veselības nozarē strādājošajiem, veikt kopīgas mārketinga aktivitātes, veidot un tirgū piedāvāt integrētus, inovatīvus tūrisma produktus un pakalpojumus, tādējādi darot tos daudz pieejamākus gan vietējiem, gan ārvalstu pacientiem.

Kritēriji jaunu komersantu uzņemšanai Latvijas kūrortpilsētu asociācijā un Latvijas veselības tūrisma klasterī:

  1. Komersants algo darbinieku, kura tiešajos darba pienākumos ietilpst mārketinga un pārdošanas pakalpojumu īstenošana ārvalstu medicīnas tūrismā.
  2. Komersants algo uzņēmumā darbinieku, kura pienākums ir uzņemt un rūpēties par ārvalstu klientiem, nodrošinot viņiem nepieciešamo tehniski organizatorisko atbalstu.
  3. Komersantam saskaņā ar LR Statistikas likumu obligātā kārtā katru gadu jāsniedz ārvalstu medicīnas statistika Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC).
  4. Komersantam jāievēro biedrības un klastera Ētikas kodekss.
  5. Komersantam jāmaksā ikgadējā dalības maksa biedrībā 300,00 EUR.
  6. Komersantam jāatbilst Latvijas veselības tūrisma klastera kvalitātes kritērijiem.
  7. Komersantam ir jābūt publiski pieejamai interneta tīmekļvietnei angļu un krievu valodā.

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.