GASTROENTEROLOĢIJA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

GASTROENTEROLOĢIJA

GASTROENTEROLOĢIJA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1777

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Latvijas klīniku pakalpojumus aizvien biežāk novērtē ārvalstu klienti, saņemot augstas klases gastroenteroloģijas pakalpojumus par samērīgām cenām. Mūsu speciālisti praktizē metodes, kas nodrošina efektīvu ārstēšanas procesu un augstu klienta apmierinātību.

 

Top 10 iemeslu, kādēļ izvēlēties Latviju:

 1. Augsti kvalificēti speciālisti. Latvijas gastroneterologi ir pieredzējuši profesionāļi, kuri ieguvuši starptautiski atzītu izglītību un regulāri turpina tālākizglītoties.
 2. Jaunākās paaudzes medicīniskais aprīkojums. Unikālas tehnoloģijas un diagnostikas iekārtas, kas ļauj ievērojami saīsināt izmeklējuma laiku un uzlabot precizitāti.
 3. Lieliskas cenas. Operatīva un precīza aprūpe par konkurētspējīgām cenām.
 4. Mūsdienīgas un mazinvazīvas metodes. Modernās izmeklējumu metodes nodrošina dažādas alternatīvas, kas sniedz vēlamo rezultātu un ļauj atvieglot procedūru norisi.
 5. Individuāla pieeja. Medicīnas personāla personiska attieksme saskarsmē ar klientu. Gastroenterologi izvēlēsies ārstniecības procesu atbilstīgi katra pacienta vajadzībām.
 6. Drošība un ES kvalitātes standarti. Moderni aprīkotajās klīnikās tiek nodrošināta sterilitāte pēc augstākajiem Eiropas standartiem. 
 7. Konfidencialitāte un privātums. Individuālu pieeju nodrošina pacientu koordinatori, palīdzot rast atbildes uz visiem pacienta jautājumiem un neskaidrībām.
 8. Bez valodas barjerām. Latvijas speciālisti ilgstoši strādā ar ārzemju pacientiem un brīvi pārvalda vairākas svešvalodas.
 9. Ērta nokļūšana. Jūras, gaisa un dzelzceļa satiksme par saprātīgām cenām. Uz starptautisko lidostu „Rīga” pieejami lidojumi no 77 galamērķiem. Klīnikas palīdzēs ar privātā transporta nodrošināšanu un viesnīcu izvēli.
 10. Pievienotā vērtība – brīvdienas. Iespēja izbaudīt Latvijas skaistumu un apmeklēt Rīgu, kas ir Baltijas valstu kultūras galvaspilsēta, arhitektūras pērle, gastronomijas paradīze un vieta aktīvai atpūtai.

 

1778

Piedāvātie pakalpojumi

Piedāvātie pakalpojumi

Gastroenterologi sniedz konsultācijas, diagnosticē un ārstē dažādas gremošanas orgānu slimības. Pie gastroenterologa būtu vēlams vērsties gadījumos, kad novēroti:

 • Gremošanas traucējumi;
 • Atviļņa slimība;
 • Sāpes vēderā;
 • Vemšana bez skaidra iemesla;
 • Neregulāra, sāpīga vēdera izeja;
 • Neizskaidrojama svara zaudēšana.

Precīza diagnostika ļauj savlaicīgi konstatēt jebkādas izmaiņas vēdera dobuma orgānos. Tam ir būtiska nozīme gremošanas trakta slimību un jaunveidojumu agrīnā atklāšanā un ārstēšanā.

 

ENDOSKOPISKIE IZMEKLĒJUMI

Endoskopija sniedz modernu diagnostiku un kalpo kā terapeitiska metode gastroenteroloģijā. Tā ļauj savlaicīgi konstatēt izmaiņas kunģa – zarnu trakta gļotādā un iegūt audu paraugus tālākai analīzei. Izmeklējumu veic pieredzējuši gastroenterologi – endoskopisti, izmantojot jaunākās paaudzes videoendoskopisko aparatūru. Izmeklējumi sniedz īpaši augstas izšķirtspējas digitālus attēlus, kur audus iespējams apskatīt izcili tuvu – 2 mm  no gļotādas sieniņas. Iegūto attēlu iespējams vairākkārt palielināt līdz pat šūnu līmenim. Speciāli gaismas filtri ļauj izšķit patoloģiskus audus no normāliem jau agrīnā slimības stadijā. Būtiski uzlabota vadības sistēma atvieglo procedūras norisi gan speciālistam, gan pacientiem.

 

GASTROSKOPIJA

Videoendoskopiska diagnostikas metode, kas visprecīzāk ļauj izmeklēt kuņģa – zarnu trakta izmaiņas. Procedūras laikā caur pacienta muti gremošanas sistēmā tiek ievadīta lokana caurulīte, kam galā atrodas kamera un gaismas avots. Ārsts detalizēti var apskatīt barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnu gļotādu. Ar endoskopa ierīci var veikt arī papildus medicīniskas manipulācijas – noņemt polipus, ārstēt asiņojošu čūlu, veikt biopsiju. Pirms izmeklējuma pacients saņem vieglas iedarbības nomierinošu medikamentu un lokālo anestēziju rīkles galā. Pēc pacienta pieprasījuma gastroskopiju iespējams veikt pilnā anestēzijā. Diagnostikas ilgums – 10-20 minūtes. Augšējā gastroskopija ir visprecīzākā metode agrīnai gremošanas sistēmas iekaisumu, čūlu un audzēju diagnostikai un ārstēšanai.

 

KOLONOSKOPIJA

Šo izmeklējumu nozīmē pacientiem, kuriem ir vēdera izejas traucējumi:

 • hroniski aizcietējumi vai biežas caurejas, īpaši gados veciem cilvēkiem,
 • vēdera izeja ar asins piejaukumu,
 • pastāvīga vēdera pūššanās,
 • sāpes vēdera dobuma lejas daļā, ja ģimenes anamnēzē ir konstatēti  resnās zarnas vēža gadījumi.

Resnās zarnas endoskopiska izmeklēšana ar optisko ierīci. Lokana caurulīte ar kameru un gaismas avotu galā tiek ievadīta caur anālo atveri un ļauj monitorā detalizēti aplūkot resnās zarnas gļotādu. Kolonoskopijas laikā iespējams veikt papildus medicīniskās manipulācijas – likvidēt polipus, apturēt asiņošanu, veikt biopsiju. Speciālisti iesaka ikvienam pēc 50 gadu vecuma veikt kolonoskopiju profilakses nolūkā. Pēc pacienta pieprasījuma kolonoskopiju iespējams veikt intravenozā narkozē. Diagnostikas ilgums – 10-20 minūtes.

 

KAPSULAS ENDOSKOPIJA

Unikāls, neinvazīvs izmeklējums tievās zarnas diagnostikai, kas var sniegt ieskatu arī visa gremošanas trakta stāvoklī. Šī ir vienīgā endoksopiskā metode ērtam tievās zarnas izmeklējumam. Pacients ārsta klātbūtnē norij aktivizētu kapsulu, kas ir parastas zāļu kapsulas izmērā. Kamēr kapsula ceļo cauri gremošanas traktam, tā uzņem 2-3 attēlus sekundē. Attēli tiek pārraidīti uz speciālu uztveršanas ierīci. 12 stundu laikā tiek iegūti ap 70 000 attēlu un pēc laika kapsula no organisma tiek izvadīta dabiskā ceļā. Ārsts pēc procedūras izanalizē saņemto materiālu un var efektīvi diagnosticēt tievās zarnas veselības stāvokli. Kapsulas darbības laikā pacients var veikt visas ikdienišķās darbības. Jāizvairās vienīgi no paaugstinātas fiziskās slodzes un straujām kustībām.

 

ATTĒLU DIAGNOSTIKA

MAGNĒTISKĀ REZONANSE VĒDERA DOBUMA UN MAZĀ IEGURŅA ORGĀNIEM

Tā ir nekaitīga metode, izmeklējuma laikā netiek izmantots rentgena starojums, bet tiek lietots spēcīgs magnētiskais lauks. Izmeklējums ļauj iegūt augstas izšķirtspējas attēlus. Izmeklējumu parasti veic, ja kādā no iepriekš veiktajiem izmeklējumiem nav iegūta pietiekoši skaidra diagnoze. MR enterogrāfija ir alternatīva tievās zarnas diagnostikas metode. Visbiežāk izmeklējums tiek veikts pie tievo zarnu iekaisīgām slimībām, lai noteiktu iekaisuma apjomu, kur tieši slimība lokalizēta, kā arī konstatētu iespējamas izmaiņas apkārtējos audos. Magnētiskā rezonanse veicama arī citām gremošanas sistēmas daļām. Iespējams veikt arī padziļinātu izmeklējumu, intravenozi ievadot kontrastvielu. Ilgums – 20-40 minūtes.

 

DATORTOMOGRĀFIJA VĒDERA DOBUMA ORGĀNIEM

Datortomogrāfijas izmeklējumi pieejami vēdera dobuma orgāniem un mazajam iegurnim, kas ļauj iegūt informāciju arī par kuņģa-zarnu traktu, mugurkaulu un iegurņa kauliem, muskuļiem, iegurņa orgāniem, vēdera dobuma priekšējo sienu u.c. Tiek aplūkotas aknas, žulstspūslis, žultsvadi, aizkuņģa dziedzeris, liesa, virsnieres, nieres, urīnvadi, urīnpūslis, limfmezgli. Izmeklējot vēdera dobuma orgānus jaunākajai DT iekārtai ir ievērojami samazināta rentgena starojuma deva. Intravenozi ievadāmās kontrastvielas apjoms tiek aprēķināts automātiski, atbilstoši pacienta svaram, tādējādi tiek samazināta kontrastvielas deva. Priekšrocība ir īss izmeklējuma laiks.

 

DEFEKOGRĀFIJA

Rentgenizmeklēšanas metode, kura ļauj izvērtēt taisnās zarnas un anālā kanāla izskatu un iztukšošanās īpatnības. Metode palīdz konstatēt patoloģijas, par kurām informāciju nevar iegūt ar nevienu citu pieejamo vizuālās diagnostikas metodi. Izmeklējuma laikā taisnajā zarnā klizmas veidā tiek ievadīta kontrastviela (bārija sulfāts). Pacientam jāapsēžas uz speciāla izmeklējumam paredzēta krēsla. Tiek uzņemti rentgena attēli miera stāvoklī. Pēc tam pacientam jāiztukšo taisnās zarnas saturs un izmeklējumi tiek veikti arī pacientam sasprindzinoties.

 

ULTRASONOGRĀFIJA

Vēdera dobuma USG izmeklējums iespējams plašam orgānu lokam - aknām, žultspūslim, aizkuņģa dziedzerim, liesai, nierēm un urīnpūslim. Tas ir ātri veicams vizuālās diagnostikas izmeklējums, kas ļauj izvērtēt dažādu orgānu un mīksto audu struktūru. Izmeklējuma laikā var novērtēt orgānu izmēru, formu un stāvokli.

 

1779

Procedūru cenrādis

Gastroenterologa konsultācija no 45 EUR
Gastroskopija no 105 EUR
Kolonoskopija no 126 EUR
Kapsulas endoskopija no 600 EUR
Magnētiskā rezonanse no 243 EUR
Datortomogrāfija vēdera dobumam no 110 EUR
Defekogrāfija no 85 EUR
Ultrasonogrāfija vēdera dobumam no 43 EUR
Īslaicīga anestēzija no 45 EUR

 

1780

Ārstniecības process – soli pa solim

Individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu ārstniecības procesu noteiks katra pacienta vajadzības un veselības stāvoklis. Izvēloties gastroenteroloģijas procedūras veikt sadarbībā ar Latvijas klīnikām, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam seko vairāku dienu vizīte Latvijā.

Vispārējie diagnostikas procesa soļi:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un vajadzību izzināsana (telefonsarunas, e-pasti, skype zvani).
  1. Vēlams klīnikai iesūtīt visus līdz šim saņemtos izrakstus un slēdzienus saistībā ar konkrēto slimību. Jo plašāka informācija ārstam būs pieejama, jo vieglāk būs noteikt diagnozi un izvēlēties piemērotāko ārstēšanas stratēģiju.
 2. Ierašanās Latvijā – ieplānota konkrētos datumos:
  1. konsultācija pie izvēlētā gastorenterologa;
  2.  noteiktie diagnostikas izmeklējumi un procedūras;
  3. rezultātu analīze un turpmāko ārstniecības soļu identificēšana.
 3. Attālināta komunikācija, rezultātu kontrole pēc vajadzības (elektroniskie saziņas līdzekļi).

Vizītes ilgums Latvijā būs atkarīgs no pacientam noteiktajām medicīniskajām procedūrām.

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.