Klastera projekta mērķis ir veicināt ilgtspējīgu Latvijas veselības tūrisma nozarē darbojošos uzņēmumu, izglītības un zināšanu izplatīšanas organizāciju sadarbību, tādejādi palielinot to konkurētspēju veselības aprūpē un veselības tūrismā, un veicinot ārvalstu ceļotāju kopējo izdevumu Latvijā palielinājumu un augstas pievienotās vērtības produktu veidošanos.
2017.gada 9.februārī biedrība “Latvijas kūrortpilsētu asociācija” ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīja līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/010 “Latvijas veselības tūrisma klasteris” īstenošanu.
Projekts ilgst 48 mēnešus. Tā galvenās prioritātes ir komplekso produktu veidošana veselības un īpaši tieši medicīnas tūrisma jomā, izceļot piemēram, neauglības ārstēšanu, onkoloģisko saslimšanu ārstēšanu, acu operācijas, fleboloģiju, zobu protezēšanu un implantēšanu u.c., tirgus izpētes, vienota veselības tūrisma mārketinga plāna izstrāde, kopīgas Latvijas veselības tūrisma klastera biedru mārketinga aktivitātes ārvalstīs, ārvalstu medicīnas tūristu piesaiste, mājas lapas healthtravellatvia.lv attīstība, mārketings ārvalstīs caur internetu un sociāliem tīkliem, ārvalstu ārstu un veselības apdrošināšanas kompāniju pārstāvju uzņemšana, vienota kvalitātes sertificēšana sistēmas izstrāde un ieviešana visiem klastera biedriem, personalizētas medicīnas ieviešana biomedicīnā, ārstniecisko kosmētikas produktu izstrāde un citas aktivitātes.
Projekta kopējais budžets sastāda 485 874.42 EUR, no tiem kopējie attiecināmie izdevumi ir 485 874.42 EUR. ERAF finansējums ir 85% no attiecināmajiem izdevumiem, attiecīgi 412 993.26 EUR un privātais finansējums sastāda 15% no attiecināmajiem izdevumiem, attiecīgi 72 881.16 EUR.
Latvijas veselības tūrisma klasteris ir izveidots zem biedrības “Latvijas kūrortpilsētu asociācija” 2012.gada martā. Tas ietver ļoti plaša pakalpojumu spektra veselības tūrisma komersantus, sākot ar valsts, pašvaldību un reģionālām slimnīcām, privātklīnikām, rehabilitācijas centriem, kūrortviesnīcām, beidzot ar tūrisma aģentūrām, izglītības un pētniecības iestādēm.
ProVaHealth subsīdiju līgums projekta (#R039) īstenošanai.
Interreg Baltijas jūras reģiona programma 2014.-2020.gadam atbalsta integrētu teritoriālo attīstību un sadarbību inovatīvākam, vieglāk pieejamam un ilgtspējīgākam Baltijas jūras reģionam. Partneri no Baltijas jūras reģiona valstīm vienojas sadarbībā pārnacionālos projektos ar mērķi risināt par kopīgas problēmas un izmantot iespējas. Programmas pamatā ir vienošanās starp ES dalībvalstīm Dāniju, Igauniju, Somiju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Zviedriju un Vācijas ziemeļdaļām, kā arī partnervalstīm Norvēģiju, Baltkrieviju un Krievijas ziemeļrietumu reģioniem.
Programmu finansē Eiropas Savienība un apstiprina Eiropas Komisija.
ProVaHealth ir viens no 2017. gada maijā apstiprinātajiem 39 Interreg Baltijas jūras reģiona projektiem.
ProVaHealth veicina sadarbību starp veselības laboratorijām Baltijas jūras reģionā, kas testē jaunus produktus un tehnoloģijas reālās dzīves apstākļos. Projekta ietvaros tiek veikta labākās prakses apmaiņa, ar nolūku uzlabot laboratoriju uzņēmējdarbības modeļus un palīdzēt veidot atvērtu pieeju to pakalpojumiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) visā Baltijas jūras reģionā, lai veicinātu inovācijas veselības jomā un veselības aprūpes jomas MVU ar pasaules potenciālu izaugsmi.
Dzīvo laboratoriju (Living Lab) galvenais aspekts ir produktu kopradīšana un eksperimentāla testēšana reālajā dzīvē, nodrošinot iespēju saņemt potenciālo klientu (pircēju) apstiprinājumu, saņemt praktiskas atsauksmes un klientu investīcijas produktu izstrādē. Šādā veidā dzīvās laboratorijas atbalsta uzņēmumus, dodot iespēju strauji komercializēt un izplatīt savas inovācijas un produktus pasaules tirgos. Baltijas jūras reģionā dzīvās laboratorijas pastāv vairākās veselības un labklājības jomās.
Kopējais ERAF atvēlētais budžets ir 3 022 842,70 EUR, ERAF līdzfinansējums veido 2 353 386,54 EUR un ES partneru ieguldījums veido 669 456,16 EUR. Latvijas kopējais partneru budžets ir 81 740 EUR.
Projekts: Weskill labsajūtas un SPA tūrisma nozares prasmju attīstība.
2020. gada jūlijā Eiropas Komisija apstiprināja jaunu starptautisku projektu “WeSkills” Erasmus+ programmā.
Projekta galvenais mērķis ir izveidot starpvalstu mācību programmas un atbilstošu apmācības saturu labsajūtas un spa tūrisma nozarē, lai kopumā vienlīdz augstā līmeni celtu kvalitāti Eiropas Savienības telpā.
Projektā iesaistīti sadarbības partneri no augstākām izglītības iestādēm, Spa un Labjūtes sektora komersanti un nevalstiskās organizācijas no Latvijas, Slovēnijas, Francijas, Beļģijas, Itālijas, Serbijas, Nīderlandes, Grieķijas, Bulgārijas.
Projekta gaitā tiks izstrādātas 5 transnacionālas izglītības moduļu programmas, kuru pamatā būs mācīšanās rezultāti EQF 4 izglītojamajiem un uzņēmumu darbiniekiem, kuri izmanto ar EQF 4 saistītas kvalifikācijas.
Izglītības programmas ir paredzētas studentiem un pieaugušajiem / darbiniekiem no nozares ar trūkstošām prasmēm. WeSkill projekta rezultātā labsajūtas un spa tūrisma nozare kopumā cels personāla zināšanu un prasmju kvalitāti, kļūs ilgtspējīgāka, progresīvāka un konkurētspējīgāka ES teritorijā.
Projekta rezultātā tiks radītas 5 mācību programmas ar mērķi uzlabot 4 prasmes, kas izvēlētas projekta Labjūtes and Spa nozares prasmju nepilnību kopsavilkuma ziņojuma ietvaros, un papildus uzlabota viena digitālā prasme. Mērķis tiks sasniegts, izveidojot katrai prasmei, tās pieņemšanu visās iesaistītajās valstīs un mācību materiālu izveidošanu (rokasgrāmata, prezentācijas, vingrinājumi, pārbaudes materiāli), kas tiks nodoti arī starp partneriem un iestrādāti sertificēti katrā no partnervalstīm. Katrā mācību programmā tiks definēti arī darba vidē balstīti mācību standarti, kuru pamatā ir Eiropas Komisijas publikācija “Darba vidē balstīta mācīšanās Eiropā: prakse un politikas norādes”, un ņemot vērā sešus pamatelementus, kas noteikti EQAVET sekretariāta kvalitātē un kvalifikācijās “Kvalitātes nodrošināšana darba balstītas mācības ”publikācija. Visi starpnacionālās izglītības programmas moduļi tiks sagatavoti no 50 līdz 100 mācību stundām.
Testēšanas periods tiks īstenots laika posmā no 2021. gada decembra līdz 2022. gada oktobrim. Tajā tiks organizētas 2 izmēģinājuma sesijas, un tajās piedalīsies: 1. sesija – 20 studenti uz katru projekta valsti (kopā 140 1. izmēģinājuma sesijas dalībnieki). un 2. sesija – 20 darbinieki labjūtes un spa tūrisma uzņēmumos katrā projekta valstī (kopā 140 2. izmēģinājuma sesijas dalībnieki).
Projekts tiks īstenots no 2020. gada rudens un ilgs 36 mēnešus. Projekta kopējais budžets ir 999 808,00 EUR, biedrības “Latvijas kūrortpilsētu asociācija” budžets projektā sastāda 28 312,00 EUR.
Biedrība “Latvijas kūrortpilsētu asociācija”(mainot juridisko nosaukumu biedrība “Latvijas veselības tūrisma klasteris) – turmāk tekstā – Klasteris 2016. gada 1. jūnijā noslēdza līgumu ar Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūru Nr.SKV-TL-2016/13
Līgums paredz īstenot ārvalstīs mārketinga pasākumus, kuri veicina eksportu, piesaista ārvalstu klientus, saņemto līdzfinansējuma atbalstu Starptautiskās konkurētspējas celšanā no ERAF līdzekļiem.
Līguma ietvaros Klasteris piedalās ar medicīnas tūrisma stendiem ārvalstu starptautiskās izstādēs, piedalās tirdzniecības misijās, organizē veselības tūrisma darbseminārus veselības tūrisma stratēģiskajos ārvalstu tirgos, īsteno citas mārketinga aktivitātes, lai celtu Klastera biedru konkurētspēju un veicinātu eksportu.
Vairāk informācija par klasteri un tā aktivitātēm: www.healthtravellatvia.lv.
Biedrība “Latvijas kūrortpilsētu asociācija”(mainot juridisko nosaukumu biedrība “Latvijas veselības tūrisma klasteris) – turpmāk tekstā – Klasteris 2016. gada 14. septembrī noslēdza līgumu ar Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūru Nr.SKV-L-2016/775
Līgums paredz īstenot ārvalstīs mārketinga pasākumus, kuri veicina eksportu, piesaista ārvalstu klientus, saņemto līdzfinansējuma atbalstu Starptautiskās konkurētspējas celšanā no ERAF līdzekļiem.
Līguma ietvaros Klasteris piedalās ar medicīnas tūrisma stendiem ārvalstu starptautiskās izstādēs, piedalās tirdzniecības misijās, organizē veselības tūrisma darbseminārus veselības tūrisma stratēģiskajos ārvalstu tirgos, īsteno citas mārketinga aktivitātes, lai celtu Klastera biedru konkurētspēju un veicinātu eksportu.
Vairāk informācija par klasteri un tā aktivitātēm: www.
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes – nelielas teksta datnes, kuras tiek saglabātas jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Uzzini vairāk!