Ikviens pacients saņems profesionālu psihiatrisku, psihoterapeitisku un psiholoģisku palīdzību, kas palīdzēs noteikt emocionālos iemeslus pacienta nemieram, trauksmei vai citiem traucējumiem. Rehabilitācijas process ietver daudzveidīgas aktivitātes, ar kurām pacienti var uzlabot savas sociālās iemaņas un radošās prasmes, kā arī pilnveidot ārstniecības procesu.
Klīnikas piedāvā iepriekš sagatavotas vairāku dienu rehabilitācijas programmas, kas pielāgo ārstēšanas kompleksu konkrētu problēmsituāciju gadījumiem. Atkarībā no izvēlētās programmas piedāvājuma komplektā tiek iekļauts konkrēts skaits konsultāciju pie speciālistiem un medikamentozā terapija pēc vajadzības. Programmās būs iekļautas arī dažāds skaits grupu nodarbību (ārstnieciskā vingrošana, mākslas terapija u.c.) un vairākas skaistumkopšanas procedūras iekšējās harmonijas atrašanai. Rehabilitācijas programmas ietvarā ietilpst arī nakšņošanas izmaksas un ēdināšana. Piedāvāto programmu piemēri:
Depresijas ārstēšanas programma;
Izdegšanas sindroma profilaksei;
Antistress programma;
Enerģijas un dzīvesprieka atjaunošanai;
Veģetatīvās distonijas ārstēšanas programma;
u.c.
Psihoterapija piedāvā psihiatriskas, psihoterapeitiskas un psiholoģiskas palīdzības kompleksu. Ārstniecības ietvaros pieejama gan individuāla, gan grupu psihoterapija, kuras laikā var tikt īstenoti traucējumu izpratnes kursi, apzinātības prakse un kognitīvās uzvedības terapija. Pacienti sadarbībā ar speciālistiem mācās atklāt un izprast sevi – kāda ir motivācija, kas personu vada pa noteiktiem ceļiem. Terapija ļauj apgūt dažādas tehnikas, kas palīdz tikt galā ar stresu, attīstīt vairāk pacietību vai mācīties patikt sev pašam. Kognitīvās uzvedības terapija ir zelta standarts tādu slimību ārstēšanai kā depresija, panikas traucējumi, OKT un daudzām citām psiholoģiskajām problēmām. Metožu zinātniskā pamatotība ļauj klīnikas speciālistiem īsā laikā ārstēt plašu psiholoģisko problēmu loku.
Analizējot attiecīgo situāciju, pēc vajadzības pacientam var tikt piemērota arī medikamentozā terapija. Klīnikās tiek pielietotas mūsdienīgas farmakoterapijas zāles un ārsti vadās pēc Eiropas ieteikumiem par antidepresantu un citu psihotropo zāļu izrakstīšanu.
Apzinātības prakse ļauj apgūt dažādas uzmanības un apziņas aktivizēšanas tehnikas, tai skaitā meditāciju, vizualizāciju un relaksāciju. Apzinātības meditācijas trenē pacienta spēju būt “šeit un tagad”, kā arī pieņemt pagātni un ar paļāvību lūkoties nākotnē. Mērķtiecīgi vingrinājumi mudinās pacientu pieņemt un atslābināt savu ķermeni un veiksmīgi aktivizēt prātu.
Terapijas metode, kas mērķēta uz psiholoģisko traumu seku pārvarēšanu. Pacients tiek rosināts koncentrēties uz pašreiz notiekošajiem procesiem un veidot līdzsvarotas attiecības ar apkārtējo vidi. Geštaltterapija māca apzināties savas vajadzības, pieņemt savas stiprās un vājās puses un apzināti izdarīt izvēles.
Psiholoģiskā harmonija nav iespējama bez veselīga ķermeņa, tāpēc klientiem pieejamas nodarbības fizisko spēku atjaunošanai. Terapijas process ietver speciāli izstrādātas veselības vingrošanas apmācības:
Ārstnieciskā vingrošana fizioterapeita vadībā ārstnieciskos un profilaktiskos nolūkos;
Joga fizisko un garīgo spēku līdzsvara atgūšanai;
Pilates sabalansētai un simetriskai muskulatūras attīstībai;
Ergonomija ikdienas aktivitātēs sniedz ieteikumus, kā uzlabot pašsajūtu ikdienā;
Nūjošana atvieglo muguras sāpes un ir dabisks līdzeklis pret stresu.
Mākslas terapeita vadībā norisinās dažādas nodarbības, kas palīdz pacientiem transformēt negatīvās emocijas un atraisīt radošo garu. Dejas terapija pamatota idejā, ka indivīda ķermenis un psihe ir savstarpējā mijiedarbībā. Pacients tiek aicināts savas domas un pārdzīvojumus paust caur kustību. Terapija palīdz pacientiem atbrīvoties un labāk izprast gan savas emocijas, gan ķermeni. Ķermeņa relaksācijas grupu nodarbības galvenais mērķis ir samazināt spriedzi emocionālājā un muskuļu līmenī. Mākslas terapija sniedz iespēju pacientiem izmantot savu radošo potenciālu un radošajā procesā atbrīvot nomācošās domas un agresiju. Dažādas radošās darbnīcas un rokdarbi ievērojami sekmē pozitīvās emocijas.
*Individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu ārstniecības cenu noteiks katra pacienta vajadzības, veselības stāvoklis un izvēlētā klīnika.
Kādos gadījumos var būt nepieciešama terapija?
Tikai ārsts var noteikt precīzu diagnozi un ārstēšanu. Terapija nepieciešama pie dažādām diagnozēm, piemēram, obsesīvi komplusīvie traucējumi, adaptēšanās traucējumi, depresija, izdegšanas sindroms, panikas lēkmes, veģetatīvie traucējumi, uzmanības deficīts un hiperaktivitātes sindroms u.tml.
Vai ir jāvēršas pie terapeita, pat ja nav nekādu redzamu sūdzību?
Ja ir iespēja, ieteicams veikt vismaz vienu seansu ar terapeitu, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar psiholoģisko veselību. Tam ir divi apsvērumi – pirmkārt, daudzas slimības attīstās pakāpeniski, piemēram, izdegšanas sindroms attīstās vidēji sešus gadus, tas nozīmē, ka ir iespējams to pamanīt laikus, pirms tas sasniedzis savu maksimumu. Otrs apsvērums – reizēm cilvēki adaptējas saviem garīgajiem traucējumiem un pat nenojauš, ka ir iespējams justies labāk un dzīvot pilnvērtīgāk, emocionāli krāsaināk.
Kādi pakalpojumi ir pieejami?
Tiek piedāvāts visai plašs spektrs pakalpojumu, kas var uzlabot garīgo veselību – ārstnieciskās rehabilitācijas programmas, psihoterapija, farmakoterapija, apziņas aktivizācija, geštaltterapija, fiziskā aktivitāte, radošā darbība, kā arī šo elementu kombinēšana pēc nepieciešamības, lai sasniegtu vēlamo efektu.
Kas nosaka, kāda terapija būs nepieciešama?
Tikai un vienīgi profesionāls ārsts, psihiatrijas speciālists, kas izvērtē veselības stāvokli, emocionālo labsajūtu un citus parametrus un noteiks labāko metodi, kā uzlabot dzīves kvalitāti. Psihiatrs izvērtē stāvokli un nozīmē ārstēšanu. Labs psihiatrs to var paveikt pirmajā seansā.
Kā pieteikt šo pakalpojumu?
Vispirms elektroniski vai telefoniski tiek noskaidrotas pacienta vajadzības, pēc tam tiek izvēlēts laiks un iestāde, kurā pacients satiek speciālistus, tiek veikti psihiatrijas seansi, rehabilitācijas procedūras, terapijas u.tml. pēc nepieciešamības. Pēc kursa beigām attālināti tiek veikta rezultātu kontrole un uzturēta komunikācija.
Kā sazināties?
Vienkāršākais veids – aizpildīt saziņas veidlapu vietnē. Ziņu saņems tās iestādes, kas nodrošina psihiatrijas pakalpojumus sniegšanu. Pēc tam attiecīgi ar jums sazināsies un vienosies par tālākajām darbībām. Ja vēlaties uzzināt vairāk, varat sazināties, rakstot uz info@healthtravellatvia.lv vai zvanot uz numuru 29214868.
Latvijas veselības tūrisma klasteris ir platforma, kas palīdz ārvalstu pacientiem atrast kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus Latvijā bez papildu maksas (Jūs maksājat klīnikā, mēs neieturam komisijas vai slēptās maksas).
Apvienojam vairāk kā 40 vadošās klīnikas, slimnīcas, centrus un pakalpojumu sniedzējus.
Jums ir iespēja sazināties ar katru klīniku individuāli, ieejot tās profilā un uzrunājot menedžeri vai rakstīt pieteikumu šajā lapā.
Mežsargu iela 4/6, Jūrmala, LV-2008
Līga Kaviere
+371 29549983
liga.kaviere@dzintari.lv
Valkas iela 11, Strenči, LV-4730
Alīna Kitnere
+371 64731580
info@strencupns.lv
Dubultu prospekts 71, Jūrmala, LV-2015
registratura@siva.gov.lv
+371 67769890
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes – nelielas teksta datnes, kuras tiek saglabātas jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Uzzini vairāk!