Plašais diagnostikas izmeklējumu klāsts nodrošina pilnvērtīgu sirds un asinsrites izmeklēšanu, sākot no pašām vienkāršākajām pārbaudēm līdz komplicētām mūsdienu metodēm ar augstu tehnoloģiju piesaisti.
EKG sniedz sirds elektronisko potenciālu grafisku attēlu, kas palīdz novērtēt miokarda stāvokli un funkciju. To pielieto dažādu latentu sirds bojājumu noteikšanai.
Izmeklējums veicams: pacientiem ar sāpēm krūtīs, nopietniem sirds ritma traucējumiem, atsevišku sirds daļu palielināšanos un citiem traucējumiem.
Fiziskās slodzes tests ar elektrokardiogrammas reģistrēšanu, ka ļauj novērtēt pacienta fizisko sagatavotību. Slodzes testu veic uz speciāli aprīkota velosipēdam līdzīga trenažiera. Pieejami veloergometri, kas ļauj sportistiem slodzes testu veikt ar personīgo treniņos un sacensībās izmantoto velosipēdu.
Izmeklējums veicams: pacientiem ar sūdzībām par sāpēm sirds apvidū, kā arī pacientiem ar jau esošu sirds slimību, lai novērtētu ārstēšanas efektivitāti, riska faktorus un prognozi.
Slodzes tests vienlaikus novērtē sirds-asinsvadu, elpošanas un muskuļu sistēmu darbību, kas ļauj noteikt vispārējās fiziskās darba spējas un iemeslus, kas tās ierobežo. Kompleksā slodzes testa laikā tiek analizēti dažādi rādītāji, kas ļauj novērtēt svarīgāko organisma sistēmu reakciju uz slodzi un pielāgošanos tai. Kompleksā slodzes testa ilgums parasti ir apmēram 30 – 45 minūtes. Tas atkarīgs no cilvēka izturības un trenētības pakāpes.
Izmeklējums palīdz atklāt sirds bojājuma pazīmes, ritma un vadīšanas traucējumus. Holtera monitorēšana sniedz 18-24 stundu EKG pierakstu ar datorizētu apstrādi un palīdz novērtēt sirds traucējumu smaguma pakāpi un ārstēšanas nepieciešamību. Holtera monitorēšana norisinās pacientam pie krūtīm pieliekot elektrodus, ko saslēdz ar nelielu nolasīšana ierīci. Ierīce ir viegli lietojama un neapgrūtina pacienta ikdienas aktivitātes.
Izmeklējumu var veikt gan gados jauniem pacientiem, kuriem mēdz būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, sportistiem, gan arī gados veciem pacientiem ar sirds slimību vēsturi.
Izmeklējums, kas ļauj spriest par asinsvadu stāvokli, lai noteiktu slimībai atbilstošu ārstēšanu. CT sniedz informāciju ne tikai par artēriju stāvokli, bet arī sirds dobumiem, sirds sieniņām, sirds vārstuļiem u.c. Tā ir nesāpīga metode, kas ļauj novērtēt saslimšanas risku un veikt prognozes, nepakļaujot pacientu invazīvām procedūrām.
Izmeklējums veicams pacientiem ar netipisku krūšu kurvja sāpju sindromu, stentu kontrolei, kā arī pēc neveiksmīgām invazīvajām koronarogrāfijām.
Nekaitīga un nesāpīga ultraskaņas izmeklēšanas metode, kas sniedz plašu informāciju par sirds sturktūras un to funkcionālo stāvokli.
Izmeklējums veicams: EhoKG palīdz atklāt iedzimtas vai iegūtas sirdskaites. Ehokardiogrāfiju var veikt jebkurā vecumā, arī pašiem mazākajiem pacientiem.
Grūtniecēm ar aizdomām par sirds patoloģiju auglim ieteicams veikt augļa ehokardiogrāfiju. Tas ir nekaitīgs izmeklējums ar ultraskaņas metodi, kas palīdz noteikt augļa sirds anatomiju un funkciju. Izmeklējuma laikā var izvērtēt sirds dobumus, vārstuļus, sirdsdarbības ritmu, kā arī asins plūsmas rādītājus cauri vārstuļiem, artērijās un vēnās. Optimālākais laiks augļa ehokardiogrāfijas veikšanai ir 18-20 grūtniecības nedēļā.
Check-up programmas apvieno specializētu profilaktisko izmeklējumu klāstu. Veicot pilnu veselības pārbaudi profilakses nolūkos, iespējams noteikt riskus un mazināt tos, nepieļaujot slimības tālāku attīstību. Kardio programmas saturs ikvienam pacientam tiek pielāgots individuāli, ņemot vērā personas vecumu, dzimumu, veselības stāvokli, dzīvesveidu un ieradumus. Pamata programmā iekļautas vismaz:
Vajadzības gadījumā programma tiek papildināta ar citiem specializētiem kardioloģijas izmeklējumiem.
Pieejama konsultatīva un ārstnieciska palīdzība pacientiem no dzimšanas līdz 18 gadu vecumam BĒRNU KLĪNISKAJĀ UNIVERSITĀTES SLIMNĪCĀ.
Transvazālās operācijas ir minimāli invazīva metode, kas ļauj operāciju veikt bez ķirurģiskas iejaukšanās. Operācija tiek veikta ar katetra palīdzību. Metode ievērojami samazina pacienta atkopšanās periodu (no vairākām nedēļām uz dažam dienām). Transvazāli iespējams koriģēt tādas iedzimtas sirdskaites, kā plaušu artērijas vārstuļa stenoze, aortas vārstuļa stenoze, aortas koarktācija, ātriju starpsienas defektu, atvērtu arteriālo vadu, muskulāru ventrīkuļu starpsienas defektu, plaušu artērijas sašaurinājumu, plaušu artērijas vārstuļa protezēšana u.c.
Izmantojot mākslīgās asinsrites tehnoloģiju, sirds un plaušu funkcijas uz laiku aizstāj ar mākslīgās asinsrites aparātu, lai varētu iespējami droši un precīzi izpildīt vajadzīgās manipulācijas. Iespējams veikt tādas operācijas, kā kambaru starpsienas defekta slēgšana, anomālas plaušu vēnas drenāžas korekcija, Fallo tetrādes korekcija, AVSD korekcija, Dubultatiešana no labā kambara, maģistrālo asinsvadu transpozīcija, Fontan tipa operācijas u. c.
Bez mākslīgās asinsrites aparāta pielietošanas iespējams veikt tādas maniuplācijas, kā aortas koarktācija, hibrīdoperācijas kreisā kambara hipoplāzijas gadījumā u.c.
Elektrokardiostimulatoru implantāciju veic bērniem ar iedzimtiem sirds ritma traucējumiem. Papildus tiek veikts elektrokardiostimulatoru telemonitorings.
Kad jādodas pie kardiologa?
Kardiologs ir ārsts, kas diagnosticē sirds un asinsvadu slimības, kā arī sniedz konsultācijas pacientiem ar sirds ritma traucējumiem, paaugstinātu asinsspiedienu, paaugstinātu holesterīna līmeni, pie samaņas zudumiem (bijis ģībonis fiziskas slodzes laikā), ja ģimenē ir iedzimtas sirds problēmas, arī pie citām sirds slimībām. Ir vairāki signāli, kad jādodas pie kardiologa – jūtot spiedošas sāpes aiz krūšu kaula, jūtot elpas trūkumu (aizdusu), jūtot sirdsklauves, paaugstināta asinsspiediena gadījumā.
Kādas ir biežākās sirds un asinsvadu slimības?
Pie biežāk sastopamajām sirds un asinsvadu slimībām var minēt šādas saslimšanas: koronārā sirds slimība (hroniskas izmaiņas asinsvados), ateroskleroze (holesterīna uzkrāšanās asinsvadu sieniņās), stenokardija (sāpes sirds apvidū), miokarda infarkts (sirdslēkme), aritmija (novirze no normāla sirds ritma), paaugstināts asinsspiediens (virs 140/90 mmHg) jeb arteriālā hipertensija, insults (smadzeņu asinsvadu slimība), sirds mazspēja (muskuļa nespēja sūknēt asinis), sirds vārstuļu slimība. Kardioloģija un kardiologi palīdz šīs slimības diagnosticēt un ārstēt.
Kas izraisa sirds un asinsvadu slimības?
Sirds un asinsvadu slimības bieži veidojas pakāpeniski – vairāku gadu laikā. Tās var būt arī iedzimtas, tomēr pastāv daudzi riska faktori, kas veicina slimību attīstību (piem. smēķēšana, paaugstināts asinsspiediens, neveselīgs uzturs, mazkustīgs dzīvesveids, paaugstināts holesterīna līmenis, alkohola lietošana u.c.). Daudzas sirds un asinsvadu slimības ir iespējams sekmīgi ārstēt, bet ir svarīgi atpazīt simptomus un sekot līdzi veselības stāvoklim. Īpaši svarīga ir sadarbība ar kardiologu un savlaicīga slimības diagnostika.
Kādi diagnostikas izmeklējumi tiek veikti pie sirds slimībām?
Lai precizētu diagnozi, kardiologs var nozīmēt papildus diagnostiskos izmeklējumus, piemēram tādus kā: asins analīzes – nosakot gan holesterīna, gan cukura līmeni, elektrokardiogramma (EKG), ehokardiogrāfija, holtera monitorēšana (24h EKG pieraksts), fiziskās slodzes tests – veloergometrija, kardiopulmonālais slodzes tests, asinsspiediena monitorēšana, datortomogrāfijas koronarogrāfija.
Kā noris vizīte pie kardiologa?
Pirmajā konsultācijā kardiologs uzklausa pacientu, apspriež iespējamo diagnozi un nozīmē nepieciešamos papildus diagnostikas izmeklējumus. Ārsts arī detalizēti atbild uz pacienta jautājumiem un sastāda nepieciešamo ārstēšanas programmu.
Cik maksā vizīte pie kardiologa?
Konsultācijas cenas ziņā ir atkarīgas no izvēlētās iestādes un ārsta, kā arī no nepieciešamajiem papildpakalpojumiem. Parasti vizīte pie speciālista maksā no 40 eiro, tomēr jārēķinās, ka var būt nepieciešami arī papildus izmeklējumi. Piemēram, ehokardiogrāfija maksā no 50 eiro, veloergometrija no 45 eiro.
Vai pieejami kardiologi bērniem?
Jā, Latvijas kardiologi ir pieredzējuši profesionāļi, kas stažējušies daudzās ārvalstu Universitātes slimnīcās. Pieejamas plašas diagnostikas iespējas gan pieaugušajiem, gan bērniem, sākot jau ar zīdaiņa vecumu. Latvijā augstā līmenī pieejama arī kardioķirurģija bērniem. BKUS kardioloģijas klīnikā bērniem veic vidēji 200 sirds operācijas gadā. Latvijas kardiologiem ir cieša sadarbība arī ārvalstu klīnikām.
Kur ir pieejama kontaktinformācija, lai uzdotu jautājumu?
Ja jautājums ir vispārīgs, visērtāk to uzdot tepat, mūsu vietnē, aizpildot veidlapu. Tādējādi jūsu jautājums nonāks pie visiem, kas sniedz attiecīgo pakalpojumu, un jūs saņemsiet vispilnīgāko atbildi. Ja jums ir papildu jautājumi, rakstiet uz e-pasta adresi info@healthtravellatvia.lv vai zvaniet uz numuru +372 29214868.
Latvijas veselības tūrisma klasteris ir platforma, kas palīdz ārvalstu pacientiem atrast kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus Latvijā bez papildu maksas (Jūs maksājat klīnikā, mēs neieturam komisijas vai slēptās maksas).
Apvienojam vairāk kā 40 vadošās klīnikas, slimnīcas, centrus un pakalpojumu sniedzējus.
Jums ir iespēja sazināties ar katru klīniku individuāli, ieejot tās profilā un uzrunājot menedžeri vai rakstīt pieteikumu šajā lapā.
Duntes iela 15a, Ziemeļu rajons, Rīga, LV-1005
Lana Kutiščeva
+371 26342853
lana.kutisceva@vc4.lv
Skolas iela 5, Centra rajons, Rīga, LV-1010
Džeina Cine
+371 29126646
dzeina.cine@gmail.com
Baznīcas iela 18, Rīga, LV-1010
+371 25418181; +371 24882445
roberts@dr-feders.lv
linda@dr-feders.lv
Pilsoņu iela 13, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1002
Karolīna Baumane
karolina.baumane@stradini.lv
Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes – nelielas teksta datnes, kuras tiek saglabātas jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Uzzini vairāk!