ZOBĀRSTNIECĪBA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

ZOBĀRSTNIECĪBA

ZOBĀRSTNIECĪBA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1573

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Latvijas klīniku pakalpojumus aizvien biežāk novērtē ārvalstu klienti, saņemot kompleksus, augstas klases zobārstniecības pakalpojumus par lielisku cenu. Mūsu speciālisti praktizē metodes, kas nodrošina patīkamu ārstēšanas procesu un augstu klienta apmierinātību ar rezultātu. Mūsu klīnikas regulāri saņem portāla WhatClinic apbalvojumus par izcilu pakalpojumu kvalitāti, balstītu uz pacientu atsauksmēm un rekomendācijām.

Top 10 iemesli kādēļ izvēlēties Latviju:

 1. Lieliskas cenas - zobārstniecības pakalpojumiem, zobu implantēšanai un protezēšanai. Klīnikām raksturīga pārdomāta cenu politika bez slēptām piemaksām. Pacientu ietaupījums līdz 70%, salīdzinot ar mītnes valsti.
 2. Profesionāli ārsti ar izcilu pieredzi - visas manipulācijas veic augsti kvalificēti speciālisti, kas stažējušies Vācijas, Šveices un Amerikas klīnikās. Latvijas ārsti regulāri piedalās starptautiskos kongresos, konferencēs un apmācību semināros.
 3. Jaunākās paaudzes aparatūra un tehnoloģijas. Latvijas klīnikas seko līdzi pasaules jaunāko zobārstniecības tehnoloģiju attīstībai un tās ievieš Latvijas klīnikās.
 4. Augstas kvalitātes materiāli- tiek izmantoti pasaules vadošo ražotāju materiāli un tikai pārbaudītu ražotāju dentālie implanti, kas nodrošina ilgu kalpošanas laiku un estētiski pievilcīgu, dabisku izskatu.
 5. Drošība un EU kvalitātes standarti – klīnikās tiek nodrošināta sterilitāte, atbilstoši augstākajiem Eiropas standartiem.
 6. Bez valodas barjerām – zobārstniecības personāls runā latviešu, angļu, vācu un krievu valodās.
 7. Atrašanās vieta - uz Latviju nokļūt ir vienkārši un par saprātīgu cenu. Ērta jūras, gaisa un dzelzceļa satiksme. No starptautiskās lidostas „Rīga” ir iespējams doties uz 77 galamērķiem.
 8. Bez rindām, ātra pieejamība - visi speciālisti pieejami vienuviet un īsā laikā iespējams sarindot vizītes pie higiēnista, zobārsta, ķirurga, implantologa, protēzista.
 9. Individuāla pieeja - individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu ārstniecības procesu noteiks katra pacienta vajadzības un zobu stāvoklis.
 10. Pievienotā vērtība – brīvdienas. Katrs pacients atbilstoši vēlmēm var piemeklēt sev piemērotāko Latvijas klīniku, izvēloties komfortablu un mājīgu atmosfēru galvaspilsētā vai luksuss servisu Latvijas iecienītākajā  kūrortpilsētā. Iespēja izbaudīt Latvijas skaistumu un apmeklēt Rīgu, kas  ir Baltijas valstu kultūras galvaspilsēta, arhitektūras pērle, gastronomijas paradīze un vieta aktīvai atpūtai.

 

1574

Video par zobārstniecību Latvijā

1575

Piedāvātie pakalpojumi

Zobu veselības pārbaude un diagnostika

 • Speciālists konstatē mutes dobuma veselības stāvokli, apskatot kā zobus, tā smaganas. Ja nepieciešams, tiek veikta rentgenoloģiskā izmeklēšana. Ja konstatētas kādas problēmas, pacients tiek informēts un sastādīts tālākais ārstēšanas plāns.
 • Klīnikās pieejami jaunākās paaudzes 3D rentgeni, kas ļauj veikt pilnvērtīgu diagnostiku implantu ievietošanas plānošanai.

Zobu higiēna

 • Ja pacientam ir izteikts zobakmens, sākotnēji zobakmens tiek notīrīts ar ultraskaņas skeileri. Tas ir mehānisks instruments, kas ar ultraskaņas vibrāciju noņem zobakmeni virssmaganu līmenī.
 • Lai mutes dobuma un zobu higiēna būtu pilnīga, katrs zobs jānotīra ar rokas instrumentu, jo tikai ar to iespējams piekļūt grūti aizsniedzamās vietās, zemsmaganu rajonā un starpzobu rajonā. Bez rokas instrumenta izmantošanas mutes dobuma higiēna nav pilnīga.
 • Kad zobakments rūpīgi notīrīts, zobi tiek pulēti ar specializētu pastu, kā arī rūpīgi izdiegoti.
 • Procedūras noslēgumā zobu higiēnists uzklāj fluora pastu, lai atjaunotu zoba dabīgās aizsargspējas.

Estētiskā zobārstniecība

 • Ar zobu plombām iespējams atjaunot priekšzobu estētiku, ja zobs ir zaudējis šķautnes daļu, mainījis krāsu, zobam izveidojušās plaisas, zobam novēro pārkrāsošanos gar plombju malām, eroziju zobu kakliņu daļā. Zobu plombju fasetes izveido, pārklājot zoba redzamo virsmu ar plombas materiālu, tādējādi izveidojot dabiskas krāsas un formas estētisku zobu. Veidojot zobu fasetes, ir viegli mainīt zoba formu, kā arī viegli veikt korekcijas, ja nepieciešams.
 • Zobu balināšana - pacienta smaganas, lūpas un vaigi tiek izolēti ar speciālu lūpu retraktoru un smaganu gelu. Uz zobiem tiek uzklāts balinošais gels, kas tiek gaismots ar lāzeru vai specializētu lampu. Atkarībā no lietošanas instrukcijas gels tiek mainīts vairākas reizes vai noturēts uz zobiem attiecīgu laika posmu. Seansa beigās gels tiek noskalots no zobiem un salīdzināts zobu jaunais tonis. Pēc procedūras zobiem tiek uzklāts fluora gels, lai stiprinātu zoba emalju un novērstu jutīgumu.

Zobu sakņu kanālu ārstēšana

 •  Endodontija ir ilgstošs process, taču bieži vien tā ir vienīgā iespēja, lai zobs tiktu saglabāts. Dažāds zoba kanālu skaits un anatomija, procedūras sarežģītība un iekaisuma izplatība nosaka ārstēšanas seansu skaitu. Ja infekcija nav pārgājusi uz žokļa kaulu, ārstēšanu iespējams veikt vienā vizītē, taču lielāks kanālu skaits, infekcija perēkļa žokļa kaulā, pārārstēšanas nepieciešamība pārsvarā pieprasa divas un vairāk vizītes. Zobu sakņu kanālu ārstēšanai tiek izmantoti augstākās klases dentālie mikroskopi, kā arī modernākās zobu sakņu kanālu tīrīšanas un pildīšanas tehnoloģijas.

Implantoloģija

 • Zobu implants ir dabīga zoba aizstājējs, kas funkcionāli un vizuāli atgādina dabisku zobu. Zoba implants ir titāna skrūve, kas tiek ievietota žokļa kaulā. Zoba implants ir lielisks veids, kā aizstāt trūkstošu zobu vai pat zobu grupu. Zoba implants ir neizņemama restaurācija, līdz ar to tas mutes dobumā atrodas kā dabisks zobs.
 • Implantu priekšrocības:
  • Vizuāli perfekts risinājums
  • Nav ierobežojumi ēdot
  • Noslogo žokļa kaulu, tāpat kā to dara zobi; nerodas kaula atrofija
  • ilgs kalpošanas ilgums
  • Nav jāslīpē blakus esošie zobi
  • iespēja atjaunot jebkuru zobu skaitu
  • noņemamu protēžu droša fiksācija
  • ērta tīrīšana
  • Jūtas kā savs zobs
 • Parasti implantu ieaugšanas process ilgst no 3 – 6 mēnešiem. Pēc tam, kad implanti ir iedzīvojušies kaulaudos, uz tiem tiek uzlikts abatments, bet virsū – zoba kronītis vai protēze. Un zobs ir atjaunots.
 • Latvijā modernā zobu implantoloģija aizsākās 2000.gadā. Latvijā gada laikā tiek ievietoti 15 tūkstoši zobu implantu.

Protezēšana

 • Zobu protezēšana (zobu kroņi, zobu tilti, zobu venīri, zobu plates)

Pirmās vizītes laikā ārsts sagatavo zobus, noņem nospiedumu un izgatavo īslaicīgas protēzes, ar kuriem pacients staigā līdz nākamai vizītei, kas tiek nozīmēta aptuveni pēc nedēļas. Šajā laikā zobu tehniķi izgatavo zobu kroņus vai venīrus, ņemot vērā visas ārsta prasības un pacienta vēlmes.
Otrajā vizītē ārsts un pacients novērtē zobu kroņu vai venīru estētiskos parametrus: krāsu, formu un stāvokli. Ja ārsts un pacients ir pilnīgi apmierināti ar kvalitāti un estētiku, tad zobu kroņi vai venīri tiek fiksēti uz pacienta zobiem.

Latvijas zobārstniecības klīnikas speciālisti izmanto mūsdienīgu materiālu klāstu, kā arī unikālu aprīkojuma un instrumentu kompleksu, kas ļauj atrisināt vissarežģītākos stomatoloģiskos uzdevumus.

 

1572

Procedūru cenrādis

Zobārsta konsultācija 18-35 EUR
Ārstēšanas plāna sastādīšana  no 49 EUR
Estētiskā  plombēšana no 50 EUR
Zoba atjaunošana            no 90 EUR
Profesionālā zobu higiēna 55-65 EUR
Balināšana pie speciālista              120-300 EUR

Ķirurģija

 
Viensakņu zoba ekstrakcija          no 35 EUR
Daudzsakņu zoba ekstrakcija no 55 EUR
Komplicēta zobu ekstrakcija no 100 EUR

Protezēšana

 
Metālkeramiskais kronis 260-385 EUR
Porcelāna kronis               no 430 EUR
Cirkonija kronis no 460 EUR
Kronis uz implanta no 500 EUR
Implanta uzstādīšana no 550 EUR

Endodontija

 
Mehāniski-ķīmiskā apstrāde 20-75 EUR
Viena kanāla aizpildīšana 22-120 EUR
Digitālā ortopantogramma           32-70 EUR
Sedācija ar smieklu gāzi no 35 EUR

 

1576

Jaunākās paaudzes ārstniecības iekārtas un tehnoloģijas

 • Digitālie rentgena aparāti, kas tiek pielietoti Latvijā, ir desmit reizes drošāki par parasto rentgenu. Digitālā iekārta ar zemu radiāciju dažu sekunžu laikā spēj attēlot rentgena uzņēmumu uz līdzās esošā ekrāna, kas uzreiz sniedz iespēju pārrunāt turpmākos ārstniecības soļus. Piemēram, izmantojot 3D rentgena aparātu nav nepieciešami atkārtoti rentgeni, jo iekārtas programma iegūto uzņēmumu ļauj modulēt – pastiprināt, pagrozīt, pievilkt tuvāk utt.
 • Pacienti tiek ārstēti ar jaunākajām stomatoloģiskajām iekārtām un tiek izmantoti pasaules vadošo ražotāju zobārstniecības materiāli. Zobārstniecības iekārtas modeļi ir aprīkoti ar jaunāko uzgaļu tehnoloģiju ērtākai pacienta mutes dobuma aprūpei.
 • Plombēšanas materiāli tiek rūpīgi piemērots katrai klīniskajai situācijai. Mūsdienās biežāk pielietotais materiāls ir baltā hēlija plomba, un Latvijā veiksmīgi tiek izmantots emālplombējošais preparāts (izstrādāts vācu laboratorijā Humanchemie).
 • Endodontija tiek veikta gan ar rokas, gan rotējošajiem instrumentiem, kas ir ātrākais un komfortablākais zobu kanālu ārstēšanas veids, precizitāti nodrošinot ar jaunākajām  sistēmām, kas nosaka sakņu kanālu garumu. Dažāds zoba kanālu skaits, to anatomija un iekaisuma izplatība būs noteicošie faktori nepieciešamo ārstēšanas seansu skaitam.
 • Īpaši satrauktiem pacientiem ārstēšanas procesā tiek izmantota jaunās paaudzes atsāpināšanas metode – sedācija ar smieklu gāzi. Pasaules pieredze vairāku desmitu gadu garumā liecina, ka smieklu gāze ir efektīva nomierināšanas un atsāpināšanas metode, kas piemērota kā bērniem, tā pieaugušajiem.
 • Latvijā pieejams plašs estētisko procedūru klāsts:
  • Tiek izmantoti zobārstniecības lāzeri, kas nodrošina zobu balināšanu bez zobu bojāšanas un pēcbalināšanas jutīguma.
  • Zobu balināšana ar ZOOM sistēmas palīdzību sniedz visnoturīgāko rezultātu, un efekts saglabājājas līdz 5 gadiem. Vienā 1,5 stundu ilgā seansa laikā jūsu zobi kļūs par 9 toņiem baltāki.
  • SPA higiēnas procedūrā tiek izmantota Air flow sistēma un pasaulē vadošo zobu kosmētikas līdzekļu ražotāju vismodernākie līdzekļi: CURADENT, GC, WELEDA, REMBRAND.
  • Anti – aging estētiskajā programmā tiek piedāvāta iespēja veikt zobu formas un līnijas konturēšanu un atjaunošanu, uzlabojot vai atjaunojot estētiski un anatomiski pareizu zobu līniju
 • Klīniku sterilizācija nodrošina maksimālu pacientu drošību. Instrumenti tiek sterilizēti atbilstoši augstākajiem Eiropas standartiem, apstrādājot specializētos šķīdumos un sterilizējot gaisa spiediena ietekmē drošības normu autoklāvos.
 • Tiek domāts arī par pacientu labsajūtu, izmantojot īpaši pārdomātus ergonomiskos risinājumus gan zobārstniecības aparatūrai, gan stomatoloģiskajām mēbelēm. Pacientiem ir arī iespējams procedūru laikā austiņās klausīties nomierinošu mūziku. Mūzikas baudīšana nekādā veidā netraucē ārsta un pacienta komunikācijai, jo gan ārsts, gan pacients jebkurā brīdī to var izslēgt.

 

1577

Ārstniecības process – soli pa solim

Individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu ārstniecības procesu noteiks katra pacienta vajadzības un zobu stāvoklis. Izvēloties zobārstniecības procedūras veikt sadarbībā ar Latvijas klīnikām, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam seko vairāku dienu vai ilglaicīgāka vizīte Latvijā. Klātienē pavadītais laiks atkarīgs no paredzētajām medicīniskajām manipulācijām un ārstniecības plāna. Atkarībā no sarežģītības pakāpes, endodontija parasti tiek veikta 2 vai 3 vizīšu laikā. Zobu protezēšanas process parasti norisinās 2 vizīšu laikā.

Vispārējie ārstniecības procesa soļi:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un problēmu analīze (telefonsarunas, e-pasti, skype zvani).
 2. Pirmā vizīte – ieplānota konkrētā dienā un laikā;
  1. Konsultācija, diagnostika un ārstniecības plāna precizēšana.
 3. Otrā vizīte – ieplānota konkrētā dienā un laikā;
  1. Uzsāktas pirmās procedūras.
 4. Trešā vizīte – ieplānota konkrētā dienā un laikā;
  1. Pēc vajadzības tiek turpinātas medicīniskās manipulācijas vai veiktas pēc operācijas pārbaudes.
 5. Attālināta komunikācija, rezultātu kontrole (elektroniskie saziņas līdzekļi).

Jau uzsākot pirmo elektronisko saziņu, pacients izvēlētajiem speciālistiem var iesūtīt savus līdzšinējos diagnostikas rezultātus un medicīnisko vēsturi. Tomēr, ierodoties uz vizīti Latvijas klīnikās, pacientam vienmēr tiks veikta pirmreizējā apskate un nepieciešamā diagnostika, lai pārliecinātos par rezultātu precizitāti. Konsultācijas soļi:

 • Pacients informē zobārstu par savām sūdzībām un vēlmēm.
 • Speciālists konstatē mutes dobuma veselības stāvokli, apskatot kā zobus, tā smaganas.
 • Ja nepieciešams, tiek veikta rentgenoloģiska izmeklēšana.
 • Pacients saņem detalizētu informāciju par visiem problēmas risināšanas veidiem un, vienojoties ar speciālistu, tiek sastādīts tālākais ārstēšanas plāns.

Pacients vienmēr tiek iepazīstināts ar alternatīviem ārstēšanas plāniem. Kopā ar speciālistu tie tiek izrunāti un analizēti, lai pacients būtu informēts par katru soli ārstēšanas procesā.

 

1455

Pirms/Pēc

 

 

 

 

 

 

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.