VĒNU ĀRSTNIECĪBA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

VĒNU ĀRSTNIECĪBA

VĒNU ĀRSTNIECĪBA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1781

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Vēnu ārstniecība ir viens no populārākajiem Latvijas medicīnas tūrisma virzieniem, Latvijas vadošajiem flebologiem ārstējot ne tikai Latvijas iedzīvotājus, bet arī ārvalstu pacientus.

 

Top 10 iemesli, kādēļ izvēlēties Latviju

 1. Kompleksa pieeja. Izvērsta vēnu diagnostika, kā arī modernākās ārstniecības metodes un to kombinācijas.
 2. Augsti kvalificēts personāls. Pieredzējušie flebologi dalās ar ilggadīgo pieredzi un apmāca citu valstu asinsvadu ķirurgus, vada starptautisku paraugoperāciju norisi, līdzdarbojas zinātniskos pētījumos un regulāri pilnveido profesionālās zināšanas kvalifikācijas celšanas apmācībās, kā arī lasa lekcijas un uzstājas starptautiskās konferencēs.
 3. Augstākās kvalitātes medicīnas iekārtas. Klīnikas uztur ciešu sadarbību ar atzītākajiem medicīnas iekārtu ražotājiem un aprīkojums tiek regulāri atjaunots, lai tas atbilstu jaunākajiem nozares standartiem.
 4. Samērīgas cenas. Pakalpojumu cenas ir ievērojami zemākas kā Rietumeiropā un Skandināvijas valstīs. Vēnu operācijas ir 3-5 reizes lētākas kā, piemēram, Vācijā.
 5. Pacientu un personāla drošība. Sterilizācijas procedūras pēc augstākajiem Eiropas Savienības kvalitātes standartiem.
 6. Ātra pakalpojuma saņemšana. Laiks no pieteikuma iesūtīšanas līdz konsultācijai vai procedūrai noteiktajā datumā parasti nepārsniedz 2 nedēļas.
 7. Bez valodas barjerām. Medicīniskais personāls ilgstoši strādā ar ārzemju pacientiem un brīvi pārvalda vairākas svešvalodas.
 8. Pacienta komforts. Jaunāko tehnoloģiju mērķis ir maksimāli mazināt diskomfortu operāciju un procedūru laikā. Arī pēc procedūrām pacienti var atpūsties mājīgā vidē, kas vairāk atgādina viesnīcu, nevis ārstniecības iestādi.
 9. Pievienotā vērtība – brīvdienas. Iespēja izbaudīt Latvijas skaistumu un apmeklēt Rīgu, kas ir Baltijas valstu kultūras galvaspilsēta, arhitektūras pērle, gastronomijas paradīze un vieta aktīvai atpūtai.
 10. Ērta nokļūšana. Jūras, gaisa un dzelzceļa satiksme par saprātīgām cenām. Uz starptautisko lidostu „Rīga” pieejami lidojumi no 77 galamērķiem. Klīnikas palīdzēs ar privātā transporta nodrošināšanu un viesnīcu izvēli.

 

1782

Piedāvātie pakalpojumi

Bieži pirmās vēnu slimības pazīmes var nepamanīt, tāpēc būtiski veikt precīzu diagnostiku, pielietojot mūsdienīgas tehnoloģijas. Simptomi vēnu saslimšanām ir:

 1. Diskomforta, spiedoša smaguma vai dedzināšanas sajūta apakšstilbos;
 2. Nakts krampji apakšstilbu muskuļos;
 3. Nieze, dienas beigās pietūkušas potītes;
 4. Var parādīties mazie asinsvadiņi – kapilāri;
 5. Stāvoklim pasliktinoties, parādās arī lielie vēnu mezgli.

Latvijas speciālisti palīdzēs ikvienam pacientam sasniegt vēlamo rezultātu, izvēloties efektīvāko terapijas metodi.

 

PUTU SKLEROTERAPIJA

Skleroterapija ir bojātās vai varikozās vēnas slēgšana vai likvidācija ar speciālu medikamentu – sklerozantu. Ar putu skleroterapiju iespējams slēgt arī lielos varikozos zarus (aizstāj ķirurģisku iejaukšanos). Var veikt neatkarīgi no vecuma un vispārējā veselības stāvokļa. Tā ir ievērojami lētāka par citām vēnu ārstniecības metodēm.

Procedūra: Bojātajā vēnā ar tievu adatiņu tiek ievadīts medikaments. Putu iedarbība uz vēnām ir spēcīga, jo tās pilnībā aizpilda bojāto asinsvada posmu, maksimāli saskaroties ar asinsavada sieniņām. Procedūru veic ultrasonogrāfijas kontrolē. Nav nepieciešama anestēzija, un pēc procedūras pacients uzreiz var doties mājās. Ilgums – 30 minūtes.

Atveseļošanās: Rehabilitācijas periods 2-4 nedēļas, kad jānēsā speciālas kompresijas zeķes. Ja likvidēts sīko kapilāru tīklojums, zeķes nav nepieciešamas.

Rezultāts: Bojātā vēna pakāpeniski noslēdzas un pēc laika nav redzama. Retos gadījumos iespējama slimības atkārtošanās.

 

VĒNU LĀZEROPERĀCIJA

Minimāli invazīva metode – viena no populārākajām vēnu ārstēšanas metodēm pasaulē.  Operāciju var veikt neatkarīgi no vecuma un vispārējā veselības stāvokļa.

Procedūra: Operācijai izmanto modernu vēnu lāzerkoagulācijas iekārtu. Ar lāzerstara impulsiem, termiski iedarbojoties uz vēnu sieniņu, bojātā vēna tiek slēgta. Lāzerstari skar tikai bojāto vēnas daļu, un apkārtējie audi praktiski netiek traumēti. Operācija tiek veikta vietējā anestēzijā. Ilgums – 25-35 minūtes vienai kājai.

Atveseļošanās: Novērojama ātra atveseļošanās, jau otrajā dienā pēc operācijas var atsākt ikdienas gaitas.

Rezultāts: Sasniegts vēlamais kosmētiskais efekts, operācija neatstāj rētas.

 

VĒNU OPERĀCIJA AR TVAIKU

Vēnu operācija ar tvaiku bojāto vēnu slēdz ar vēl mazāku traumatismu. Īpaši piemērota atkārtotām vēnu operācijām un anatomiski sarežģītu vēnu ārstēšanai. Metode pielietojama ne tikai vēnu stumbram, bet arī lielākajiem sānu zariem.

Procedūra: Kontrolētu mikroimpulsu veidā caur katetru vēnā tiek ievadīts uzkarsēts ūdens tvaiks. Mikroimpulsu skaits būs atkarīgs no vēnas diametra, parasti lieto 2-3 impulsus uz vienu centimetru. Operācijas laikā vēnas sienas saraujas un noslēdzas.

Atveseļošanās: Ātra atveseļošanās, jau tuvākajās dienās pacients var atsākt pilnvērtīgu sabiedrisko dzīvi.

Rezultāts: Sniedz ļoti labu kosmētisko rezultātu.

 

VĒNU RADIOFREKVENCES OPERĀCIJA

Operācija veicama neatkarīgi no vecuma un vispārējā veselības stāvokļa. Ar radiofrekvences metodi var likvidēt ne tikai lielās maģistrālās zemādas vēnas, perforantās vēnas un venozos kapilārus, bet arī sānu zarus. Ārstēšanas metodes galvenā priekšrocība ir mazais audu traumatisms.

Procedūra: Tiek veikti nelieli dūrieni ādā, izmantojot tikai lokālo anestēziju. Slimā vēna tiek kontrolēti uzkarsēta ar speciālu katetru un mikroimpulsu veidā ar siltuma enerģiju tā tiek slēgta.

Atveseļošanās: Pacientam dienas stacionārā jāuzturas tikai 1-2 stundas, tuvāko dienu laikā var atsākt pilnvērtīgu sabiedrisko dzīvi.

Rezultāts: Ļoti labs kosmētiskais rezultāts, bojātā vēna gada laikā praktiski pārveidojas saistaudos. Slimības atkārtošanās novērota tikai ļoti retos gadījumos.

 

VĒNU SLĒGŠANA AR BIOLOĢISKO LĪMI

Latvija ir piektā valsts pasaulē, kur vēnu operācijās tiek pielietota biolīme. Ar metodi lielākoties ārstē vēnu varikozi sākuma stadijā. Salīdzinot ar iepriekšējām endovenozajām metodēm, šī ir īpaši saudzīga pacientam, nav sāpes un hematomas. Operācija ir pilnībā nesāpīga, nav nepieciešama anestēzija.

Procedūra: Injekcijas veidā, caur vienreizlietojamo katetru, vēnā ievada drošu un veselībai nekaitīgu speciālu bioloģisko līmi. Vēna netiek izņemta, bet pēc laika pārveidojas saistaudos.

Atveseļošanās: Notiek ļoti strauja atveseļošanās, pēc operācijas nav nepieciešamas kompresijas zeķes.

Rezultāts: Ļoti labs kosmētiskais rezultāts, nav novērtas slimības atkārtošanās.

 

TROFISKO ČŪLU ĀRSTĒŠANA

Kāju venozās čūlas bieži ir sāpīgas, eksudējošas, rada kustību ierobežojumus un pat sociālu izolāciju. Čūlas gadījumā svarīga precīza diagnostika, ieskaitot asinsvadu ķirurga konsultāciju. Jebkura čūla sākumā ir jānomēra un jānofotografē tās lielums, lai dzīšanas procesā var sekot līdzi izmaiņām. Tiek izmantotas speciālas datorprogrammas, kas aprēķina čūlas izmēru un nosaka, cik daudz tajā ir nekrotisku audu, fibrīna un granulāciju. Primārā ārstēšanas metode ir kompresijas terapija.

Čūlu attīrīšanai iespējams pielietot modernu ultraskaņas tehnoloģiju. Metode ir mazsāpīga un mazāk traumatiska. Zemas frekvences ultraskaņas viļņi ar fizioloģiskā šķīduma palīdzību nonāk brūcē, to vienlaicīgi attīrot un dziedējot. Metode spēj atdalīt nekrotiskos audus un iztīrīt brūču “kabatas”. Efekts ir tūlītējs un acīmredzams.

Smagākiem  čūlas gadījumiem paredzēta Shave operācija. Operācijas laikā ar speciālu aparātu no slimnieka augšstilba tiek noņemta pavisam plāna ādas virskārtiņa, kuru pēc tam novieto uz čūlas skartās vietas un nostiprina. Operācija nav sarežģīta un ilgst 20 līdz 30 minūtes Parasti pēc šīs operācijas čūla sadzīst ļoti labi, 2-3 nedēļu laikā.

 

PROKTOLOĢIJA

Proktoloģija - slimību ārstēšana resnās un taisnās zarnas apvidū. Nepieciešamo diagnostiku veic ārsts – proktologs, bet operāciju un medicīnisko manipulāciju veikšanai ārstniecības procesam pievienojas ārsts – flebologs. Novērojamas dažādas taisnās zarnas slimības – polipi, hroniski aizcietējumi, jaunveidojumi, bet visbiežākā no tām ir hemoroīdi. Hemoroīdi ir asinsvadu mezglveida paplašinājumi taisnās zarnas lejasdaļā, kas var radīt diskomfortu, sāpes, nelielu asiņošanu. Hemoroidālo mezglu ārstēšanai atkarībā no saslimšanas pakāpes izmanto:

 • skleroterapiju,
 • krioterapiju,
 • elastīgo gredzenu aplikāciju uz iekšējiem hemoroidālajiem mezgliem,
 • dažādas operāciju metodes –THD, Longo, HAL-RAR.
1783

Procedūru cenrādis

Angioķirurga/ķirurga-flebloga konsultācija no 37 EUR
Flebologa konsultācija ar duplekssonogāfiju no 40 EUR
Datortomogrāfiskā flebogrāfija no 218 EUR
Putu skleroterapija     (1 ampula) no 70 EUR
Skleroterapija duplekssonogrāfijas kontrolē (1 proc.) no 115 EUR
Vēnu lāzeroperācija    (1 kājai) no 500 EUR
Vēnu lāzeroperācija    (2 kājām) no 690 EUR
Vēnu operācija ar tvaiku (1 kājai) no 610 EUR
Vēnu operācija ar tvaiku (2 kājām) no 800 EUR
Vēnu radiofrekvences operācija (1 kājai) no 640 EUR
Vēnu radiofrekvences operācija (2 kājām) no 830 EUR
Vēnu slēgšana ar bioloģisko līmi (1 kājai) no 2200 EUR
Vēnu slēgšana ar bioloģisko līmi (2 kājām) no 2500 EUR
Roku vēnu estētiskā miniflebektomija (abām rokām) no 900 EUR
Trofisko čūlu ārstēšana (līdz 10 cm2) no 390 EUR
Trofisku čūlu Shave operācija (lielākām par 20 cm2) no 700 EUR
Flebektomija no 751 EUR
Proktologa pirmreizēja konsultācija no 34 EUR
Transanāla polipektomija no 300 EUR
Iekšējo hemoroīdu mezglu lateksa gredzenu uzlikšana no 74 EUR
Longo operācija no 430 EUR
Iekšējo hemoroīdu mezglu operācija ar THD metodi no 360 EUR
Hemoroīdu lāzeroperācija no 650 EUR
Gultas diena vienvietīgā palātā ar sanitāro mezglu (ar ēdināšanu) no 121 EUR
Īslaicīgā dienas stacionāra izmantošana no 35 EUR

* Individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu ārstniecības cenu noteiks katra pacienta vajadzības un veselības stāvoklis.

 

1784

Diagnostikas iekārtas un tehnoloģijas

DUPLEKSSONOGRĀFIJA

Ar Duplex US palīdzību tiek izmērīta asins pretplūsma vēnās, iespējams vēnas novērtēt vizuāli, diagnosticēt trombozi un citas vēnu patoloģijas. Ultrasonogrāfija precizēs, vai:

 • Vēnas ir slimas un operējamas;
 • Asinsvadi ir veseli un traucē tikai kosmētiski.

Duplex US izmeklējums ilgst tikai 10-20 minūtes un sniegs precīzu informāciju par dziļo un virspusējo vēnu stāvokli. Metodi pielieto arī pirms operācijām, lai precizētu procedūras apjomu un veiktu vēnu iezīmēšanu.

 

DATORTOMOGRĀFISKĀ FLEBOGRĀFIJA

Datortomogrāfiskā (DT) flebogrāfija pārsvarā tiek izmantota padziļinātai dziļo vēnu trombozes diagnostikai vai iedzimtu vēnu slimību pārbaudēm. Izmeklējumu veic ar jaunākās paaudzes datortomogrāfu, kas sniedz iespēju dziļo vēnu sistēmu apskatīt kopumā. Citas diagnostikas metodes sniedz tikai segmentāru skatu. Izmeklējuma laikā virspusējā kāju vēnā lēnām ievada kontrastvielu. Kad panākts attiecīgais dziļo vēnu uzpildījums, veic ātru ekstremitātes skenēšanu un tiek iegūts dziļo vēnu kontrastējums.

 

KĀJU MĒRĪJUMS AR BODYTRONIC® 600

Unikāla jaunās paaudzes 3D mērījumu tehnoloģija, kas digitāli mēra kājas no pirkstu galiem līdz pat gurnu daļai. Iekārta rada trīsdimensionālu modeli, kas sniedz individuālu un precīzu kāju mērījumu, ātrai un maksimāli precīzai kompresijas zeķu izvēlei. Mērīšanas procesā klients stāv uz rotējošas mērīšanas platformas. Sistēma projecē gaismas starus uz attiecīgās ķermeņa daļas un uztver tos digitāli. Gaismas stari uz ādas veido tīklu, ko izmanto, lai radītu precīzu punktveida trīsdimensiju modeli. Detalizēti aprēķināts ķermeņa apkārtmērs un garums ļaus izvēlēties pacientam vispiemērotāko kompresijas zeķes izmēru.

 

1785

Ārstniecības process – soli pa solim

Izvēloties vēnu ārstniecību veikt sadarbībā ar Latvijas klīnikām, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam seko vizīte Latvijā.

Vispārējie ārstniecības procesa soļi:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un problēmu analīze.
  1. Pacients klīnikai iesūta e-pastu ar veselības problēmu raksturojumu un izraisītajiem traucējumiem, pievienojot arī veikto izmeklējumu rezultātus un līdzšinējo ārstu slēdzienu, ja tāds pieejams.
  2. Pacientam individuāli tiek piemeklēts ārsts. Speciālists iepazīsies ar situāciju, sniegs savu vērtējumu un piedāvās potenciālos risinājumus.
  3. Vienošanās par izvēlēto ārstniecības plānu pēc ērtākās metodes – telefonsarunas, e-pasti, skype zvani.
 2. Ierašanās Latvijā – ieplānota konkrētos datumos:
  1. Sarunās ar ārstu noteikts datums, lai tiktos klātienē, secināts, vai nepieciešamas medicīniskas vai ķirurģiskas manipulācijas.
  2. Gatavojoties braucienam, klīnikas pārstāvji palīdzēs vīzas saņemšanas procesā, ja tāda nepieciešama.
  3. Klātienē tiek veikti ieplānotie ārstniecības procesa soļi:
   1. konsultācijas ar speciālistiem, papildus diagnostika;
   2. noteiktā operācija/manipulācijas;
 3. Pirms došanās mājup – rezultātu analīze un turpmāko ārstniecības soļu identificēšana pēc vajadzības.

Vizītes ilgums Latvijā būs atkarīgs no plānotās operācijas vai procedūras.

 

1478

Pirms/Pēc

    

  

  

  

 

1482

Atsauksmes

"Dakteris George Jabbour Baltijas vēnu klīnikā - dakteris, kurš izglāba, var teikt, no nepatīkamas situācijas. Paldies arī apkalpojošajam personālam. Viss bija ļoti jauki. The best! Varu braukt atpakaļ uz Skotiju. :)"

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.