REDZES KOREKCIJA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

REDZES KOREKCIJA

REDZES KOREKCIJA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1581

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Jau izsenis Latvija ir bijusi populārs medicīnas tūrisma galamērķis. Valsts teritorija ir bagāta ar dabas resursiem, dziednieciskiem minerālūdens avotiem, kas gadsimtiem ilgi tika izmantoti tautas dziedniecībā, piesaistot arī ārvalstnieku interesi.

Nozīmīga loma nozares attīstībā bija veiksmīgai ārstu un ķīmiķu sadarbībai. 18.gadsimta beigās Latvijā tika izveidots plašs sanatoriju tīkls. Darbojās arī daudz zinātniski pētnieciskās laboratorijas. Jau 20.gadsimta sākumā medicīnas tūristu skaits Latvijā sasniedza 60-70 tūkstošus gadā. Pēc Otrā pasaules kara sanatorijās apkalpoto pacientu skaits pārsniedza 2 miljonus, nodarbinot ievērojamu skaitu medicīnas darbinieku. Pieprasījums pēc kvalificētiem mediķiem Latvijā vienmēr ir bijis augsts, tāpēc arī medicīniskā izglītība visos laikos ir bijusi augstā līmenī. Profesionālās zināšanas būtiski ir veicinājušas Latvijas medicīnas attīstību.

Mūsdienās Latvijas klīnikas ir augsta līmeņa medicīnas iestādes, kurās kvalitatīvus diagnostikas un ārstniecības pakalpojumus nodrošina ārstu profesionālās zināšanas un pieredze apvienojumā ar jaunākās paaudzes iekārtām, progresīvām tehnoloģijām un augstajiem drošības un kvalitātes standartiem. Šeit pakalpojumus saņem ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī ārvalstu pacienti.

Latvijā katru gadu ierodas vairāk kā 5 miljoni medicīnas tūristu no Skandināvijas, Krievijas, Rietumeiropas un citām valstīm. Labiekārtotā vide, ērtā satiksme un izcilas izglītības iespējas ir saistošas arī topošajiem ārstiem no dažādām pasaules valstīm, apgūstot medicīnas studijas Latvijā.

Top 10 iemesli kādēļ izvēlēties Latviju:

 1. Profesionāli ārsti ar izcilu pieredzi – Latvijas klīnikās strādājošie oftalmologi ir ieguvuši augsta līmeņa profesionālo izglītību. Ārstu kvalifikācija un profesionālās zināšanas arvien tiek  papildinātas gan vietēja mēroga, gan ārvalstīs organizētās apmācībās un pieredzes apmaiņu  programmās  ASV, Lielbritānijā, Austrija, Indijā, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā un citās valstīs. Latvijas oftalmologi ir mācībspēks jaunajiem speciālistiem un pieredzes apmaiņas programmu ārstiem.
 2. Drošība un augstas kvalitātes standarti – Latvijas klīnikās infrastruktūra, vide un darbu organizācija atbilst ASV pacientu aprūpes principiem un Eiropas Savienības standartiem, klīnikās darbojas sertificētas kvalitātes pārvaldes sistēmas.
 3. Jaunākās paaudzes aparatūra un tehnoloģijas - augsti kvalificēta personāla pārraudzībā tiek izmantota ES un ASV augstākās kvalitātes standartiem atbilstoša un sertificēta oftalmoloģiskā aparatūra. Progresīvu ārstēšanas metožu izmantošana veicina maksimāli labāko ārstēšanas rezultātu pacientam.
 4. Individuāla pieeja – sadarbība starp pacientu un ārstu ir praksē visaugstāk vērtētais savstarpējās komunikācijas veids, tādējādi realizējot individuālu pieeju diagnostikas un ārstēšanas plāna izveidei.
 5. Bez valodas barjerām – Latvijas speciālisti brīvi pārvalda vairākas svešvalodas - angļu, krievu, franču un vācu valodas. Nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīts tulks, lai ārstēšanās process norit bez liekiem satraukumiem.
 6. Elastīga pakalpojuma pieejamība – diagnostiskās un ārstēšanas vajadzībām nepieciešamās iekārtas un aprīkojums pieejams vienuviet, lai maksimāli īsā laikā ir iespējams veikt kā diagnostiku, tā arī ārstēšanu.
 7. Izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis - nodrošina ērtu nokļūšanu Latvijā – avio, prāmju, vilcienu un ceļu satiksmi. Uz Latviju nokļūt ir vienkārši, ir pieejami bieži lidojumi un tiešie reisi no Eiropas lielākajām pilsētām un stratēģiski nozīmīgiem transporta centriem.
 8. Pievienotā vērtība – Latvijas daba un četri gadalaiki. Latvija atrodas Baltijas jūras krastā un nodrošina kūrortvalstīm raksturīgās atpūtas iespējas. Tā ir iespēja apmeklēt galvaspilsētu Rīgu, kas ir Baltijas valstu kultūras galvaspilsēta, jūgendstila arhitektūras pērle, gastronomijas paradīze un vieta aktīvai atpūtai.
 9. Plašs oftalmoloģisko pakalpojumu klāsts – klīnikās tiek nodrošināta acu un redzes veselības diagnostika, saslimšanu ambulatora vai ķirurģiska ārstēšana dienas stacionārā, tas skaitā redzes korekcija. Šeit gaidīts ir jebkura vecuma pacienti – gan pieaugušie, gan bērni sākot jau no zīdaiņa vecuma.
 10. Pakalpojuma pieejamība - Latvija piedāvā augstas kvalitātes acu un redzes veselības diagnostikas un ārstniecības pakalpojumus par pieejamām cenām iespējami īsā pakalpojuma saņemšanas laikā.

 

1580

Video par ārstēšanu Latvijā

1582

Piedāvātie pakalpojumi

Latvijas klīnikās jebkura vecuma pacientam tiek veikta acu un redzes veselības diagnostika, saslimšanu ārstēšana sākot no mazākām pacienta sūdzībām līdz sarežģītām acu operācijām tādām kā radzenes transplantācijas. Tiek nodrošināta plaša spektra redzes korekcija iespēja. Klīnikas specializējas kataraktas, glaukomas, šķielēšanas novēršanas, cukura diabēta izraisītu acu saslimšanu diagnostikā un ārstēšanā, tiek veiktas acu plakstiņu plastiskās operācijas gan estētisku apsvērumu, gan medicīnisku indikāciju dēļ.

Latvijas klīnikās saņemtos pakalpojumus ārvalstu pacienti augsti novērtē, jo tiek saņemti kompleksi izmeklējumi par pieejamu cenu. Latvijas oftalmologi pacientu ārstēšanas procesā izmanto iekārtas un metodes, kas pacientam nodrošina maksimālu komfortu.

 1. Redzes un acu veselības diagnostika: pilna acu un redzes veselības izmeklēšana bērniem (tai skaitā zīdaiņiem) un pieaugušajiem.
 2. Lāzerterapija: speciālisti izmanto tīklenes saslimšanu, tīklenes plīsumu bloķēšanai, mākulas deģenerācijas, diabētiskās retinopātijas ārstēšanā un glaukomas ārstēšanā.
 3. Redzes korekcija: High Definition Vision (EVO ICL) – redzes korekcija bez lāzera ar intraokulārās kolamēra lēcas implantāciju, kā arī redzes korekcija ar lāzeru. Dažkārt, lai pacientam nodrošinātu maksimāli labāko iespējamo redzes kvalitāti, redzes korekcijas procesā tiek izmantotas abas metodes.
 4. Ķirurģija: kataraktas operācijas ar dažāda veida mākslīgās lēcas implantāciju, tai skaitā Premium lēcas - multifokālās, trifokālās, bifokālās, lai iegūtu pacientam labāko iespējamo redzes kvalitāti pēc manipulācijas veikšanas; glaukomas operācijas; šķielēšanas labošanas operācijas bērniem un pieaugušajiem, tīklenes atslāņošanās operācijas, radzenes transplantācijas operācijas, acu plakstiņu plastiskās korekcijas, visa veida ambulatorās acu operācijas – krusas graudu, cistu, spārnveida plēves noņemšana, plakstiņu jaunveidojumu izņemšana u.c.
 5. Acu plakstiņu plastiskās operācijas: blefaroplastika medicīnisku indikāciju gadījumos, gan ārējā izskata estētiskai uzlabošanai. Operācijas veic acu ārsts – ķirurgs, kura specializācija ir acu plastiskajā ķirurģijā.
 6. Acu protēzes: acu protēzes Latvijā tiek izgatavotas ar visaugstākās kvalitātes vācu kriolītstikla, kā arī plastmasas un silikona materiāliem no Eiropas, ASV un Kanādas. Jaunāko tehnoloģiju nodrošinātā kvalitāte sniedz izcilu kosmētisko efektu un maksimālu funkcionalitāti.

 

JAUNDZIMUŠO UN BĒRNU ACU ĀRSTS

Daudzi vecāki ir izbrīnīti uzzinot, ka arī pavisam mazam bērniņam var pilnībā pārbaudīt redzi. Pieredzējis oftalmologs var izvērtēt arī vēl nerunājoša bērna redzes asumu, izmeklējot to, kā bērns fiksē skatu un seko līdzi košām gaismām un sīkām rotaļlietām. Bērni bieži nesūdzas par redzes problēmām, jo viņiem nav ar ko salīdzināt. Mazi bērni var arī nepamanīt, ka viena actiņa redz slikti, jo ar otru aci var kompensēt tās slikto redzi. Laikus atklātas saslimšanas vai novirzes no redzes un acu veselības normālas attīstības, ļauj sasniegt maksimāli labāko vēlamo ārstēšanas rezultātu.

Bērniem pieejamās procedūras:

 • Šķielēšanas diagnostika un ķirurģiska ārstēšana;
 • Iedzimtu acu slimību un refrakcijas patoloģiju diagnostika;
 • Iedzimtu glaukomu terapeitiska un ķirurģiska ārstēšana;
 • Iedzimtu un iegūtu kataraktu ķirurģiska ārstēšana un rehabilitācija;
 • Iedzimtu plakstu noslīdējumu (ptožu) ārstēšana;
 • Citi pakalpojumi pēc individuālas nepieciešamības.

 

REDZES KOREKCIJAS OPERĀCIJA BEZ LĀZERA AR INTRAOKULĀRĀS KOLAMĒRĀS KONTAKTLĒCAS (EVO ICL) IMPLANTĀCIJU

High Definition Vision redzes korekcija ir refraktīvās ķirurģijas veids tuvredzības, tālredzības un astigmātisma koriģēšanai bez lāzera. Procedūra ļauj uz visiem laikiem aizmirst par brillēm un kontaktlēcām, jo manipulācijas laikā pacientam acīs tiek ievietotas īpašas lēcas, ar kuru palīdzību tiek koriģēta redze. Šādas redzes korekcijas metodes galvenās priekšrocības ir tās, ka procedūra ir saudzējoša, tā ir atgriezeniska, ir augsti redzes kvalitātes rādītāji un ļoti īss pēcoperācijas rehabilitācijas periods.

Procedūra: No īpaša materiāla - kolamēra - veidotā lēca (ICL) caur nelielu - trīs milimetru atverīti tiek ievietota acī - starp varavīksneni un acs dabīgo lēcu, kur tā pilnībā atveras un var palikt uz mūžu bez īpašas kopšanas. Lēca vizuāli nav redzama, to nevar arī just. Nepieciešamības gadījumā acu ķirurgs lēcu var no acs izņemt, jo ICL neizmaina acs vai acs radzenes audus.

Rezultāts: Ilgtermiņa redzes korekcija. Klīnisko pētījumu rezultāti uzrāda 99% pacientu apmierinātību ar pēcoperācijas rezultātiem. 

 

GLAUKOMAS OPERĀCIJA

Glaukoma ir progresējoša acs saslimšana, kas rada izmaiņas redzes nervā. Tā ir viens no galvenajiem akluma cēloņiem. Glaukomas radītie bojājumi ir neatgriezeniski, taču savlaicīgi uzsākta ārstēšana novērš tālāku bojājumu iespējas un saglabā redzi.

Saslimšanas ārstēšanai tās sākuma attīstības stadijā parasti izraksta acu pilienus un regulāru acu spiediena kontroli. Lai gūtu labus rezultātus, medikamentus jālieto regulāri un nepārtraukti. Ja pacients slikti panes medikamentus, vai arī tie acs spiedienu nepazemina, nepieciešama operācija.

Procedūra: Vienkāršos gadījumos – lāzera procedūra, komplicētos gadījumos – ķirurģiska iejaukšanās, lai izveidotu nepieciešamo drenāžas kanālu.

Rezultāts: novērš slimības progresēšanu un tālākus bojājumus.

 

KATARAKTAS OPERĀCIJA

Katarakta ir acs caurspīdīgās lēcas apduļķošanās, kad gaismai ir grūti tai izlauzties cauri, un slimnieka redze aizmiglojas. Ja apduļķošanās izveidojusies tālāk no lēcas centra, kataraktas esamību var arī neievērot. Kataraktas attīstības sākuma stadijā var palīdzēt brilles, tomēr tad, kad kataraktas izraisītais redzes zudums traucē normālu ikdienas darbu, nepieciešama operācija.

Procedūra: operācijas laikā no acs izņem apduļķojušos lēcu. Lai atjaunotu dzidru redzi, izņemto lēcu aizstāj ar mākslīgu lēcu – dzidru un caurspīdīgu. Iespējams arī lietot kontaktlēcas, kuras uzliek uz acs, vai stipras brilles.

Rezultāts: 90% gadījumu iespējams atjaunot redzi tādu, kāda tā bija pirms slimības sākšanās.

 

ŠĶIELĒŠANAS LABOŠANAS OPERĀCIJA

Šķielēšana ir patoloģija, kura traucē acs saskaņotu darbību. Pacients  cieš no dubultošanās, viņš zaudē spēju uztver priekšmetus stereoskopiski un uztvert dziļumu. Bieži šķielējošā acī redzes asums pazeminās, tas izraisa pareizas orientācijas traucējumus apkārtējā vidē. Acu nesimetriska darbība ir patoloģiska un pati ar vecumu nepāriet.

Procedūra: šķielēšanas operācijas gaitā tiek veikta iedarbība uz acs kustību muskuļiem. Muskulis, kura darbība ir pārāk spēcīga, operācijas laikā tiek atslābināts, bet muskulis, kura darbība ir pārāk vāja - tiek pastiprināts. Gadījumā, ja tiek uzlabots ne tikai vizuālais izskats, bet arī abu acu sadarbība, operācijai vajadzētu notikt pēc iespējas ātrāk. Lai to panāktu, varētu būt nepieciešamas vairākas operācijas.

Rezultāts: ar operācijas palīdzību var panākt ievērojamu vizuālo acu izskata uzlabojumu.

 

RADZENES TRANSPLANTĀCIJA

Radzene ir acs šķiedrainā, caurspīdīgā apvalka priekšējās un optiskās sistēmas daļa. Tās uzdevums ir pasargāt aci no mehāniskiem bojājumiem un infekcijām. Visbiežāk radzenes bojājumus izraisa acs radzenes iekaisums un čūlošana. Radzene var saduļķoties arī pēc kataraktas vai citām acs operācijām, īpaši, ja pacienta acs audi izrādījušies trausli un neizturīgi.

Pirmais oftalmologa risinājums var būt tā sauktā „avārijas metode”, kad ārsts cenšas veikt kontaktlēcu uzlikšanu. Tā ne vienmēr ir efektīva. Ja medikamenti nelīdz, tad nepieciešama radzenes transplantācija.

Procedūra: iespējams veikt divu veidu radzenes transplantācijas operācijas.

 • Pilnā radzenes pārstādīšana, kas pasaulē sen zināma un plaši pielietota. Tās laikā tiek transplantēti visi pieci radzenes slāņi, tos neatdalot.
 • Radzenes iekšējā slāņa DMEK, kas ir jauna, daudzkārt saudzējošāka un mazāk invazīva metode. DMEK ir descimetra membrānas un endotēlija keratoplastija. Nepieciešamos transplantātus Latvijā nodrošina sadarbība ar dzīvo audu banku Amerikas Savienotajās Valstīs. DMEK izmanto radzenes iekšējā slāņa bojājuma gadījumos.

Rezultāts: DMEK ir ievērojami uzlabojusi transplantācijas rezultātus pacientiem ar radzenes endotēlija bojājumu.

 

ACU PLASKTIŅU PLASTISKĀS OPERĀCIJAS

            Acu plastiskās operācijas klīnikā veic gan medicīnisku indikāciju dēļ, gan tajos gadījumos, kad tas ir apsvērums ārējā izskata uzlabošanai. Lai noslīdējuši acu plakstiņi un maisiņi zem acīm nepadarītu cilvēku izskatā vecāku par saviem gadiem, lai cilvēks neizskatītos bez iemesla noguris, kā arī bieži vien tas nebūtu traucēklis redzei.

            Medicīniska rakstura izmaiņas ir tādas, kas rada redzes traucējumus. Piemēram, izteikti lieka ādas kroka parasti vecāka gadagājuma cilvēkiem, kas rada redzes lauka traucējumus; plaksta īsts noslīdējums jeb ptosis, kas aizklāj zīlīti daļēji vai pat pilnībā.

            Kosmētiska rakstura problēmu grupā ietilpst visas plakstu izmaiņas, kuras neietekmē cilvēka veselību. Šajā kategorijā ietilpst, piemēram, ar gadiem izveidojusies lieka plakstu ādas kroka, kas rada nogurušāka skatiena izteiksmi, arī “maisiņi” virs un zem acīm. Tāpat pie kosmētiskās dabas traucējumiem pieder sīki plakstu ādas veidojumi, visbiežāk papillomas, kas neskar acs ābolu, sīkas cistiņas bez iekaisuma, kā arī nelieli dzeltenīgi veidojumi plakstu ādā, kas parasti ir holesterīna vai citu lipīdu izgulsnējumi.

 

ACS PROTEZĒŠANA

Acs protēzes ir neatsverams palīglīdzeklis personām, kurām nepieciešams aizpildīt acs dobumu. Ikviena protēze ir unikāls roku darbs, kas apliecina speciālista meistarību un ir pielīdzināms mākslas darbam, ko atdarināt otrreiz vairs nav iespējams. Jaunāko tehnoloģiju garantētā kvalitāte un izcilo speciālistu meistarība nodrošina izcilu kosmētisko efektu un maksimālu funkcionalitāti, kas ļauj cilvēkam pilnībā iekļauties apkārtējā vidē.

Procedūra: modernie instrumenti nodrošina ātru protēžu izgatavošanu un izcilu izturību. Acu protēzes, atkarībā no izvēlētā materiāla, izgatavo 1–3 dienu laikā. Ikvienai protēzei tiek piešķirta 2 gadu tehniskās izturības garantija. Piemēram, acu protēžu izgatavošanai no kriolītstikla tiek izmantoti augstas klases vācu izcelsmes materiāli ar neatkārtojamu kvalitāti, kas ir izturīgāki un spēj kalpot 5-7 gadus. Turklāt tie izceļas ar spēju novērst kosmētisko defektu visaugstākajā līmenī.

Rezultāts: protēzēm ir ne vien kosmētiskās, bet arī ārstnieciski profilaktiskās funkcijas, līdz ar to protēžu pastāvīga lietošana ir obligāta.

 

1583

Procedūru cenrādis

Vizīte pie acu ārsta     no 45 EUR
Kataraktas operācija   no 680 EUR
Glaukomas operācija no 400 EUR
Šķielēšanas labošanas operācija no 550 EUR
Radzenes transplantācija no 4005 EUR
Redzes korekcija ar EVO ICL no 1400 EUR
Plakstu plastikas operācijas no 420 EUR

 

1584

Ārstniecības process – soli pa solim

Individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu ārstniecības procesu noteiks katra pacienta vajadzības un veselības stāvoklis. Izvēloties redzes korekciju veikt sadarbībā ar Latvijas klīnikām, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski un pēc vajadzības organizētu vienu vai vairākām personīgām vizītēm. Vispārējie ārstniecības procesa soļi vienreizējas vizītes gadījumā:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un problēmu analīze (telefonsarunas, e-pasti, skype zvani).
 2. Ierašanās Latvijā – ieplānota konkrētos datumos:
  1. Konsultācijas un nepieciešamā diagnostika pirms operācijas;
  2. Uzsāktas plānotās procedūras;
  3. Pēc vajadzības tiek veiktas pēcoperācijas pārbaudes.
 3. Attālināta komunikācija, rezultātu kontrole (elektroniskie saziņas līdzekļi)

Latvijas klīnikas piedāvā plašas un mūsdienīgas diagnostikas iespējas, kas ikvienam pacientam sniedz iespēju pēc iespējas pilnvērtīgāk izzināt savu acu veselības un redzes stāvokli. Tādēļ pirmajā vizītē ikvienam pacientam ieteicams veikt rūpīgu pirmreizējo pārbaudi vai papildus izmeklējumus diagnozes precizēšanai. Vispārējā diagnostikas vizītē ietilpst:

 • redzes asuma pārbaude;
 • refrakcija (arī briļļu receptes izrakstīšana);
 • acs iekšējā spiediena kontrole;
 • redzes lauka noteikšana ar skrīninga metodi;
 • acs priekšējo daļu biomikroskopiska izmeklēšana;
 • tiešā un netiešā oftalmoskopija;
 • diagnozes noteikšana un terapijas nozīmēšana.

Pēc pirmo izmeklējumu veikšanas un rezultātu saņemšanas var tikt nozīmētas papildus diagnostikas procedūras vai uzsākta ārstēšana.

 • Dienas stacionārā iespējams uzturēties līdz 24 stundām medicīnas personāla uzraudzībā.
 • Nākamajā rītā operējošais ārsts veic pacienta apskati un izskaidro pēcoperācijas periodu.

Vizītes ilgums Latvijā ir atkarīgs no izvēlētās ķirurģiskajās manipulācijas un ārstniecības plāna.

Īsumā par operāciju norisi:

Operācija

Ilgums

Anestēzija

Ārstēšana

Pēcoperācijas režīms

Kataraktas operācija

10-20 min

Lokālā vai vispārējā

Ambulatora vai stacionāra (pēc ārsta norādījumiem)

1 mēnesi

Redzes korekcija ar EVO ICL

10-20 min

Lokālā vai vispārēja

Ambulatora vai stacionāra (pēc ārsta norādījumiem)

2 nedēļas

Radzenes iekšējā slāņa DMEK

1 h

Lokālā

Stacionāra

1 mēnesis

Glaukomas operācija

10-20min

Lokālā vai vispārēja

Ambulatora vai stacionāra (pēc ārsta norādījumiem)

1 mēnesis

Šķielēšanas labošana

1 – 2 h

Vispārējā

Ambulatora vai stacionāra (pēc ārsta norādījumiem)

1 mēnesis

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.