ORTOPĒDIJA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

ORTOPĒDIJA

ORTOPĒDIJA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1683

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Piedāvājam pacientiem augsta līmeņa medicīnisko aprūpi, garantējot pilnu palīdzības ciklu sadarbībā ar atzītiem traumatoloģijas, ortopēdijas, vertebroloģijas un reimatoloģijas speciālistiem.

 

Top 10 iemeslu, kādēļ izvēlēties Latviju:

 1. Labākie Latvijas profesionāļi. Latvijas ārsti strādā pasaules līmenī, kas savu profesionālo pieredzi ir papildinājuši vairākās ASV un Eiropas klīnikās, ir ESSKA (European Society of Sports traumatology, Knee surgery and Arthroscopy), ISAKOS (Starptautiskās sporta ortopēdijas un artroskopijas asociācijas) u.c. asociāciju biedri. Latvijas ārsti  ir atzīti un augsti pieprasīti speciālisti profesionālo sportistu vidū, klientu lokā ietverot hokejistus, vieglatlētus, baleta māksliniekus, basketbolistus, tai skaitā ārvalstu sportistus.
 2. Jaunākās tehnoloģijas un metodes. Pacientiem tiek nodrošināta precīza diagnostika ar jaunākajām tehnoloģijām un operācijām tiek pielietoti vienīgi sertificēti un pasaulē vadošu kompāniju ražotie implanti un medicīnas produkti, nodrošinot ilglaicīgu ķirurģijas efektu. Tiek pielietoti inovatīvi risinājumi- piemēram 3D printēti ģipši dažādu lūzumu ārstēšanai. Tie ir individuāli pielāgoti risinājumi, nodrošinot tādas pašsaprotamas funkcijas kā gaisa piekļuvi ādai, iespēju mazgāties, kā arī veikt mazākas korekcijas pacienta dzīves stilā atveseļošanās laikā.
 3. ES kvalitātes standarti. Klīnikas iekārtotas vadoties pēc augstākajām kvalitātes un sterilizācijas prasībām. Komplikāciju iespēja pēc operācijām tiek ierobežota līdz minimumam.
 4. Lieliskas diagnostikas iespējas. Mūsdienīgais datortomogrāfijas un ultrasonogrāfijas aprīkojums ļauj iegūt maksimāli precīzus diagnostikas rezultātus. Pieejama šobrīd pasaulē spēcīgākā jaunākās paaudzes magnētiskās rezonanses iekārta 3,0T.
 5. Dažādu speciālistu konsultācijas. Ja ārstēšanas ietvaros pacientam nepieciešama plašāka speciālistu loka konsultācijas, papildus ortopēda-traumotologa vai vertebrologa viedoklim iespējams iesaistīt reimatologus, infektologus, urologus u.c. speciālistus.
 6. Viss pacienta labsajūtai. Vizītes laikā pacienti var uzturēties labiekārtotās viesnīcas tipa palātās ar visām ērtībām. Kopā ar pacientu klīnikās iespējams mitināties arī izvēlētam ceļabiedram.
 7. Bez valodas barjerām. Latvijas speciālisti ilgstoši strādā ar ārzemju pacientiem un brīvi pārvalda vairākas svešvalodas.
 8. Konfidencialitāte un privātums. Darbā ar pacientu tiek ievērota pilna personas datu aizsardzība pēc ES prasībām.
 9. Izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis. Nodrošināta ērta nokļūšana Latvijā ar avio, prāmju, vilcienu un ceļu satiksmi. Pieejami bieži lidojumi un tiešie reisi no Eiropas lielākajām pilsētām un stratēģiski nozīmīgiem transporta centriem.
 10. Pievienotā vērtība – Latvijas daba. Latvija atrodas Baltijas jūras krastā un nodrošina kūrortpilsētām raksturīgās atpūtas iespējas. Tā ir iespēja apmeklēt galvaspilsētu Rīgu, kas ir Baltijas valstu kultūras galvaspilsēta, jūgendstila arhitektūras pērle, gastronomijas paradīze un vieta aktīvai atpūtai.

 

1688

VIDEO par ortopēdiju Latvijā

 

1684

Piedāvātie pakalpojumi

Ortopēdijas pakalpojumi nodrošina kustību un balsta aparāta traumu un slimību, tai skaitā reimatoloģisku saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu. Specializācijā ietilpst:

- Muguras un locītavu problēmu risināšana;

- Traumu dziedēšana;

- Sporta medicīna.

 

DIAGNOSTIKA

Izmeklējumi, ko var nozīmēt traumatologs – ortopēds:

 

Rentgens ārstam sniedz visplašāko informāciju par cilvēka veselības stāvokli. Nereti tas tiek noteikts kā pirmais izmeklējums pacientam. Digitālā rentgena forma ir daudz maigāka un sniedz iespēju starojuma devu samazināt par 90%. Rentgenogrāfiskais izmeklējums ļauj spriest tikai par locītavu kaulu struktūras stāvokli, tāpēc padziļinātam rezultātam (piem., mīksto audu vizualizācija) nozīmē papildus izmeklējumus.

Ultrasonogrāfija tiek pielietota, lai vizualizētu kā iekšējos orgānus, tā virspusējās organisma struktūras (muskuļus, cīpslas, vairogdziedzeri, krūts dziedzeri, u.c.). Ultrasonogrāfijas izmeklējuma laikā ārsts var noteikt asinsizplūdumus saitēs, saišu struktūras traucējumus, konstatēt dažādus veidojumus, plīsumus, hematomas un iekaisumus. Izmeklējums palīdz novērtēt iekaisuma pakāpi, kas palīdz ārstam noteikt precīzu ārstēšanas plānu.

Magnētiskā rezonanse ir viena no precīzākajām un nekaitīgākajām vizuālās diagnostikas metodēm. Ar magnētiskā lauka un radioviļņu palīdzību viena izmeklējuma laikā iespējams iegūt augstas izšķirtspējas visdažādāko orgānu un ķermeņa daļu šķērsgriezuma attēlus trīs plaknēs.

Datortomogrāfija ir izmeklēšanas metode, kurā ķermeņa struktūru attēlu iegūšanai tiek izmantoti rentgena stari. Lai uzlabotu diagnostikas iespējas, datortomogrāfijas izmeklējumos izmanto kontrastvielu. Izmeklējuma laikā iegūst ap 1000 orgāna šķērsgriezuma attēlus, ko apstrādājot iegūst gan trīsdimensiju un divdimensiju attēlus.

 

RAKSTURĪGĀKĀS ORTOPĒDIJAS OPERĀCIJAS

Gūžas, ceļa, pleca endoprotezēšana jeb artroplastika

Artroplastiku visbiežāk veic osteoartrīta pacientiem. Operācijas mērķis ir mazināt sāpes un palielināt locītavas kustīgumu. Operācijas laikā tiek izņemtas bojātās kaula un locītavas skrimšļa daļas. Izņemto kaulu aizstāj ar metāla sakausējuma, keramikas vai polietelēna implantu. Lai nodrošinātu precizitāti, operācijas laikā tiek izmantota kompjūternavigācija. Artroplastika var būt risinājums reimatoīdā artrīta, osteonekrozes, nopietnu traumu un audzēju gadījumos.

 

Gūžas, ceļa, pleca un potītes artroskopija

Artroskopiski veikta operācija ir ievērojami saudzīgāka par vaļēju operāciju. Artroskopijas laikā veic divus vai trīs aptuveni 1 cm platus dūrienveida griezienus ķermenī. Pa vienu no griezieniem tiek ievadīts 4 mm videokameras objektīvs kopā ar ļoti spilgtas gaismas kūli, kas izgaismo tumšo locītavas telpu. Uz ekrāna redzams video attēls vairākkārtējā palielinājumā. Caur pārējām dūrienu vietām tiek veikta operācija.

Atlabšanas periods ir salīdzinoši īss un rētas pēc operācijas - nelielas.

 

Ceļa locītavas saišu rekonstrukcija

Saites plīsums ir viens no nopietnākajiem ceļa locītavas bojājumiem. Ja saites pilnībā pārrautas, tad, jo ātrāk tiek veikt operācija, jo lielāka iespējamība to galus sašūt kopā. Rezultātā rehabilitācija pēc šādas operācijas ir ļoti īsa, sportisti pie savām aktivitātēm spēj atgriezties jau pēc viena mēneša. Pašlaik Dr. Visams Rafaels ir vienīgais Latvijā, kas veic krustenisko saišu sašūšanu. Veiktajām operācijām ir labi rezultāti, kas sniedz cilvēkiem iespēju pilnvērtīgi dzīvot un sportot arī pēc traumas.

 

Mugurkaula mikrodiskektomija

Mugurkaula diska trūces izņemšanu var veikt jebkurā mugurkaula daļā – kakla, krūšu vai jostas. Ķirurgs sasniedz bojāto disku, veicot mugurkaula kanāla atvēršanu. Pieejami dažādi ķirurģiskie instrumenti un paņēmieni, lai veiktu šo manipulāciju. Mikrodiksektomija ir minimāli invazīva tehnika, kad mikroskopa kontrolē veic nelielu ādas griezienu. Minimāli invazīvās tehnikas nodrošina mazāku audu traumatizāciju un  var samazināt atveseļošanās laiku. Mērķis ir likvidēt ar diksa trūci saistītās sāpes kājās.

 

Ķirurģiska deformētu pēdas kaulu korekcija

Ja pēdas deformācija rada sāpes un pārvietošanās traucējumus, ko neizdodas mazināt neķirurģiskiem līdzekļiem, pacients var apsvērt ķirurģisku iejaukšanos. Iespējama plakanās pēdas ķirurģija, kad operācijas laikā starp pēdas kauliem implantē īpašu skrūvi. Tā turpmāk nodrošina pēdas velves pareizo izliekumu. Pirmā pleznas kaula ķirurģija jeb Hallux valgus ārstē kauliņa iekaisumu. Ja deformācija izveidojas tik izteikta un rodas grūtības valkāt apavus, kauls regulāri sāp un iekaist, risinājums ir operācija. Operācijas mērķis ir iztaisnot pirmo pleznas kaulu un atjaunot nepieciešamo nospriegojumu vaļīgajās cīpslās un saitēs.

 

Hialuronskābes injekcijas

Injekcijas bojātos audus pārklāj ar sargājošu plēvīti. Hialuronskābe kalpo kā lubrikants, jo mazina kaulu berzi, un vienlaikus rada locītavā pozitīvas pārmaiņas Hialuronskābe tiek dēvēta arī par “šķidro implantu”, tā mazina sāpes, pietūkumu un stīvumu. Injekcijas iedarbība parasti nav tūlītēja, toties samērā ilglaicīga – līdz pat pusgadam.  Noturīgam efektam injekcija jāatkārto reizi gadā.

 

1685

Pakalpojumu cenrādis

Rentgens viena projekcija No 20 EUR

Rentgens visas kājas garumā       

No 30 EUR

Ultrasonogrāfija

No 50 EUR

Magnētiskā rezonanse 3T 

No 200 EUR

Datortomogrāfija

No 145 EUR

Traumatologa-Ortopēda konsultācijas 

No 43 EUR

Terapeitiskā epidurālā blokāde

No 95 EUR

Pirmsoperācijas izmeklēšana

No 280 EUR

Lielo locītavu artroskopija

No 441 EUR

Pleca locītavas artroskopija

No 740 EUR

Priekšējās krusteniskās saites plastika

No 936 EUR

Hallux valgus

No 503 EUR

Hialuronskābes injekcijas

No 70 EUR

PRP injekcijas 

No 205 EUR
Abu krustenisko saišu rekonstrukcija No 3800 EUR

Ceļa locītavas endoprotezēšana

No 4600 EUR

Gūžas locīatvas endoprotezēšana

No 3900 EUR

Rotatoru manžetes šuve artroskopiski

No 2300 EUR

Hallux valgus korekcija

No 2370 EUR

Mikridiskektomija 

No 2500 EUR

 

 
1687

Ārstniecības process – soli pa solim

Individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu ārstniecības procesu noteiks katra pacienta vajadzības un veselības stāvoklis. Vispārējie ārstniecības procesa soļi:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un problēmu analīze.
  1. Pacients klīnikai iesūta e-pastu ar veselības problēmu raksturojumu, izraisītajiem traucējumiem un pašreizējo ārstniecības kursu, pievienojot arī veikto izmeklējumu rezultātus un līdzšinējo ārstu slēdzienu.
  2. Pacientam individuāli tiek piemeklēts ārsts, kura kompetence ir visatbilstošākā. Speciālists iepazīsies ar situāciju, sniegs savu vērtējumu un piedāvās potenciālos risinājumus.
  3. Turpmākā komunikācija un vienošanās par detaļām pēc ērtākās metodes – telefonsarunas, e-pasti, skype zvani.
 2. Ierašanās Latvijā – ieplānota konkrētos datumos:
  1. Sarunās ar ārstu noteikts datums, lai tiktos klātienē, sacināts, vai nepieciešamas medicīniskas vai ķirurģiskas manipulācijas.
  2. Gatavojoties braucienam, klīnikas pārstāvji palīdzēs vīzas saņemšanas procesā, ja tāda nepieciešama.
  3. Klātienē tiek veikti ieplānotie ārstniecības procesa soļi:
   1. konsultācijas ar speciālistiem;
   2. noteiktā operācija/manipulācijas;
   3. rezultātu analīze un turpmāko ārstniecības soļu identificēšana.
 3. Attālināta komunikācija, rezultātu kontrole pēc vajadzības (elektroniskie saziņas līdzekļi).

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.