Medicīnas tūrisms Latvijā | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

Medicīnas tūrisms Latvijā

Katru gadu Latvijā ierodas vairāki desmiti tūkstoši medicīnas tūristu. Apkopojot statistikas datus par 2017. gadu, Top 10 valstu pacienti, kas saņēmuši ārstēšanos Latvijā, ir: Krievijas, Baltkrievijas, Vācijas, Lielbritānijas, Ukrainas, ASV, Zviedrijas, Lietuvas, Norvēģijas un Igaunijas pacienti. Lai saņemtu ārstēšanos Latvijā, pacienti ierodas arī no Kanādas, Īrijas, Somijas, Izraēlas, Francijas, Azerbaidžānas, Uzbekistānas, Indijas, Itālijas, Kazahstānas, Ķīnas, Dānijas un citām pasaules valstīm.

 

Vēsturiski

Jau izsenis Latvija ir bijusi populārs medicīnas tūrisma galamērķis. Valsts teritorija ir bagāta ar dabas dziednieciskajiem resursiem: ārstnieciskajām dūņām, minerālūdens avotiem, kas vairāk nekā 200 gadu tiek izmantoti ārstniecībā un veselības profilaksē.

Nozīmīga loma nozares attīstībā bija veiksmīgai ārstu un ķīmiķu sadarbībai. 18. gadsimta beigās Latvijā tika izveidots plašs kūrorta ārstniecības tīkls un darbojās zinātniski pētnieciskās laboratorijas. 20. gadsimta sākumā medicīnas tūristu skaits Latvijā sasniedza 60−70 tūkstošus gadā. Pēc Otrā pasaules kara kūrorta ārstniecības iestādēs apkalpoto pacientu skaits pārsniedza divus miljonus, nodarbinot lielu skaitu medicīnas darbinieku. Pieprasījums pēc kvalificētiem mediķiem Latvijā vienmēr ir bijis augsts, tāpēc arī medicīniskā izglītība visos laikos ir bijusi augstā līmenī.

 

Kādēļ Latvija?

Mūsdienās Latvijas klīnikas ir augsta līmeņa medicīnas iestādes, kurās kvalitatīvus diagnostikas un ārstniecības pakalpojumus nodrošina ārstu profesionālās zināšanas un pieredze apvienojumā ar jaunākās paaudzes iekārtām, progresīvām tehnoloģijām un augstajiem drošības un kvalitātes standartiem. Pakalpojumi tiek sniegti Latvijas un ārvalstu pacientiem.

Rīgas kompaktums, labiekārtotā vide un izcilas izglītības iespējas ir saistošas ne tikai ārvalstu pacientiem, bet arī topošajiem ārstiem no dažādām pasaules valstīm, apgūstot medicīnas studijas Latvijā.

 

Kā te nokļūt?

Plānot ceļojumu uz Latviju ir vienkārši, jo ir pieejama pārdomāta avio, prāmju, vilcienu un ceļu satiksme. Uz Rīgu regulāri tiešie avioreisi tiek nodrošināti no Eiropas lielākajām pilsētām un stratēģiski nozīmīgiem transporta centriem. Starptautiskās lidostas “Rīga” maršruti pieejami uz 77 galamērķiem.

 

Ar ko rēķināties?

Izvēloties ārstniecību Latvijā, pacienti primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, tiek izstrādāta personalizēta ārstniecības un vizītes programma, noslēgts divpusējs līgums ar klīniku un ārstējošo ārstu. Ārvalstu pacientiem pēc pieprasījuma tiek nodrošināta sagaidīšana lidostā, pavadonis, tulks, izmitināšana u. c. Te ir gaidīti jebkura vecuma pacienti – gan pieaugušie, gan bērni, sākot jau no zīdaiņa vecuma. Vizītes laikā pacienti var uzturēties viesnīcās vai labiekārtotās viesnīcas tipa palātās ar visām ērtībām. Vairumā gadījumu kopā ar pacientu klīnikā iespējams mitināties arī ceļabiedram. Latvijas speciālisti ilgstoši strādā ar ārzemju pacientiem un brīvi pārvalda vairākas svešvalodas, bet nepieciešamības gadījumā tiek nodrošināti arī tulka pakalpojumi.

 

Latvijas klīnikas

Latvijas veselības tūrisma klasterī ietilpst valsts, pašvaldību un reģionālās slimnīcas, privātklīnikas, medicīnas rehabilitācijas centri un kūrortviesnīcas. Klasteris apvieno tās Latvijas klīnikas, kas spēj pacientiem nodrošināt kvalitatīvus diagnostikas un ārstniecības pakalpojumus, apvienojot ārstu pieredzi ar jaunākajām tehnoloģijām un augstiem standartiem.

 

• Kvalitāte

  Latvijā pieejamā ārstniecība atbilst pasaules vadošo klīniku piedāvātajam līmenim. Klīnikās tiek izmantota starptautiskajiem kvalitātes standartiem atbilstoša un sertificēta aparatūra. Operācijās tiek lietoti tikai pasaules labāko ražotāju materiāli un aprīkojums. Latvijas ārsti līdzās Eiropas speciālistiem dažādās medicīnas nozarēs veic zinātniskos pētījumus, lai uzlabotu slimību diagnostiku un terapiju.

   

  • Ietaupījums

   Latvijas klīnikām raksturīga pārdomāta cenu politika bez slēptām piemaksām. Pakalpojumu cenas ir konkurētspējīgas Baltijas jūras reģionā, zemākas nekā Rietumeiropas un Skandināvijas valstīs, kas ļauj pacientiem ietaupīt 50−70% izmaksu. Cenu salīdzinājumu tabulu skatīt šeit

    

   • Kompensācija

    Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2011/24/ES par pacientu tiesībām pārrobežu veselības aprūpē nosaka, ka pacientiem ir tiesības izvēlēties pakalpojumu sniedzēju jebkurā ES valstī. Direktīvas ietvaros pacientam tiek atlīdzināta summa, ko par tādu pašu vai līdzīgu pakalpojumu savas sistēmas ārstiem būtu maksājusi mītnes valsts. Tā kā noteikumi dažādās ES dalībvalstīs var atšķirties, iesakām iepriekš izpētīt visus kompensācijas nosacījumus. Sīkāka informācija atrodama: https://ec.europa.eu/health/cross_border_care/overview_en

     

    • Pieejamība

     Konsultāciju un operāciju datumu parasti iespējams noteikt jau tuvāko divu nedēļu laikā, dažreiz ātrāk. Izmeklējumi pieejami bez rindām, pēc rūpīgi saplānota grafika. Gan diagnostikai, gan ārstēšanai nepieciešamās iekārtas un aprīkojums atrodas vienuviet, lai maksimāli īsā laikā  varētu veikt gan izmeklējumus, gan arī nepieciešamo ārstēšanu.

      

     • Profesionālās zināšanas

      Latvijas speciālisti ir ieguvuši starptautiski atzītu izglītību un regulāri turpina tālākizglītoties, apgūstot jaunākās ārstniecības tendences. Ārstu kvalifikācija arvien tiek  papildināta arī ārvalstu apmācībās un pieredzes apmaiņu  programmās (ASV, Lielbritānijā, Austrijā, Dānijā, Zviedrijā u. c. valstīs). Mūsu ārsti ir Eiropas nozīmīgāko nozares asociāciju biedri. Ievērojamākie Latvijas speciālisti veic starptautiskas paraugoperācijas, kā arī lasa lekcijas un uzstājas starptautiskās konferencēs.

       

      • Tehnoloģijas

       Latvijas klīnikās tiek ieviestas jaunākās paaudzes tehnoloģijas, kas ieguvušas atzinību starptautiskajā medicīnas kopienā. Veselības iestādes uztur ciešu sadarbību ar labākajiem medicīnas iekārtu ražotājiem, un aprīkojums tiek regulāri atjaunots, lai tas atbilstu jaunākajiem nozares standartiem. Diagnostikā tiek lietotas mūsdienīgas iekārtas, kas nodrošina maksimāli ātrus un precīzus izmeklējumus. Ārstniecībā jaunākā aparatūra ļauj veikt mazāk invazīvas manipulācijas, kas nodrošina īsu atlabšanas periodu un samazina komplikāciju risku.  Latvijā ir pieejamas inovatīvas ārstēšanas metodes, kas nodrošina maksimāli efektīvus rezultātus. Dažas no metodēm ir unikālas Baltijā vai Ziemeļeiropā.

        

       • Drošība

        Infrastruktūra, vide un darbu organizācija klīnikās atbilst Eiropas labākajiem pacientu aprūpes standartiem. Moderni aprīkotajās iestādēs tiek nodrošinātas sterilizācijas procedūras pēc augstākajiem ES kvalitātes standartiem. Klīnikām piešķirti ISO kvalitātes sertifikāti.

         

        • Privātums

         Darba ētika un pacientu drošība ir mūsu profesionalitātes stūrakmeņi. Garantējam absolūtu konfidencialitāti, sekojot ES prasībām personas datu aizsardzībā. Pacientu koordinatori nodrošinās personīgu pieeju, palīdzot rast atbildes uz visiem pacienta jautājumiem un neskaidrībām.

          

         Kāds ir ieguvums?

         Nozīmīgas Latvijas medicīnas tūrisma priekšrocības, salīdzinot ar Rietumu un Austrumu medicīnas tūrisma tirgiem, ir:

         • produkta un pakalpojuma augstā kvalitāte;

         • augsti profesionāls medicīnas personāls;

         • jaunāko tehnoloģisko iekārtu pieejamība;

         • rindu neesamība;

         • konkurētspējīga cena.

          Jurmala city council
          Jomas Street 1/5,
          Jurmala, LV - 2015
          Phone.: +371 67147905
          Fax: +371 67147901
          e-mail: guntau@jpd.gov.lv

          Executive director Gunta Ušpele
          guntau@jpd.gov.lv          Registration details:
          VAT Nr. LV40008131781
          Bank: A/S Swedbank
          SWIFT code: HABALV22
          Bank Account: LV33HABA0551023531429

           

          JAUTĀJUMS?

          CAPTCHA
          This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.