MEDICĪNAS PRODUKTI | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

MEDICĪNAS PRODUKTI

MEDICĪNAS PRODUKTI

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1830

CheeksUp

PRODUKTS: Logopēdiska datorspēle sejas un artikulācijas vingrinājumiem.

APRAKSTS: CheeksUp ir radīts, lai skaņu mācīšanos un vārdu vingrināšanos bērnam padarītu vieglāku, aizraujošāku, rezultatīvāku un pieejamāku, turpinot kvalitatīvu trenēšanos arī mājās pēc logopēda vizītes. Datorspēle palīdz apgūt skaņu izrunu nodarbību laikā un mudina atkārtot skaņas, zilbes un vārdus patstāvīgi kā interaktīvu mājasdarbu. CheeksUp motivē mācībām ar spēļu elementiem un ļauj ērti izsekot līdzi bērna veiksmes rādītājiem. Tiešsaistes platforma nodrošina iespēju pieslēgties uzdevumiem no dažādām viedierīcēm. Lai uzsāktu lietot CheeksUp, sākumā nepieciešams logopēda novērtējums, tam seko individuāla mājasdarbu plāna izveidošana CheeksUp programmā. Logopēdam jābūt apmācītam sistēmas lietošanā. Spēle pieejama latviski, angliski un krieviski, savukārt speciālisti var veidot individuālos mājasdarbu plānus jebkurā valodā.

MĒRĶAUDITORIJA: Bērni ar valodas traucējumiem.

REZULTĀTS: Trenējoties ar CheeksUp mājās, bērni līdz pat 3x ātrāk nostiprina logopēda kabinetā apgūto.

 

PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS:
Cheeksup
Ilze Zaharāne
ilze@cheeksup.com
https://www.cheeksupweb.com/

 

1831

Acu protēzes

PRODUKTS: Dažādu materiālu acs protēzes acs dobuma aizpildīšanai.

APRAKSTS: Acs protēzes ir neatsverams palīglīdzeklis personām, kurām nepieciešams aizpildīt acs dobumu. Ikviena protēze ir unikāls roku darbs, kas apliecina speciālista meistarību un ir pielīdzināms mākslas darbam, ko atdarināt otrreiz vairs nav iespējams. Jaunāko tehnoloģiju garantētā kvalitāte un speciālistu meistarība nodrošina lielisku kosmētisko efektu un maksimālu funkcionalitāti. Acu protēzes Latvijā tiek izgatavotas no visaugstākās kvalitātes vācu kriolītstikla, kā arī plastmasas un silikona materiāliem no Eiropas, ASV un Kanādas. Acu protēzes, atkarībā no izvēlētā materiāla, izgatavo 1–3 dienu laikā. Ikvienai protēzei tiek piešķirta 2 gadu tehniskās izturības garantija. Protēzes izgatavo gan pieaugušajiem, gan bērniem. Pieejamie protēžu veidi:

 • Pēcoperācijas protēzi lieto 1.5-2 mēnešus pēc acs izņemšanas operācijas, lai noturētu acs dobuma formu, kamēr sadzīst rētas. Pēc tam lieto izvēlēto individuālo protēzi.

 • Stikla acs protēze rada atspulgu gluži kā īsta acs – tā labāk nekā plastmasas protēze imitē dzīvas acs izskatu. Kriolītstikla acs protēze ir jāmaina ik pēc 2 gadiem.

 • PMMA protēzes ir veidotas no monolītas masas. Tām ir lielāka izturība un bieži vien arī lielāks svars. Protēze ir jāmaina ik pēc 2 gadiem.

 • Silikona protēžu izgatavošanai tiek izmantots acs dobuma nospiedums. Šādi tiek panākts vēl pilnīgāks acs protēzes lietošanas komforts , samazinot acs gļotādas kairinājumu un asarošanu. Vairumā gadījumu tiek palielināts arī acs protēzes kustīgums.

 • Ektoprotēzes ir acs orbītas protēzes, kam pievienoti mākslīgi veidoti plakstiņi, lai nosegtu sejas defektu orbītas rajonā. Ektoprotēzi izgatavo no plastmasas vai silikona materiāliem un ar speciālu līmi piestiprina pie sejas ādas.

INDIKĀCIJAS: Personām, kas nelaimes gadījuma vai slimības dēļ zaudējis vienu vai abas acis, kā arī gadījumos, kas acs ābols kļuvis neredzīgs, sarucis vai kļuvis blāvs.

REZULTĀTS: Nodrošina izcilu kosmētisko efektu un maksimālu funkcionalitāti, kas ļauj cilvēkam pilnībā iekļauties apkārtējā vidē. Protēzēm ir arī ārstnieciski profilaktiskās funkcijas, līdz ar to protēžu pastāvīga lietošana ir obligāta.

 

PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS:
Valtera acu protēžu laboratorija
Valdis Valters
vv@vpl.lv 
http://www.vpl.lv/

 
1832

Onkolītiskā viroterapija

PAKALPOJUMS: Viroterapijas vīruss.

APRAKSTS: Onkolītiskā viroterapija ir vēža ārstēšana ar īpašu vīrusu saturošu medikamentu, kurš spēj atrast un iznīcināt ļaundabīgā audzēja šūnas cilvēka organismā.  Vīruss ne tikai iznīcina ļaundabīgās audzēja šūnas, bet arī stimulē organisma imūnsistēmas dabīgās aizsargspējas, tai skaitā pret vēža šūnām. Medikaments tiek ievadīts organismā ar intramuskulāras injekcijas palīdzību. Viroterapija parasti notiek ambulatori pēc individuāli izstrādātas shēmas un atbilstoši lietošanas vadlīnijām. Ārstēšanās vidēji ilgst līdz 3 gadiem, kuru laikā tiek veikts regulārs analīžu monitorings un pacienta novērošana. AMBER LIFE CANCER CLINIC pacientiem nodrošina holistisko ārstēšanu, kuras laikā pacientiem pieejami augstas kvalitātes medicīniskie pakalpojumi un plaša spektra speciālistu aprūpe - onkologa, imunologa, fizioterapeita, psihoterapeita, mākslas terapeita, akupunktūras speciālista konsultācijas un izmeklējumi.

INDIKĀCIJAS: Onkoloģiskie pacienti, īpaši vērtīga metode pret audzējiem, kas nereaģē uz staru terapiju vai ķīmijterpiju, piem., melanomām.

REZULTĀTS: Viroterapija iedarbojas tikai uz vēža šūnām un nekaitē veselajām šūnām organismā. Rezultāts manāms tikai pēc zināma laika, vēlāk kā, piemēram, pēc ķīmijterapijas. Nav novēroti blakusefekti.

 
 

 

1833

Cyberknife® M6

PAKALPOJUMS: Staru terapijas robots CyberKnife® M6.

APRAKSTS: Augstas precizitātes staru terapijas robots CyberKnife ir mūsdienu tehnoloģija, kas dod iespēju ārstēt vēzi un labdabīgus audzējus dažādās ķermeņa daļās ambulatori, bez sāpēm un ar pēc iespējas ātrāku iespēju atgriezties ierastajā dzīves ritmā. Jāuzsver, ka radioķirurģija norit bez ķirurģiskas iejaukšanās. Termins “kibernazis” lietots, lai raksturotu metodes precizitāti un ilgtermiņa terapijas efektivitāti, kas līdzvērtīga ķirurģiskai operācijai. Ar šo metodi var ārstēt primārus audzējus un metastāzes cilvēka ķermenī – galvā, mugurkaulā, prostatā, aknās, nierēs, plaušās un citur. Robotizēto radioķirurģiju iespējams kombinēt ar citām audzēju ārstēšanas metodēm - ķirurģiju, staru terapiju un ķīmijterapiju. Cyberknife ir īpaši piemērots arī tādu audzēju ārstēšanai, kas atrodas grūti pieejamās vietās, piemēram, galvas un muguras smadzenēs, kustīgajos orgānos un citur. CyberKnife tehnoloģija nodrošina automatizētu pacienta kustību kontroles sistēmu un starojuma piegādes sinhronizāciju ar elpošanu. Radioķirurģijas centrā Sigulda uzstādītā iekārta CyberKnife® M6 ir jaunākais CyberKnife iekārtu sērijas modelis.

INDIKĀCIJAS: Pacienti ar ar vēzi, labdabīgiem  audzējiem un citām slimībām, kas ārstējamas izmantojot radioķiruģiju vai staru terapiju.

REZULTĀTS: Procedūras laikā audzēja šūnas netiek izņemtas no ķermeņa, bet jonizējošā starojuma ietekmē to DNS tiek bojāts un šūnas vairs nespēj atjaunoties. Ar laiku bojātās vēža šūnas mirst un organisms tās dabiski iznīcina. Vēža šūnu vietā izveidojas neaktīvas šūnas - saistaudi vai rētaudi.

ATSAUKSMES: https://cyberknife-sigulda.com/arstesanas-piemeri/

 
 
1834

HIM

PAKALPOJUMS: Trihopigmentācijas procedūra HIM.

APRAKSTS: Galvas ādas pigmentācija palīdz daudziem vīriešiem visā pasaulē iegūt modernu, sakoptu, jauneklīgu izskatu neatkarīgi no vecuma un matu izkrišanas pakāpes. Pigmentācijas procesā, izmantojot speciālu aparatūru, augšējā ādas slānī ar mikro punktiem ievada krāsvielu. Katrs punkts atkārto individuālo skūto matu folikulu, kas kopumā rada vienmērīgi noskūtas galvas efektu. Metode var palīdzēt radīt matu blīvuma efektu retinātu matu zonā. Procedūra noris vairākos posmos. Sākotnēji nepieciešama konsultācija un tiek veikta pirmā sesija (1. diena). Pēc tam seko otrā sesija (2. diena) un korekcija (pēc 30 dienām). Pirms procedūras būtu nepieciešams veikt pigmenta alerģijas testu. Alerģiskās reakcijas iespēja ir minimāla (īpaši gadījumā, ja Jums jau ir tetovējumi), bet tikai testa veikšana palīdzes pilnībā izslēgt alerģiskās reakcijas iespējamību.

INDIKĀCIJAS: Matu izkrišana vīriešiem; īslaicīga vai pilnīga matu izkrišana vīriešiem un sievietēm slimības rezultātā; blīvuma pastiprināšanai pēc matu transplantācijas; rētu kamuflāža; blīvuma radīšanai bārdas un ūsu zonā.

REZULTĀTS: Iegūts vienmērīgi noskūtas galvas izskats vai uzturēts matu biezuma efekts.

 
 
1835

Androloģijas centrs

PAKALPOJUMS: Mikroķirurģiska spermatozoīdu ekstrakcija jeb izņemšana (m-TESE - microsurgical TEsticular Sperm Extraction).

APRAKSTS: Androloģijas centrs ir speciāli izveidots centrs, kur īpaša uzmanība tiek pievērsta tieši vīriešu reproduktīvajai veselībai. Centrā tiek veikti vīriešu auglības izmeklējumi (ultrasonogrāfijas, doplerogrāfijas), kā arī mazinvazīvas operācijas, ieskaitot neauglības ķirurģisko ārstēšanu – TESE, PESA, mikro TESE, MESA, sēklas vadu rekanalizācija pēc vazektomijām, vazoepididimālās anastomozes. Mikro TESE operācijas laikā notiek vīriešu sēklinieku apvalka atvēršana un tiek veikta saudzīga sēklas kanāliņu rezekcija, lai iegūtu spermatozoīdus. Mikro TESE veic, izmantojot jaunākās paaudzes mikroskopu ar ļoti lielu palielinājumu, kas ļauj labi apskatīt visus audus, tādejādi nodrošinot divreiz lielāku procedūras efektivitāti. Tiek samazināts komplikāciju risks, pēc iespējas mazāk traumējot vīrišķo veselību.  Klīnika EGV ir pieejams specifisks mikroskops šādu procedūru veikšanai ar palielinājumu līdz 28 reizēm.

INDIKĀCIJAS: Vīriešiem, kuru spermā nav spermatozoīdu. Lietderīga pacientam, kuram parastās biopsijas laikā netika atrasti spermatozoīdi, vai arī jau pirms jebkuras spermatozoīdu meklēšanas procedūras ārstam ir aizdomas, ka iespējas tos atrast ir niecīgas.

REZULTĀTS: Ar iegūtajiem spermatozoīdiem turpmāk var veikt medicīnisko apaugļošanu un vīrietis var kļūt par tēvu.

 
PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS:
Klīnika EGV
Ksenija Andrijanova
ksenija.andrijanova@egv.lv
http://www.egv.lv

 

1837

Ģenētiskās analīzes

PAKALPOJUMS: Ārsta-ģenētiķa konsultācijas, ģenētiskā diagnostika un DNS testi.

APRAKSTS: Latvijas mūsdienīgi aprīkotajās laboratorijās ir iespējams veikt plaša spektra padziļinātu ģenētisko izmeklēšanu (t. sk. neauglīgiem pāriem). Analīžu klāsts ietver gan medicīniskos testus, gan arī testus bioloģiskās radniecības noteikšanai. Pieejami tādi pakalpojumi kā – kariotipa noteikšana (asins ģenētiskā testēšana) ģenētiskie testi kompleksas sieviešu/vīriešu neauglības izmeklēšanai un jaundzimušā ģenētiskās pases sagatavošana. Molekulāri-ģenētiskā izmeklēšana piedāvā diagnosticēt šādus faktorus - trombofīlija, PAI, neinvazīva augļa Rēzus faktora noteikšana grūtniecēm, fragilās X hromosomas testēšana, Y hromosomas testēšana (AZF faktors), HLA-tipēšana, KIR-tipēšana, pārtraukušās grūtniecības materiāla ģenētiskā izmeklēšana. Pieejams augļa neinvazīvs prenatālais skrīnings NIPT “Panorama”, ko var veikt arī dvīņu grūtniecības un mākslīgās apaugļošanas gadījumā. Pateicoties jaunākajiem zinātniskajiem sasniegumiem ir iespējama pirmsimplantācijas ģenētiskā testēšana embrijiem hromosomālā un gēnu līmenī (PGT-A un PGT-M). Šo diagnostiku veic ar mērķi, lai gan topošie vecāki, gan ārsts būtu pārliecināti, ka embrijam nav hromosomu  anomālijas, kas daudzos gadījumos var būt neauglības vai neiznēsātas grūtniecības iemesls. Tiek veikta embriju testēšana, piemēram, šādām ģenētiskām patoloģijām:

 • Hantingtona horeja – HTT gēna mutācijas;

 • Torakālās aortas disekcija un aneirisma – ACTA2 gēna mutācijas;

 • Ihtioze - ALOX12B gēna mutācijas;

 • Neironu ceroīdā lipofuscinoze – TPP1 gēna mutācijas;

 • GM1-Gangliozidoze – GLB1 gēna mutācijas;

 • Miotubulārā miopātija – MTM1 gēna mutācijas;

 • Dišēna un Bekera muskuļu distrofijas – DMD gēna mutācijas

Vairums ģenētisko testu saistīti tieši ar ginekoloģiju un dzemdniecību, tomēr pieejama arī diangostika gastroenteroloģisko, hematoloģijas un onkoloģisko saslimšanu testēšanai.

INDIKĀCIJAS: Pāriem situācijās, kad ģimenē vai radinieku ģimenēs ir bijuši gadījumi, kad bērni piedzimst ar garīgo un/vai fizisko atpalicību, iedzimtām slimībām, nedzīvi dzimušie. Vecākiem ir konstatētas ģenētiskas saslimšanas vai hromosomālās anomālijas, bijuši viens vai vairāki spontānie aborti vai grūtniecības laikā tika atklātas strukturālas augļa anomālijas. Vēlīnas grūtniecības gadījumos (sievietei pēc 35 gadiem, vīrietim pēc 45 gadiem). Diagnostika ieteicama personām, kam ģimenē kādam asinsradiniekam konstatēta genoma variācija.

REZULTĀTS: Iespēja diagnosticēt pacientu neauglības cēloņus ar mērķi izstrādāt maksimāli efektīvu un precīzu ārstēšanas plānu. Precīza diagnoze veicinās iecerētās grūtniecības iestāšanos un veselīga bērniņa piedzimšanu. Tāpat savlaicīgi diagnosticējot grūtniecības periodā paredzamos riskus, varēs piemeklēt precīzāko ārstēšanu attiecīgajai situācijai.

 
PAKALPOJUMA SNIEDZĒJS:
IVF Riga
Dace Serģe
dace.serge@ivfriga.eu
http://www.ivfriga.lv/

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Mūsu katalogā izvēlētajā pilsētā nav atrasti šī pakalpojuma sniedzēji.