KONSULĀRĀ INFORMĀCIJA / VĪZU ATBALSTS | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

KONSULĀRĀ INFORMĀCIJA / VĪZU ATBALSTS

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija

Adrese:  Elizabetes iela 57, Rīga LV-1050 (Skatīt kartē)

Telefons:  8000 5905 - bezmaksas informatīvais tālrunis ceļotājiem

                +371 67 015 905 (zvaniem no ārvalstīm)

                +371 26 33 77 11 (diennakts dežūrtālrunis ārkārtas situācijās: nāves gadījumi, smagas saslimšanas, katastrofas utml.)

Fakss:      +371 67 828 274

E-pasts:    mfa.cdep@mfa.gov.lv  oficiālai sarakstei

Elektroniskā saziņas forma jautājumiem par ieceļošanu Latvijā, ārvalstu vīzas, dokumentu īstuma apliecināšana, dokumentu izprasīšana, atgriešanās apliecība un citiem konsulārajiem jautājumiem.

 

Vīzas

2007.gada 21.decembrī Latvija pievienojās Šengenas līgumam un kļuva par pilntiesīgu Šengenas līguma dalībvalsti.

Ārzemnieki ar Šengenas līguma dalībvalsts, tajā skaitā arī Latvijas, izsniegtu uzturēšanās atļauju vai tai pielīdzinātu dokumentu, var brīvi pārvietoties citu Šengenas līguma dalībvalstu teritorijā ne ilgāk 90 dienas 180 dienu laika posmā, ja vien viņi atbilst Šengenas Robežu kodeksa 5. panta noteiktajām prasībām.

Katra Šengenas valsts pati nosaka, ar kuriem tās izsniegtajiem dokumentiem persona drīkst ceļot uz citām Šengenas valstīm.

Ja personai nav skaidrs, vai viņas rīcībā esošais dokuments piešķir šādas tiesības, ieteicams konsultēties ar savas mītnes valsts imigrācijas iestādēm. 

 

Pārstāvniecības, kas izsniedz vīzas ceļošanai uz Latviju

Lai saņemtu vīzu, ārzemniekam ir jāvēršas tajā atbildīgās Šengenas dalībvalsts pārstāvniecībā, kuras teritoriālajā kompetencē atrodas ārzemnieka likumīgā dzīvesvieta.

Pavisam ir iespējams izdalīt trīs variantus:

 

1.         Ja ārzemnieka, kura ieceļošanas mērķis ir Latvija, likumīgajā dzīvesvietā ir Latvijas pārstāvniecība, šai personai jāvēršas attiecīgajā Latvijas pārstāvniecībā. Informācija par Latvijas vēstniecības Krievijas Federācijā, Latvijas vēstniecības Ukrainā, Latvijas vēstniecības Kazahstānā, Latvijas vēstniecības Baltkrievijā, Latvijas konsulāta Vitebskā  un Latvijas Ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā sadarbību ar loģistikas uzņēmumu "Pony Express" ir pieejama Latvijas vēstniecības Krievijā mājas lapā, Latvijas vēstniecības Kazahstānā mājas lapā, Latvijas vēstniecības Ukrainā mājas lapā, Latvijas vēstniecības Baltkrievijā mājas lapā, Latvijas konsulāta Vitebskā  un Latvijas Ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā mājas lapā. Vēršam uzmanību, ka saskaņā ar Latvijas Republikas 2015.gada 1.septembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.500 "Noteikumi par Latvijas Republikas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību teritoriālo kompetenci vīzu pieprasīšanai" tikai atsevišķās Latvijas pārstāvniecībās, kas atrodas Šengenas dalībvalstu teritorijā, tiek pieņemti vīzu pieteikumi. Aicinām ārzemniekus pārbaudīt šo informāciju pirms doties uz attiecīgo Latvijas pārstāvniecību.  

 

2.         Ja ārzemnieka, kura ieceļošanas mērķis ir Latvija, likumīgajā dzīvesvietā nav Latvijas pārstāvniecības, lūdzam ņemt vērā, ka citu Šengenas valstu pārstāvniecības Latvijas vārdā izsniedz tikai īstermiņa vīzas (vienotās vīzas, ierobežota teritoriālā derīguma un lidostas tranzītvīzas), kuru atļautais uzturēšanās termiņš Šengenas zonā nepārsniedz 90 dienas 180 dienu posmā.

 

3.         Ja ārzemnieka likumīgajā dzīvesvietā nav ne Latvijas pārstāvniecības, ne Latviju pārstāvošas citas Šengenas valsts pārstāvniecības vai ja ārzemnieks vēlas pieteikties ilgtermiņa vīzai, kuras atļautais uzturēšanās termiņš pārsniedz 90 dienas 180 dienu posmā, viņam jāvēršas tajā Latvijas Republikas pārstāvniecībā, kuras teritoriālā kompetencē atrodas viņa likumīgā dzīvesvieta.

(*informācija pārpublicēta no LR Ārlietu ministrijas mājas lapas)

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.