KARDIOLOĢIJA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

KARDIOLOĢIJA

KARDIOLOĢIJA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1651

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Latvijas klīnikas ir augsta līmeņa medicīnas iestādes, kurās kvalitatīvus diagnostikas un ārstniecības pakalpojumus nodrošina ārstu profesionālās zināšanas un pieredze apvienojumā ar progresīvām tehnoloģijām un augstajiem drošības standartiem. Šeit pakalpojumus ilgstoši saņem ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī ārvalstu pacienti.

Top iemesli, kādēļ izvēlēties Latviju:

 1. Moderns medicīniskais aprīkojums. Modernas tehnoloģijas un premium diagnostikas iekārtas, kas nereti ļauj ievērojami saīsināt izmeklējuma laiku, uzlabot precizitāti un izvairīties no alternatīvas invazīvas metodes.
 2. Augsti kvalificēti speciālisti. Latvijas kardiologi ir pieredzējuši profesionāļi, nozīmīgu starptautisko kardioloģijas asociāciju (Eiropas Kardiovaskulārās attēldiagnostikas biedrības (EACVI), Amerikas Ehokardiogrāfijas biedrības, Eiropas Bērnu kardiologu asociācija u.c.) biedri.  Ārsti ir stažējušies Leipcigas, Berlīnes, Bāzeles Universitātes slimnīcās un ārstu kvalifikācija un zināšanas arvien tiek  papildinātas gan vietēja mēroga, gan starptautiskos semināros un konferencēs.
 3. Kardioķirurģija bērniem. Specializēta kardioķirurģijas klīnika bērniem veic vidēji 200 sirds operācijas gadā. Bērnu kardiologi nodibinājuši ciešu sadarbību ar ārvalstu klīnikām un regulāri piedalās pieredzes apmaiņās dažādās Eiropas valstu bērnu kardioloģijas klīnikās.
 4. Drošība un augstas kvalitātes standarti. Latvijas klīniku infrastruktūra, vide un darbu organizācija atbilst Eiropas Savienības pacientu aprūpes standartiem.
 5. Koncentrēts specializēto izmeklējumu klāsts. Kardio Check-up programmas piedāvā ātri iegūt padziļinātu informāciju par pilno sirds un asinsvadu sistēmas stāvokli. Programma tiek optimāli saplānota, vadoties pēc individuālā izmeklējumu plāna.
 6. Diagnostika ikvienam vecuma. Plašas diagnostikas iespējas visām vecuma grupām – gan pieaugušajiem, gan bērniem, sākot jau no zīdaiņa vecuma, kā arī augļa izmeklējumi grūtniecēm.
 7. Individuāla pieeja. Pacienta un ārstu veiksmīga savstarpējā komunikācija ir  nozīmīgs faktors realizējot individuālu pieeju diagnostikas plāna izveidē, koncentrējoties tieši uz pacientam aktuālajiem veselības aspektiem. Pacientiem tiek piedāvāta arī sagaidīšana lidostā un individuāls transports.
 8. Bez valodas barjerām. Latvijas speciālisti ilgstoši strādā ar ārzemju pacientiem un brīvi pārvalda vairākas svešvalodas.
 9. Izdevīga nokļūšana un pievienotā vērtība – brīvdienas. Pieejama ērta jūras, gaisa un dzelzceļa satiksme par saprātīgām cenām. No starptautiskās lidostas „Rīga” ir iespējams doties uz 77 galamērķiem. Pacienti var izbaudīt Latvijas skaistumu, apmeklēt Baltijas valstu kultūras galvaspilsētu Rīgu – arhitektūras pērli un gastronomijas paradīzi.

 

1653

Piedāvātie pakalpojumi

DIAGNOSTIKA

Funkcionālā kardioloģiskā diagnostika

Plašais diagnostikas izmeklējumu klāsts nodrošina pilnvērtīgu sirds un asinsrites izmeklēšanu, sākot no pašām vienkāršākajām pārbaudēm līdz komplicētām mūsdienu metodēm ar augstu tehnoloģiju piesaisti.

 

ELEKTROKARDIOGRĀFIJA (EKG)

EKG sniedz sirds elektronisko potenciālu grafisku attēlu, kas palīdz novērtēt miokarda stāvokli un funkciju. To pielieto dažādu latentu sirds bojājumu noteikšanai.

Izmeklējums veicams: pacientiem ar sāpēm krūtīs, nopietniem sirds ritma traucējumiem, atsevišku sirds daļu palielināšanos un citiem traucējumiem.

 

VELOERGOMETRIJA (VEM)

Fiziskās slodzes tests ar elektrokardiogrammas reģistrēšanu, ka ļauj novērtēt pacienta fizisko sagatavotību. Slodzes testu veic uz speciāli aprīkota velosipēdam līdzīga trenažiera. Pieejami veloergometri, kas ļauj sportistiem slodzes testu veikt ar personīgo treniņos un sacensībās izmantoto velosipēdu.

Izmeklējums veicams: pacientiem ar sūdzībām par sāpēm sirds apvidū, kā arī pacientiem ar jau esošu sirds slimību, lai novērtētu ārstēšanas efektivitāti, riska faktorus un prognozi.

 

KARDIOPULMONĀLĀS SLODZES TESTS

Slodzes tests vienlaikus novērtē sirds-asinsvadu, elpošanas un muskuļu sistēmu darbību, kas ļauj noteikt vispārējās fiziskās darba spējas un iemeslus, kas tās ierobežo. Kompleksā slodzes testa laikā tiek analizēti dažādi rādītāji, kas ļauj novērtēt svarīgāko organisma sistēmu reakciju uz slodzi un pielāgošanos tai. Kompleksā slodzes testa ilgums parasti ir apmēram 30 – 45 minūtes. Tas atkarīgs no cilvēka izturības un trenētības pakāpes.

 

HOLTERA MONITORĒŠANA

Izmeklējums palīdz atklāt sirds bojājuma pazīmes, ritma un vadīšanas traucējumus. Holtera monitorēšana sniedz 18-24 stundu EKG pierakstu ar datorizētu apstrādi un palīdz novērtēt sirds traucējumu smaguma pakāpi un ārstēšanas nepieciešamību. Holtera monitorēšana norisinās pacientam pie krūtīm pieliekot elektrodus, ko saslēdz ar nelielu nolasīšana ierīci. Ierīce ir viegli lietojama un neapgrūtina pacienta ikdienas aktivitātes.

Izmeklējumu var veikt gan gados jauniem pacientiem, kuriem mēdz būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, sportistiem, gan arī gados veciem pacientiem ar sirds slimību vēsturi.

 

DATORTOMOGRĀFIJAS (CT) KORONAROGRĀFIJA

Izmeklējums, kas ļauj spriest par asinsvadu stāvokli, lai noteiktu slimībai atbilstošu ārstēšanu. CT sniedz informāciju ne tikai par artēriju stāvokli, bet arī sirds dobumiem, sirds sieniņām, sirds vārstuļiem u.c. Tā ir nesāpīga metode, kas ļauj novērtēt saslimšanas risku un veikt prognozes, nepakļaujot pacientu invazīvām procedūrām.

Izmeklējums veicams pacientiem ar netipisku krūšu kurvja sāpju sindromu, stentu kontrolei, kā arī pēc neveiksmīgām invazīvajām koronarogrāfijām.

 

EHOKARDIOGRĀFIJA (EhoKG)

Nekaitīga un nesāpīga ultraskaņas izmeklēšanas metode, kas sniedz plašu informāciju par sirds sturktūras un to funkcionālo stāvokli.

Izmeklējums veicams: EhoKG palīdz atklāt iedzimtas vai iegūtas sirdskaites. Ehokardiogrāfiju var veikt jebkurā vecumā, arī pašiem mazākajiem pacientiem.

 

AUGĻA EHOKARDIOGRĀFIJA (EhoKG)

Grūtniecēm ar aizdomām par sirds patoloģiju auglim ieteicams veikt augļa ehokardiogrāfiju. Tas ir nekaitīgs izmeklējums ar ultraskaņas metodi, kas palīdz noteikt augļa sirds anatomiju un funkciju. Izmeklējuma laikā var izvērtēt sirds dobumus, vārstuļus, sirdsdarbības ritmu, kā arī asins plūsmas rādītājus cauri vārstuļiem, artērijās un vēnās. Optimālākais laiks augļa ehokardiogrāfijas veikšanai ir 18-20 grūtniecības nedēļā.

 

KARDIO CHECK-UP PROGRAMMAS

Check-up programmas apvieno specializētu profilaktisko izmeklējumu klāstu. Veicot pilnu veselības pārbaudi profilakses nolūkos, iespējams noteikt riskus un mazināt tos, nepieļaujot slimības tālāku attīstību. Kardio programmas saturs ikvienam pacientam tiek pielāgots individuāli, ņemot vērā personas vecumu, dzimumu, veselības stāvokli, dzīvesveidu un ieradumus. Pamata programmā iekļautas vismaz:

 • Vizīte pie kardiologa/internista;
 • Dažādas analīzes;
 • Elektrokardiogramma;
 • Ehokardiogrāfija;
 • Noslēdzošā vizīte pie kardiologa.

Vajadzības gadījumā programma tiek papildināta ar citiem specializētiem kardioloģijas izmeklējumiem.

 

SIRDS UN ASINSVADU SISTĒMAS TRAUCĒJUMU ĀRSTĒŠANA BĒRNIEM

Pieejama konsultatīva un ārstnieciska palīdzība pacientiem no dzimšanas līdz 18 gadu vecumam Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā

 

TRANSVAZĀLĀS SIRDS OPERĀCIJAS

Transvazālās operācijas ir minimāli invazīva metode, kas ļauj operāciju veikt bez ķirurģiskas iejaukšanās. Operācija tiek veikta ar katetra palīdzību. Metode ievērojami samazina pacienta atkopšanās periodu (no vairākām nedēļām uz dažam dienām). Transvazāli iespējams koriģēt tādas iedzimtas sirdskaites, kā plaušu artērijas vārstuļa stenoze, aortas vārstuļa stenoze, aortas koarktācija, ātriju starpsienas defektu, atvērtu arteriālo vadu, muskulāru ventrīkuļu starpsienas defektu, plaušu artērijas sašaurinājumu, plaušu artērijas vārstuļa protezēšana u.c.

 

OPERĀCIJAS MĀKSLĪGĀS ASINSRITES APSTĀKĻOS

Izmantojot mākslīgās asinsrites tehnoloģiju, sirds un plaušu funkcijas uz laiku aizstāj ar mākslīgās asinsrites aparātu, lai varētu iespējami droši un precīzi izpildīt vajadzīgās manipulācijas. Iespējams veikt tādas operācijas, kā kambaru starpsienas defekta slēgšana, anomālas plaušu vēnas drenāžas korekcija, Fallo tetrādes korekcija, AVSD korekcija, Dubultatiešana no labā kambara, maģistrālo asinsvadu transpozīcija, Fontan tipa operācijas u. c.

 

OPERĀCIJAS BEZ MĀKSLĪGĀS ASINSRITES

Bez mākslīgās asinsrites aparāta pielietošanas iespējams veikt tādas maniuplācijas, kā aortas koarktācija, hibrīdoperācijas kreisā kambara hipoplāzijas gadījumā u.c.

 

ELEKTROKARDIOSTIMULATORA IMPLANTĀCIJA

Elektrokardiostimulatoru implantāciju veic bērniem ar iedzimtiem sirds ritma traucējumiem. Papildus tiek veikts elektrokardiostimulatoru telemonitorings.

 

1655

Procedūru cenrādis

Kardio check-up programma No 221 EUR
Ehokardiogrāfija No 57 EUR
Elektrokardiogrāfija No 12 EUR
Veloergometrija No 43 EUR
Holtermonitorings No 43 EUR
Kardiopulmonālās slodzes tests No 89 EUR

Transvazālās  sirds operācijas bērniem

(ieskaitot anestēzijas izmaksas)

No 6769 EUR
   
1658

Jaunākās paaudzes ārstniecības iekārtas un tehnoloģijas

Latvijas klīniku plašais funkcionālās diagnostikas klāsts ļauj pacientam ātri iegūt uzticamu un padziļinātu informāciju par savu sirds un asinsvadu sistēmas veselības stāvokli no pieredzējušiem ārstiem, kuri strādā ar mūsdienīgām metodēm un modernu medicīnisko aprīkojumu.

 

Datortomogrāfija

Daudzslāņu datortomogrāfija (CT) ir moderna izmeklēšanas metode, kurā apvienots jonizējošais starojums un sarežģītas datortehnoloģijas. Izmeklējuma laikā iegūst ap 1000 izmeklējamā orgāna šķērsgriezuma attēlus, kas tiek elektroniski apstrādāti, iegūstot trīsdimensiju un divdimensiju attēlus, ko var rekonstruēt jebkurā plaknē. Lai uzlabotu diagnostikas iespējas, CT izmeklējumos izmanto kontrastvielu. Jaunākās paaudzes CT iekārtas automātiski aprēķina pacientam nepieciešamo kontrastvielas daudzumu.

 

Ehokardiogrāfijas ultrasonogrāfija

Ehokardiogrāfijas izmeklējumiem tiek izmantotas premium klases ultrasonogrāfijas iekārtas, kas piemērotas tieši sirds un asinsvadu izmeklējumiem. Izmantojot jaunāko ultrasonogrāfijas aparatūru, papildinājumā ar doplerogrāfiju, izmeklējums ir informatīvāks, nekā veicot ar standarta aparatūru. Labāk iespējams novērtēt asins plūsmu sirdī un lielajos asinsvados, kā arī smalkāk izvērtēt strukturālo izmaiņu nianses. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj izvērtēt ne tikai sirds struktūras un funkciju, bet arī asins plūsmu cauri sirds vārstuļiem, sirds dobumos, artērijās un vēnās.

 

1660

Diagnostikas process – soli pa solim

Individuālās diagnostikas soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu izmeklējumu klāstu noteiks katra pacienta vajadzības un veselības stāvoklis. Izvēloties kardioloģijas diagnostiku veikt sadarbībā ar Latvijas klīnikām, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam seko vizīte Latvijā.

Vispārējie diagnostikas procesa soļi:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un vajadzību izzināšana (telefonsarunas, e-pasti, skype zvani).
 2. Ierašanās Latvijā – ieplānota konkrētos datumos:
  1. konsultācijas ar speciālistiem;
  2.  noteiktie diagnostikas izmeklējumi;
  3. rezultātu analīze un turpmāko ārstniecības soļu identificēšana.

Vizītes ilgums Latvijā būs atkarīgs no nepieciešamajiem izmeklējumiem vai izvēlētās check-up programmas satura.

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.