INTERNĀ MEDICĪNA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

INTERNĀ MEDICĪNA

INTERNĀ MEDICĪNA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1737

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Jau izsenis Latvija ir bijusi populārs medicīnas tūrisma galamērķis. 18.gadsimta beigās Latvijā tika izveidots plašs kūrorta ārstniecības iestāžu tīkls. Darbojās arī daudz zinātniski pētnieciskās laboratorijas. Jau 20.gadsimta sākumā medicīnas tūristu skaits Latvijā sasniedza 60-70 tūkstošus gadā.

Pieprasījums pēc kvalificētiem mediķiem Latvijā vienmēr ir bijis augsts, tāpēc arī medicīniskā izglītība ir augstā līmenī. Profesionālās zināšanas būtiski ir veicinājušas Latvijas medicīnas attīstību. Mūsdienās Latvijas klīnikas ir augsta līmeņa ārstniecības iestādes, kurās kvalitatīvus diagnostikas un ārstniecības pakalpojumus nodrošina ārstu profesionālās zināšanas un pieredze apvienojumā ar jaunākās paaudzes iekārtām, progresīvām tehnoloģijām un augstajiem drošības un kvalitātes standartiem. Šeit pakalpojumus saņem Latvijas un ārvalstu iedzīvotāji.

Latvijā katru gadu ierodas vairāk desmiti tūkstoši medicīnas tūristu no Skandināvijas, Krievijas, Rietumeiropas un citām valstīm. Labiekārtotā vide, ērtā satiksme un izcilas izglītības iespējas ir saistošas arī topošajiem ārstiem no dažādām pasaules valstīm, apgūstot medicīnas studijas Latvijā.

 

1739

Internista/terapeita pakalpojumi

Internā medicīna ir viena no plašākajām veselības aprūpes nozarēm un tā sevī apvieno vairākas medicīnas apakšnozares. Nozares mērķis ir vispusīga iekšķīgo slimību diagnostika un ārstēšana. Internās medicīnas diagnostikā un ārstēšanā netiek izmantotas invazīvas metodes. Internists/terapeits izvērtē pacienta veselību kopumā, tālāk izsekojot līdzi iekšējo orgānu slimību sekām un nosakot to ārstēšanas plānu. Speciālisti palīdz ārstēt gan akūtas, gan hroniskas slimības. Profilakses nolūkos viens no terapeita uzdevumiem ir sniegt konsultācijas par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, kā arī ieteikt labākos veselības profilakses veidus.

 

 

KAD APMEKLĒT INTERNISTU/TERAPEITU

Terapeits ir sākotnējais saskarsmes posms ārstniecības ceļā, lai risinātu pacienta veselības problēmas. Būtisks pirmais solis ir pacienta saudzīga izmeklēšana. Terapeita vizīte nepieciešama gadījumos, ja:

 • Ir apgrūtināta elpošana, sūdzības par sāpēm krūšu rajonā;
 • Ir paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens;
 • Ir elpceļu saslimšanas ar paaugstinātu temperatūru, trokšņiem plaušās, izteiku vājumu;
 • Ir paaugstināts cukura vai holesterīna līmenis;
 • Ir problēmas ar urināciju;
 • Pēc operācijām un traumām vai smagām saslimšanām nepieciešams uzraudzīt atveseļošanās procesu;
 • Ir nepieciešama hronisku saslimšanu kontrole.

 

KĀ NORITĒS VIZĪTE PIE INTERNISTA/TERAPEITA

Terapeita izmeklēšanas stūrakmens ir iepazīšanās ar pacienta anamnēzi. Tā ietver pacienta personīgu stāstījumu par novēroto slimības gaitu, savām ikdienas aktivitātēm un subjektīvajām sajūtām saistībā ar veselības traucējumiem.

Lai objektīvi precizētu novērotos secinājumus tiek veikta pacienta apskate, iztaustīšana, izklauvēšana un klausīšanās. Turpmākai datu ieguvei var noteikt specializētos izmeklējumus – dažādas diagnostikas metodes. Pacienta rūpīga izmeklēšana ar moderno tehnoloģiju un laboratorisko analīžu palīdzību ļauj pēc iespējas veiksmīgāk noteikt precīzu diagnozi. Ja nepieciešami papildu izmeklējumi vai ārstu-speciālistu konsultācijas, terapeits izraksta attiecīgos nosūtījumus, lai precizētu vai noskaidrotu diagnozi.

Skaidrai un nešaubīgai diagnozei iespējams piemērot atbilstīgu ārstēšanu ar vismūsdienīgākajiem līdzekļiem. Jāņem vērā, ka ģimenes ārsta nosūtījums un izmeklējumi palīdzēs citiem medicīnas speciālistiem precīzāk sastādīt individuāli pielāgotu programmu jebkuras saslimšanas gadījumā. Visbiežāk tieši ģimens ārsta vizīte ir pirmais solis sarežģītu saslimšanu ārstēšanas procesā, kas palīdz izvēlēties īsto nozaru speciālistus un vērtīgākās diagnostikas metodes, lai rastu risinājumu veselības atjaunošanai.

 

CHECK-UP PROGRAMMAS PIEDĀVĀJUMS

Izvērtējot individuāli katra pacienta veselības stāvokli, anamēzi un sūdzības, terapeits var piedāvāt iziet komplekso veselības izmeklējumu programmu jeb Check-up programmu. Check-up pārbaude vienmēr sāksies ar konsultāciju pie terapeita un parasti piemērotākās check-up programmas izvēle atklājas tieši pirmajā vizītē.

Check-up pārbaudes iespējams veikt vienuviet 1-3 dienu laikā, bez rindām, pēc rūpīgi saplānota grafika. Alternatīvi pieejamas skrīninga programmas – paātrināta specializētā diagnostika dažu stundu laikā ar 2-4 manipulācijām. Apzinoties mūsdienu straujo dzīves ritmu, pacientiem tiek piedāvātas vispārējās veselības pārbaudes jeb check-up programmas, kas ietver pilnīgu cilvēka veselības stāvokļa pārbaudi maksimāli īsa laika posmā bez uzturēšanās stacionārā. Ja izmeklējumu laikā tiek konstatētas kādas novirzes no normas – tiek nozīmēti papildus izmeklējumi.

Check-up programma ir ideāli piemērota aktīviem, progresīvi domājošiem, taču aizņemtiem un nodarbinātiem cilvēkiem, kuriem laiks un kvalitāte ir lielākā vērtība, jo visas veselības pārbaudes ir iespējams veikt efektīvi organizētā procesā.

 

1741

Pakalpojumu cenrādis

Internista/ģimenes ārsta pirmreizēja konsultācija    no 35 EUR
Internista/ģimenes ārsta atkārtota konsultācija no 30 EUR
Internista/ģimenes ārsta pagarinātā konsultācija no 75 EUR
Internista/ģimenes ārsta pagarinātā atkārtotā konsultācija no 45 EUR
Check-up pamatprogramma no 180 EUR
Paplašinātais Check-up no 1042 EUR

 

1743

Ārstniecības process – soli pa solim

Individuālās diagnostikas soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu vizītes norisi noteiks katra pacienta vajadzības un veselības stāvoklis. Izvēloties diagnostiku veikt sadarbībā ar internistiem vai terapeitiem Latvijas klīnikās, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam seko vairāku dienu vizīte Latvijā.

Vispārējie ārstniecības soļi:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un vajadzību izzināšana (telefonsarunas, e-pasti, skype zvani).
 2. Ierašanās Latvijā – ieplānota konkrētos datumos:
  1. Konsultācija ar internistu/terapeitu; Pieņemšanā pie terapeita nepciešams:
 • Ņemt līdzi visus līdz šim saņemtos izmeklējuma slēdzienus un izrakstus no klīnikām pēc konkrētās saslimšanas ārstēšanas;
 • Sagatavot lietoto medikamentu sarakstu un iepriekšveikto analīžu rezultātus.
  1.  noteiktie diagnostikas izmeklējumi un rezultātu analīze;
  2. nosūtījumu sagatavošana vizītēm pie nozaru speciālistiem;
  3. tiek uzsākta/plānota tālāka specializētā ārstēšana.

Vizītes ilgums Latvijā būs atkarīgs no nepieciešamajiem izmeklējumiem vai izvēlētās check-up programmas satura.

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.