DZEMDNIECĪBA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

DZEMDNIECĪBA

DZEMDNIECĪBA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1812

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Latvijas dzemdību nodaļas uzņemsies rūpes par ikvienas māmiņas un mazuļa veselību un drošību. Mūsu klīnikas ir augsta līmeņa medicīnas iestādes, kurās kvalitatīvus dzemdniecības pakalpojumus saņem ne tikai Latvijas iedzīvotājas, bet arī ievērojams skaits ārvalstu pacientu. Šeit uz medicīnisko aprūpi ierodas pacienti no Norvēģijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Īrijas, Krievijas, u.c. valstīm.

 

Top 10 iemeslu, kādēļ izvēlēties Latviju:

 1. Augsti profesionāla komanda. Iejūtīgo dzemdību speciālistu komandu veido ginekologi – dzemdību speciālisti, neonatologi, vecmātes un bērnu māsiņas, kas dienu un nakti rūpējas par jauno ģimeni nozīmīgajā brīdi.

 2. Ērtības un papildus serviss. Pacientiem pieejamas gan klasiskās dzemdības modernās dzemdību zāles, gan ūdens dzemdības, kā arī mājdzemdības mājīgās un mūsdienīgās palātās ar profesionālu aprūpi pirms un pēc dzemdību procesa, kā arī ķeizargrieziena operācijas.

 3. Gatavība jebkurai situācijai. Pēc vajadzības pieejamas modernas reanimācijas un intensīvās terapijas iespējas, tiek nodrošinātas akūtas un plānveida ķeizargrieziena operācijas.

 4. Jaunākās metodes un tehnika. Medicīnas iestāžu darbība pastāvīgi tiek attīstīta, gan rūpējoties par personāla kvalifikācijas uzturēšanu un paaugstināšanu, gan ieviešot mūsdienīgas tehnoloģijas un inovatīvus darba risinājumus.

 5. Rūpes par dabisko. Latvijas klīnikās vide veidota, lai īstenotu maksimāli dabisku un mierīgu dzemdību norisi. Iedrošināta barošana ar māmiņas pienu, piedāvāta rūpīga apmācība mazuļa zīdīšanā.

 6. Mazulim draudzīga vide. Neonatologa un medmāsas klātbūtne nodaļā visu diennakti nodrošina bērniņa drošību un pilnvērtīgu aprūpi. Pēc vecāku pieprasījuma pieejams nabassaites asins un audu cilmes šūnu ņemšanas pakalpojums. Pieprasījs jāveic cilmes šūnu bankās, noslēdzot līgumu, savukārt dzemdību nodaļā šo pakalpojumu realizē.

 7. Palīdzība pirmajās dienās. Māmiņa ar bērnu dzemdību nodaļā uzturas vēl 3  dienas. Satraucošajā pēcdzemdību periodā iespēja atrasties medicīnas personāla uzraudzībā, saņemt nepieciešamo palīdzību un padomu.

 8. ES kvalitātes standarti. Medicīnas iestādes iekārtotas pēc Eiropas labāko aprūpes standartu principiem, sertificētās kvalitātes vadības sistēmas nodrošina sterilitāti un drošību, atbilstīgi augstākajām ES prasībām.

 9. Bez valodas barjerām. Medicīniskais personāls ilgstoši strādā ar ārzemju pacientiem un brīvi pārvalda angļu un krievu valodas.

 10. Ērta nokļūšana. Jūras, gaisa un dzelzceļa satiksme par saprātīgām cenām. Uz starptautisko lidostu „Rīga” pieejami lidojumi no 77 galamērķiem. Dzemdību iestādēs nodrošināta pilna vides pieejamība pacientiem ar kustību traucējumiem.

 

1813

Piedāvātie pakalpojumi

Latvijas dzemdību nodaļas nodrošina pilnu pirmsdzemdību, dzemdību un pēcdzemdību aprūpi. Pirmsdzemdību periodā ārstniecības pakalpojumus sniedz ginekologi – dzemdību speciālisti. Pirmsdzemdību aprūpē ietilpst:

 • speciālistu konsultācijas;

 • grūtnieces un augļa izmeklējumi (laboratorijas testi, ultrasonogrāfija, augļa sirdstoņu mērīšana un dzemdes aktivitātes pieraksts – kardiotokogrāfija);

 • konsultācijas grūtniecības saglabāšanas un grūtniecības patoloģiju gadījumos.

 

Dzemdību aprūpe nodrošina piemērotus apstākļus klasiskām ģimenes dzemdībām, ūdens dzemdībām,  mājas dzemdībām stacionārā un ķeizargrieziena operācijām. Sākot ar 35. grūtniecības nedēļu būtu nepieciešams informēt izvēlēto medicīnas iestādi par savu nodomu dzemdēt attiecīgajā nodaļā. Nepieciešams iepriekš noslēgts individuālas aprūpes līgums ar vecmāti vai ar ginekologu - dzemdību speciālistu, par paredzamajām dzemdībām, dzemdībām ūdenī, pakalpojumu "Mājdzemdības stacionārā" vai plānojot ķeizargrieziena operāciju.

 

Pēcdzemdību aprūpē iesaistās ārsts neonatologs un bērnu māsas. Ja nepieciešams, ģimeni konsultē arī fizioterapeits vai citi speciālisti, piemēram, par kustību terapiju mazuļiem: Bobota terapiju, Handlingu. Neonatologa un bērnu māsas ikdienas vizītēs ietilpst veselības pārbaudes un zīdīšanas apmācības. Komplikāciju gadījumos pieejamas:

 • Jaundzimušā intensīvā terapija;

 • Pediatra un bērnu acu ārsta (okulista) konsultācijas;

 • Neirosonogrāfija, ehokardiogrāfija un labarotorisko analīžu veikšana bērniem.

 

PRENATĀLĀS DIAGNOSTIKAS PAKALPOJUMI

 • Grūtnieču ultraskaņas izmeklēšana;

 • pirmā trimestra ģenētiskais skrīnings;

 • otrā trimestra augļa struktūru izmeklēšana;

 • kompleksa diagnostika augļa ģenētisko pataloģiju noteikšanai (sonogrāfija, invazīvās diagnostikas metodes);

 • asins plūsmas noteikšana mātei un auglim;

 • rēzus negatīvu grūtnieču novēršana.

 

DZEMDĪBU LĪGUMS AR ĀRSTU UN/VAI VECMĀTI

Dzemdību līgums par individuālu aprūpi garantē izraudzīto speciālistu klātbūtni visā dzemdību procesā - no mirkļa, kad sieviete tikko ieradusies dzemdību nodaļā, līdz pat bērniņa nākšanai pasaulē. Izvēlētais medicīnas personāls būs līdzās neatkarīgi no diennakts laika un dzemdību ilguma. Pēc pacientes izvēles papildus līgumam ar vecmāti vai  ginekologu - dzemdību speciālistu, var slēgt atsevišķu līgumu ar:

 • anesteziologu – reanimatologu;

 • neonatologu.

Savlaicīgi izvēloties ārstu vai vecmāti, sieviete uz dzemdībām varēs doties ar pārliecību, ka viņu sagaidīs pazīstams cilvēks, kurš zinās, kā atbalstīt tieši viņu. Savstarpējā uzticība grūtajā brīdī sniegs maksimālo iespējamo komfortu.

 

KLASISKĀS DZEMDĪBAS

Dzemdības norisinās individuālās dzemdību telpās, kuru modernais iekārtojums veicina mājīgu un komfortablu vidi, kas respektē pacientes privātumu. Pēc mazuļa piedzimšanas, ģimene dzemdību telpā var uzturēties vēl pāris stundas, bet pēc tam tiek pārvietota uz savu izvēlēto palātu. Dzemdībās atļauts piedalīties arī papildus personai. Grūtnieces tuviniekam pirms pievienošanās  jāuzrāda pēdējā gada laikā veikta krūšu kurvja rentgena rezultāts.

 

ĶEIZARGRIEZIENA OPERĀCIJA

Ķeizargrieziena operācija norisinās operāciju zālē, visbiežāk izmantojot spinālo vai epidurālo anestēziju. Operācijas laikā bērns un placenta tiek izņemti caur griezienu vēdera dobuma un dzemdes priekšējā sienā. Plānveida ķeizargriezienu nosaka medicīniska indikācija jau grūtniecības laikā. Operācija var būt akūta, ja klasisko dzemdību laikā rodas sarežģijumi turpināt dabīgas dzemdības. Grūtniece var izvēlēties veikt ķeizargrieziena operāciju arī bez medicīniskas indikācijas. Diskomforts pēc ķeizargrieziena parasti ir spēcīgāks nekā pēc dabīgām dzemdībām, pēcdzemdību periods slimnīcā būs ilgāks, 3-5 dienas.

 

DZEMDĪBAS ŪDENĪ

Dzemdību vannās iespējams veikt pilnas dzemdības vai tās izmantot periodiskai relaksācijai klasiskā dzemdību procesa laikā. Ja dzemdību vanna tiek izmantota aktīvajam jeb izstumšanas posmam, nepieciešams iepriekš noslēgt līgumu par šo pakalpojumu un individuāli izvēlētu vecmāti. Pirms dzemdībām tiks izvērtēts grūtnieces veselības stāvoklis. Ja tas ir apmierinošs, paciente var dzemdēt ūdenī. Jebkādu komplikāciju gadījumā personāls atbilstīgi reaģēs un dzemdības var turpināt, arī pārceļoties uz funkcionālo dzemdību gultu.

 

MĀJDZEMDĪBAS STACIONĀRĀ

Mājdzemdību stacionārs ir pēc labāko ārvalstu klīniku paraugiem unikāli iekārtota palāta, kas maksimāli pietuvināta ierastiem mājas apstākļiem. Mājdzemdību princips stacionārā atbalsta maksimāli mierīgu un dabisku dzemdību norisi, tajā pat laikā sniedzot drošu medicīnisko aprūpi. Atšķirībā no dzemdēšanas mājas apstākļos, stacionārā visu diennakti ir pieejamas reanimācijas un modernas intensīvās terapijas iespējas gan mātei, gan jaundzimušajam. Turklāt, dzemdību nodaļā pastāvīgi dežurē pieredzējis neonatologs, kā arī, izvēloties atsāpināšanu, pieejams anesteziologs.

 

NABASSAITES AUDU CILMES ŠŪNU ŅEMŠANA

Ja, domājot par bērniņa nākotnes ārstniecības iespējām, jaunie vecāki ir noslēguši līgumu ar  cilmes šūnu banku – tūliņ pēc dzemdībām iespējams iegūt nabassaites audu cilmes šūnas. Cilmes šūnas no nabassaites ir spēcīgākās un efektīvākās, bez dzīves laikā iegūtām slimībām un liekas informācijas. Turklāt no visiem cilmes šūnu iegūšanas tipiem, nabassaites šūnu paņemšana ir vismazāk bīstamā procedūra. Tā ilgst tikai 10 minūtes. Uzreiz pēc dzimšanas ārsts paņem asins un audu paraugus, kurus medicīniskais kurjers tālāk nogādā uz laboratoriju. Laboratorijā paraugi tiek pārbaudīti, apstrādāti un izdalītās cilmes šūnas tiek sasaldētas. Procedūra ir pavisam nesāpīga, bez nekāda riska māmiņai un mazulim.
 

Medicīnas iestādes

Latvijas veselības klasterī ietilpst vairākas ārstniecības iestādes, kurās iespējams saņemt dzemdniecības pakalpojumus:

1814

Pakalpojumu cenrādis

Ārsta ginekologa – dzemdību speciālista konsultācija no 25 EUR
Vecmātes konsultācija no 15 EUR
Dzemdības ar individuāli izvēlētu vecmāti no 1350 EUR
Dzemdības ar izvēlētu ginekologu, dzemdību speciālistu no 1550 EUR (900+650)
Ķeizargrieziens pēc medicīniskām indikācijām no 1500 EUR
Ķeizargrieziens pēc pacientes pieprasījuma no 1900 EUR
Mājdzemdības slimnīcā no 2300 EUR
Ūdensdzemdības ar izvēlētu vecmāti no 1422 EUR
Atsāpināšana ar epidurālo anestēziju no 285 EUR
1 nakts slimnīcā (vienvietīga/ģimenes/lux istaba) 40-80 EUR
1815

Dzemdību aprūpes process – soli pa solim

Individuālie soļi ikvienai grūtniecei būs atšķirīgi, un detalizētu sagatavošanās un dzemdību procesu noteiks katras pacientes vēlmes, kā arī veselības stāvoklis. Izvēloties dzemdības veikt kadā no Latvijas medicīnas iestādēm, paciente primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam uz dzemdību laiku seko vizīte Latvijā. Ja tas iespējams, māmiņai ieteicams vienu vizīti Latvijā ieplānot jau agrāk un apmeklēt dzemdību nodaļu pirms kritiskā dzemdību laika (ap 35., 36. grūtniecības nedēļu). Tā iespējams savlaicigi iepazīt apkārtējo vidi bērniņa sagaidīšanai, uzdot sev interesējošus jautājumus un klātienē izvēlēties medicīnas personālu.

 

Vispārējie dzemdību plānošanas procesa soļi:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un vajadzību analīze (telefonsarunas, e-pasti, skype zvani).

 2. Varbūtēja iepazīšanās vizīte – ieplānota konkrētā dienā un laikā:

  1. Nodaļas iepazīšana, konsultācijas ar izvēlēto ginekologu – dzemdību speciālistu un vecmāti, iespējama diagnostika.

 3. Pirmā/Otrā vizīte – ierašanās uz dzemdībām:

  1. Reģistrēšanās, iekārtošanās palātā, līdzi jābūt visiem līdzšinējiem grūtniecības uzraudzības dokumentiem;

  2. Dzemdību norise;

  3. Pēcdzemdību aprūpe:

   1. 3 dienas pie dabīgām dzemdībām;

   2. 3-5 dienas pēc ķeizargrieziena operācijas.

  4. Bērniņa vakcinācija pirms izrakstīšanās no nodaļas.

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.