DIAGNOSTIKA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

DIAGNOSTIKA

DIAGNOSTIKA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1602

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Kvalitāte, profesionālisms, augstākās tehnoloģijas un atbildības sajūta ir nezūdošas Latvijas klīniku vērtības.

Top 10 iemeslu, kādēļ izvēlēties Latviju:

 1. Lieliskas cenas. Operatīva un precīza diagnostika par konkurētspējīgām cenām.
 2. Plašs komplekso izmeklējumu klāsts. Check-up programmas piedāvā ātri iegūt padziļinātu informāciju par pilno veselības stāvokli no A līdz Z. Katram pacientam ārsts rekomendēs piemērotāko programmu (Kardio, Onkoloģija, Paplašinātā).
 3. Ātri un efektīvi. Check-up izmeklējumus iespējams veikt vienuviet 1-3 dienu laikā, bez rindām, pēc rūpīgi saplānota grafika. Alternatīvi pieejamas skrīninga programmas – paātrināta specializētā diagnostika dažu stundu laikā ar 2-4 manipulācijām.
 4. Augsti kvalificēti ārsti. Latvijas speciālisti ir pieredzējuši profesionāļi, kuri ieguvuši starptautiski atzītu izglītību un regulāri turpina tālākizglītoties.
 5. Jaunākās paaudzes medicīniskais aprīkojums. Unikālas tehnoloģijas un diagnostikas iekārtas, kas nereti ļauj ievērojami saīsināt izmeklējuma laiku un uzlabot precizitāti.
 6. Zinātniskais darbs. Latvijas ārsti līdzās Eiropas speciālistiem veic pētījumus, lai uzlabotu diagnostiku un terapiju.
 7. Konfidencialitāte un privātums. Garantējam absolūtu konfidencialitāti, sekojot ES prasībām personas datu aizsardzībā. Individuālu pieeju nodrošina pacientu koordinatori, palīdzot rast atbildes uz visiem pacienta jautājumiem un neskaidrībām.
 8. Drošība un ES kvalitātes standarti. Moderni aprīkotajās klīnikās tiek nodrošināta sterilitāte, atbilstoši augstākajiem Eiropas standartiem.  
 9. Bez valodas barjerām. Latvijas speciālisti ilgstoši strādā ar ārzemju pacientiem un brīvi pārvalda vairākas svešvalodas.
 10. Izdevīga nokļūšana un pievienotā vērtība – brīvdienas. Pieejama ērta jūras, gaisa un dzelzceļa satiksme par saprātīgām cenām. No starptautiskās lidostas „Rīga” ir iespējams doties uz 77 galamērķiem. Pacienti var izbaudīt Latvijas skaistumu, apmeklēt Baltijas valstu kultūras galvaspilsētu Rīgu – arhitektūras pērli un gastronomijas paradīzi.

 

1603

Piedāvātie pakalpojumi

Attēlu diagnostika

Attēlu diagnostika ietver rentgenoloģiskos, ultrasonogrāfiskos, mamogrāfiskos, datortomogrāfiskos, magnētisko rezonansi un citus izmeklējumus. Šīs diagnostikas metodes balstās uz attēla analīzi, kas tiek iegūta ar mūsdienīgas aparatūras palīdzību un ļauj noteikt precīzu diagnozi daudzu slimību gadījumos.

Endoskopija

Endoskopija ir mūsdienīga iekšējo orgānu diagnostikas un ārstniecības metode. Diagnostikas procedūrās izmanto endoskopus - optiskus instrumentus, kuri tiek ievadīti ķermenī – lai veiktu iekšējo orgānu detalizētu apskati no iekšpuses un veiktu dažādas diagnostiskas darbības orgānu iekšienē. Pateicoties tehnoloģiju un kvalificētu speciālistu nodrošinājumam pacientiem tiek garantēta augsta diagnostikas kvalitāte, izmeklējot barības vadu, kuņģi, 12-pirkstu zarnu, resno zarnu, taisno zarnu. Šī metode tiek plaši pielietota ķirurģijā, gastroenteroloģijā, uroloģijā, ginekoloģijā un citās medicīnas nozarēs.

Funkcionālā diagnostika

Plaša spektra funkcionālās diagnostikas metodes uzrāda dažādu orgānu sistēmu stāvokli un darbības spējas. Šīs metodes pārsvarā nav invazīvas. Tas nozīmē, ka tiek izmantota dažāda aparatūra procesu fiksēšanai no ārpuses. Ar funkcionālās diagnostikas palīdzību iespējams noteikt sirds funkcionālo stāvokli, izvērtēt sirds vainagartēriju funkcionālo stāvokli dozētas fiziskas slodzes apstākļos, izvērtēt fiziskas slodzes panesamību un medikamentozās ārstēšanas efektivitāti (veloergometrija).

Invazīvā diagnostika

 • Termoablācija – vairogdziedzera mezglu ārstēšanas iespēja. Radiofrekvences ablācija ir minimāli invazīva radioloģijas metode, kas nodrošina jaunas un efektīvas ārstēšanas iespējas. Tā ir labi piemērota labdabīgu mezglu ārstēšanai, kā arī tiem pacientiem, kam nav iespējama ķirurģiska vairogdziedzera mezglu ārstēšana.
 • Invazīvā (jeb iekšējā) ultrasonogrāfija krūts dziedzeriem:
  • Aspirācijas biopsija. Cistu veidojumu aspirācijas biopsija USG
  • Core-biopsija. Core biopsija USG/MG kontrolē
  • Vakuuma biopsija
 • Transrektālā prostatas usg un prostatas biopsija. Lai pārliecinātos, vai prostatu nav skārušas ļaundabīgas izmaiņas, ir jāveic biopsija. Tā ir mūsdienīga metode, kas palīdz iegūt prostatas audu paraugus laboratoriskai izmeklēšanai

Analīzes

Klīniski diagnostiskajās laboratorijās veic klīniskos, bioķīmiskos, imūnķīmiskos, imūnhematoloģiskos un koaguloģijas, seksuāli-transmisīvo slimību diagnostikas testus pilnā apjomā pēc standartizētām, sertificētām izmeklēšanas metodēm. Laboratorijas izmeklējumi tiek veikti visaugstākajā līmenī un nodrošina ātru un precīzu rezultātu saņemšanu. Piedāvājam veikt asins analīzi, nosakot hematoloģiskos parametrus (leikocīti, limfocīti, eritrocīti, hemoglobīna koncentrācija asinīs) ar hematoloģisko analizatoru.

Check Up programmas

Apzinoties mūsdienu straujo dzīves ritmu, pacientiem tiek piedāvātas vispārējās veselības pārbaudes jeb check-up programmas, kas ietver pilnīgu cilvēka veselības stāvokļa pārbaudi maksimāli īsa laika posmā bez uzturēšanās stacionārā. Check-up programma ir ideāli piemērota aktīviem, progresīvi domājošiem, taču aizņemtiem un nodarbinātiem cilvēkiem, kuriem laiks un kvalitāte ir lielākā vērtība, jo visas veselības pārbaudes ir iespējams veikt efektīvi organizētā procesā.

Klīniku piedāvās programmas ir izstrādājuši augsti kvalificēti un pieredzējuši speciālisti. Ir iespēja izveidot arī individuālas pārbaudes programmas, kas piemērotas katram pacientam individuāli, ņemot vērā jau zināmo slimības vēsturi, kā arī ģimenes saslimšanas.

Piedāvātās Check up programmas atrodas klīniku mājas lapās:

AIWA CLINIC

CAPITAL CLINIC RIGA

ARS

 

1604

Pakalpojumu cenrādis

Ultrasonogrāfija (US)  no 36 EUR
Doplerogrāfija no 70 EUR
Endoskopija     no 106 EUR
Rentgenoloģiskie izmeklējumi no 17 EUR
Scintigrāfija no 106 EUR
Datortomogrāfija (DT) no 85 EUR
Magnētiskā rezonanse no 117 EUR
PET/CT no 1200 EUR
Prenatālā diagnostika no 50 EUR
Check-up pamatprogramma no 180 EUR
Paplašinātais Check-up no 1042 EUR

 

1605

Jaunākās paaudzes ārstniecības iekārtas un tehnoloģijas

Latvijas klīniku plašais komplekso veselības izmeklējumu klāsts ļauj pacientam ātri iegūt uzticamu un padziļinātu informāciju par savu veselības stāvokli no pieredzējušiem ārstiem, kuri strādā ar mūsdienīgām metodēm un modernāko medicīnisko aprīkojumu. Pieejama daudzpusēja diagnostika, lai noteiktu diagnozi daudzu slimību gadījumos, kā arī modernā RIS (radioloģijas informācijas sistēma) attēlu diagnostikas datiem ļauj piekļūt tiešsaistes režīmā ārsta datorā jau tūlīt pēc izmeklējuma veikšanas.

PET/CT tehnoloģija

Viena no modernākajām un precīzākajām metodēm onkoloģisko saslimšanu diagnostikā, kas veic divus secīgus izmeklējumus – pozitronu emisijas tomogrāfiju (PET) un datortomogrāfiju (CT). Jaunā tehnoloģija ļauj ievērojami saīsināt izmeklējuma laiku un samazināt kopējo saņemto staru slodzi. PET/CT metode ļoti labi atpazīst jau dažus milimetrus sīku, ļaundabīgu audu veidojumu, turklāt to bieži atklāj agrīnāk, kad vēzis vēl nav redzams ar citām diagnostikas metodēm. PET/CT izmeklējums sniedz detalizētu informāciju par audzēja šūnu funkcionālo dabu – kur tas atrodas, cik liels, lēni augošs vai agresīvs, vai kaut kur ir izplatījušās metastāzes. Ja ir aizdomas, ka pēc ārstēšanās vēzis ir atgriezies (recidīvs), tad PET/CT izmeklējums to parāda visagrīnāk. PET/CT izmeklē ķermeni no galvaskausa pamatnes līdz augšstilbu vidum, ja nepieciešams, izmeklē pilnīgi visu ķermeni. Izmeklējums ir pilnībā drošs un nesāpīgs.

Datortomogrāfija

Daudzslāņu datortomogrāfija (CT) ir moderna izmeklēšanas metode, kurā apvienots jonizējošais starojums un sarežģītas datortehnoloģijas. Izmeklējuma laikā iegūst ap 1000 izmeklējamā orgāna šķērsgriezuma attēlus, kas tiek elektroniski apstrādāti, iegūstot trīsdimensiju un divdimensiju attēlus, ko var rekonstruēt jebkurā plaknē. Lai uzlabotu diagnostikas iespējas, CT izmeklējumos izmanto kontrastvielu. 320 slāņu DT iekārta Toshiba Aquilion One automātiski aprēķina pacietnam nepieciešamo kontrastvielas daudzumu.

Magnētiskā rezonase

Magnētiskā rezonanse (MR) ir viena no precīzākajām un informatīvākajām diagnostikas metodēm – ar magnētiskā lauka un radioviļņu palīdzību viena izmeklējuma laikā palīdz iegūt kvalitatīvus cilvēka ķermeņa un orgānu šķērsgriezuma attēlus trīs plaknēs. Izmeklējums ir nekaitīgs. Latvijā pieejamsa jaunākās un modernākās Premium klases magnētiskās rezonanses iekārtas Baltijā – PHILIPS Ingenia  3,0T un Philips 1,5T.  Abām iekārtām ir palielināts gentrija atvērums – 70 cm, kas ir īpaši piemērots arī korpulentiem un liela auguma pacientiem (līdz 250 kg). Izmeklējuma laikā pacients nejūt magnētiskā lauka iedarbību, taču telpā rodas spēcīgas svilpjošas un rūcošas skaņas. To slāpēšanai tiek piedāvātas aizsargaustiņas.

Medicīniskā ģenētika un prenatālā diagnostika:

 • Strukturālu augļa attīstības defektu diagnostika ar EPIQ7 Philips US aparatūru;
 • Ne-Invazīvs Prenatāls Tests – NIPT;
 • Fetal Medicine Foundation (FMF) riska pārrēķins augsta un vidēji augsta riska grupas grūtniecēm uz hromosomālām augļa patoloģijām;
 • Agrīna (no 11. grūtniecības nedēļas) hromosomālu augļa patoloģiju diagnostika (horiona biopsija).

 

1606

Diagnostikas process – soli pa solim

Individuālās diagnostikas soļi ikvienam pacientam būs atšķirīgi, un detalizētu izmeklējumu klāstu noteiks katra pacienta vajadzības un veselības stāvoklis. Izvēloties diagnostiku veikt sadarbībā ar Latvijas klīnikām, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam seko vairāku dienu vizīte Latvijā.

Vispārējie diagnostikas procesa soļi:

 1. Elektroniska saziņa ar izvēlēto klīniku, speciālistu iepazīšana un vajadzību izzināsana (telefonsarunas, e-pasti, skype zvani).
 2. Ierašanās Latvijā – ieplānota konkrētos datumos:
  1. konsultācijas ar speciālistiem;
  2.  noteiktie diagnostikas izmeklējumi;
  3. rezultātu analīze un turpmāko ārstniecības soļu identificēšan.

Vizītes ilgums Latvijā būs atkarīgs no nepieciešamajiem izmeklējumiem vai izvēlētās check-up programmas satura. Īsumā par diagnostikas izmeklējumiem:

 

Izmeklējums

Ilgums

Metode

Rezultāts

Magnētiskā rezonanse

20-60 min

Radioviļni

Audu šķērsgriezuma attēli dažadās plaknēs

Rentgena izmeklējums

5-15 min

Rentgena stari

Noteiktu ķermeņa zonu rentgena attēli

Datortomogrāfija (CT)

10-15 min

Rentgena stari

Audu šķērsgriezuma attēli

Ultrasonogrāfija

10-60 min

Ultraskaņa

Mīksto audu un asins plūsmas attēli

Scintigrāfija

90-120 min

Radioaktīvu vielu injekcija

Attēli precizē vietu, kur ķermenī uzkrājas radioaktīvās vielas pastiprinātas vielmaiņas dēļ

PET/CT

20-40 min (+ 2h sagatavošanās)

Rentgena stari, radiofarmaceitiska preparāta injekcija

Precīza informācija par audzēja šūnu funkcionālo dabu

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.