BARIATRISKĀ ĶIRURĢIJA | Health Travel Latvia
email-icon info@healthtravellatvia.lv phone-icon +371 29214868
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

BARIATRISKĀ ĶIRURĢIJA

BARIATRISKĀ ĶIRURĢIJA

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1550

Kādēļ izvēlēties Latviju?

Latvijas klīniku pakalpojumus aizvien biežāk novērtē ārvalstu klienti, saņemot augstas klases, starptautiskajiem standartiem atbilstošu ārstēšanu par zemām cenām. Pakalpojumu klāstā ietilpst pilns aprūpes komplekts:

 • pacienta iepazīšana un novērtējums;
 • uzņemšana un individuāls transports;
 • diagnostika un konsultācijas;
 • modernas ķirurģiskās metodes;
 • pēcaprūpes konsultācijas pēc nepieciešamības 2-5 gadu garumā.

Top 10 iemesli, kādēļ izvēlēties Latviju:

 1. Lieliskas cenas. Bariatriskās ķirurģijas operācijas Latvijā pieejamas par 50% zemākām cenām kā Rietumeiropā un ASV.
 2. Ātra pakalpojuma pieejamība. Īss operācijas gaidīšanas laiks. Ja bariatriskā operācija atzīta par nepieciešamu, operācijas datumu iespējams noteikt mēnēsa laikā.
 3. Profesionāli ārsti ar izcilu pieredzi. Latvijas ķirurgi uzkrājuši 27 gadu pieredzi laparoskopisko operāciju veikšanā, vispārējā un bariatriskā ķirurģijā, stiprinot savas zināšanas ar mācībām Zviedrijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, u.c.
 4. Augstas kvalitātes materiāli. Operācijās tiek izmantoti tikai pasaules vadošo ražotāju materiāli un aprīkojums (Johnson& Johnson, Ethicon, Covidien).
 5. Jaunākās metodes efektīvai ārstēšanai. Klīnikas seko līdzi modernajām bariatrijas tendencēm un Latvijas ķirurgi regulāri apmeklē starptautiskos bariatrijas kongresus, tādējādi izzinot tehnoloģiju attīstību nozarē.
 6. Konfidencialitāte un privātums. Darbā ar pacientu tiek ievērota pilna personas datu aizsardzība pēc ES prasībām. Individuālu pieeju nodrošina pacientu koordinatori, kas palīdzēs rast atbildes uz visiem pacienta jautājumiem un neskaidrībām.
 7. Pacientu komforts. Pacientu ērtībai pieejamas labiekārtotas viesnīcas tipa palātas. Kopā ar pacientu klīnikā iespējams mitināties arī izvēlētam ceļabiedram – tuvam draugam vai ģimenes loceklim, kas pacientu atbalsta nozīmīgajā notikumā.
 8. Drošība un ES kvalitātes standarti. Moderni aprīkotajās klīnikās tiek nodrošināta sterilitāte, atbilstoši augstākajiem Eiropas standartiem.
 9. Bez valodas barjerām. Latvijas speciālisti ilgstoši strādā ar ārzemju pacientiem un brīvi pārvalda vairākas svešvalodas. Valodas un kultūras atšķirības nebūs šķērslis.
 10. Izdevīga nokļūšana un pievienotā vērtība – brīvdienas. Pieejama ērta jūras, gaisa un dzelzceļa satiksme par saprātīgām cenām. No starptautiskās lidostas „Rīga” ir iespējams doties uz 77 galamērķiem. Pacienti var izbaudīt Latvijas skaistumu, apmeklēt Baltijas valstu kultūras galvaspilsētu Rīgu – arhitektūras pērli, gastronomijas paradīzi un vietu aktīvai atpūtai.

 

1552

Piedāvātie pakalpojumi

Ja cilvēks nevar atbrīvoties no liekā svara ar uztura ierobežošanas un fizisku aktivitāšu palīdzību, bariatriskā ķirurģija jeb svara samazināšanas operācijas sniedz pacientam iespēju sākt jaunu dzīvi. Bariatrijas operācija nodrošina iespēju:

 • ēst pēc iespējas mazākas ēdiena porcijas, vienlaikus nodrošinot organismu ar nepieciešamajām uzturvielām;
 • pacientam jau gada laikā pēc operācijas zaudēt līdz 70% liekā svara;
 • pēc jaunāko pētījumu rezultātiem ilgtermiņa panākumus sasniegt 93% gadījumu.

Kuņģa rezekcija jeb vertikāla gastroplastika

Operācijas mērķis ir samazināt pacienta kuņģi. Vertikālas gastroplastikas operācijas laikā ķirurgs, izmantojot ķirurģiskās skavas, samazina pacienta kuņģi par ~85%, izveidojot to 'piedurknes' formā. Atdalītā kuņģa daļa tiek izņemta no pacienta vēdera dobuma. Operāciju veic laparoskopiski.

Kuņģa apiešanas operācija

Kuņģa apiešanas operācijai ir divi mērķi - ievērojami samazināt pacienta kuņģi un saīsināt apēstās barības uzsūkšanās ceļu zarnu traktā. Kuņģa apiešanas operācija sniedz ātrāku un efektīvāku, kā arī noturīgāku svara samazināšanas rezultātu, tomēr ilgtermiņā prasa pacienta lielāku iesaisti. Tā kā operācijas laikā tiek veiktas lielākas izmaiņas gremošanas traktā un barības vielu uzsūkšanās tiek samazināta, pacientam jāseko līdzi vitamīnu un minerālvielu pietiekamībai organismā un nepieciešamības gadījumā tie jāuzņem papildus. Operāciju veic laparoskopiski.

 

1553

Pakalpojumu cenrādis

Konsultācija                  45 EUR
Kuņģa rezekcija  no 4300 EUR
Kuņģa apiešanas operācija no 5400 EUR

Jāparedz papildus izmaksas pirmsoperācijas izmeklējumiem.

1554

Ārstniecības process – soli pa solim

Individuālās ārstniecības soļi ikvienam pacientam var atšķirties, un detalizētu ārstniecības procesu noteiks katra pacienta vajadzības. Izvēloties bariatrisko ķirurģiju veikt sadarbībā ar Latvijas klīnikām, pacients primāri var rēķināties ar ciešu attiecību izveidošanu elektroniski, kam seko vidēji nedēļu ilga vizīte Latvijā, kuras laikā norisinās plānotā operācija.

Soļi pirms operācijas

Pirms operācijas pacientam jāievēro stingra diēta un jāsasniedz pirmais vēlamais svara samazinājums. Pacientam savlaicīgi vajadzētu parūpēties par savu kalendāru un ieplānot vismaz 2 nedēļas pilnvērtīgam operācijas un pēcoperācijas periodam. Pirmās 6-7 dienas būs paredzētas ceļojumam un operācijai. 

Operācijas process

Latvijā pavadītais laiks

 • Pacients ierodas klīnikā, iekārtojas, satiek savu ķirurgu.
 • Pirms bariatriskās operācijas nepieciešams veikt organisma vispārējo diagnostiku. Izmeklējumi jāveic, lai izslēgtu citas saslimšanas un veiksmīgi sagatavotos operācijai.
 • Profesionālās ķirurgu komandas vadībā tiek veikta izvēlētā operācija.
 • Pēc operācijas pacientam klīnikā jāuzturas vēl 3-4 dienas.
 • Pacients tiek mudināts celties kājās un piesardzīgi pastaigāties jau pirmajās pēcoperācijas dienās. Uzturam sākotnēji atļauts ūdens un speciāli kokteiļi, pirmā šķidrā maltīte ieteicama aptuveni 4-5 dienas pēc operācijas.
 • Ja veselības stāvoklis tiek atzīts par apmierinošu, pacients var droši ceļot mājās aptuveni piektajā pēcoperācijas dienā.
 • Atstājot slimnīcu, pacientam tiks izsniegts ziņojums angļu valodā, ko ieteicams nodot ģimenes ārstam mītnes valstī.

Pēc operācijas periods

 • Mūsu speciālisti mudina ieplānot papildus mierpilnu nedēļu mājās, lai pacients spētu adaptēties un pierast pie jaunās rutīnas un dzīvesstila.
 • Aptuveni gadu pēc operācijas, kad svars normalizējies, pacients var izvērtēt nepieciešamību pēc tālākām operācijām, piem., plastiskās ķirurģijas, kas palīdzētu atbrīvoties no liekās ādas.

 

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

JAUTĀJUMS?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.