2021. gada 10. novembrī notika ES projekt ‘WeSkill” projekta partneru sanāksme, kurā tika vērtēti un analizēti 4 pētījumu ziņojumi, to rezultāti un izlemts par tām prasmēm, kuras ir būtiskākās Spa un Labjūtes sektorā, un kuras nepieciešams pilnveidot, attīstīt, un kurām nākamajā projekta posmā tiks izstrādātas 5 mācību programmas:
1. Uz klientiem orientēta komunikācija un apkalpošana, problēmsituāciju risināšana.
2. Spa un Labjūtes produktu dizaina prasmes.
3. Spa un Labjūtes produktu un pakalpojumu digitālā mārketinga prasmes.
4. Digitālās prasmes.
5. Ilgtspējīga attīstība.
Posmā no 2020. gada decembra līdz 2021. gada augustam, 7 iesaistītajās valstīs un papildus 4 ES valstīs ārpus partnerības tika īstenoti 4 pētījumi, kā rezultātā tapuši 4 ziņojumi:
Ziņojums par prasmju trūkumu izpētes rezultātiem esošajos datu avotos, dokumentu izpēte nacionālā līmenī.
Ziņojums par Spa un Labjūtes sektora darba devēju un PIA pārstāvju anketēšanu un to rezultātiem.
Ziņojums par Spa un Labjūtes sektora darba devēju un profesionāļu rīkotajām fokusa grupām un to rezultātiem.
Gala ziņojums par prasmēm, kuras nepieciešams pilnveidot, attīstīt Spa un abjūtes sektorā strādājošiem.
2020. gada jūlijā Eiropas Komisija apstiprināja jaunu starptautisku projektu “WeSkills” Erasmus+ programmā. Projekta galvenais mērķis ir izveidot starpvalstu mācību programmas un atbilstošu apmācības saturu labjūtes un spa sektorā.
Projektā iesaistīti sadarbības partneri no profesionālām izglītības iestādēm, Spa un Labjūtes sektora komersanti un nevalstiskās organizācijas no Latvijas, Slovēnijas, Francijas, Beļģijas, Itālijas, Serbijas, Nīderlandes, Grieķijas, Bulgārijas un partnerorganizācijas FEMTEC.
Izglītības programmas ir paredzētas studentiem un pieaugušajiem / darbiniekiem no nozares ar trūkstošām prasmēm. WeSkill projekta rezultātā Labjūtes un Spa tūrisma nozare kopumā cels personāla zināšanu un prasmju kvalitāti, kļūs ilgtspējīgāka, progresīvāka un konkurētspējīgāka ES teritorijā.
Projekta rezultātā tiks radītas 5 mācību programmas ar mērķi uzlabot 5 prasmes, kas izvēlētas projekta Labjūtes un Spa nozares prasmju nepilnību kopsavilkuma ziņojuma ietvaros, un papildus uzlabota viena digitālā prasme. Mērķis tiks sasniegts, izveidojot katrai prasmei, tās pieņemšanu visās iesaistītajās valstīs un mācību materiālu izveidošanu (rokasgrāmata, prezentācijas, vingrinājumi, pārbaudes materiāli), kas tiks nodoti arī starp partneriem un iestrādāti sertificēti katrā no partnervalstīm. Katrā mācību programmā tiks definēti arī darba vidē balstīti mācību standarti, kuru pamatā ir Eiropas Komisijas publikācija “Darba vidē balstīta mācīšanās Eiropā: prakse un politikas norādes”, un ņemot vērā sešus pamatelementus, kas noteikti EQAVET sekretariāta kvalitātē un kvalifikācijās “Kvalitātes nodrošināšana darba balstītas mācības” publikācija. Visi starpnacionālās izglītības programmas moduļi tiks sagatavoti 50 – 100 mācību stundām.
Testēšanas periods tiks īstenots laika posmā no 2021. gada decembra līdz 2022. gada oktobrim. Tajā tiks organizētas 2 izmēģinājuma sesijas, un tajās piedalīsies: 1. sesija – 20 studenti uz katru projekta valsti (kopā 140 1. izmēģinājuma sesijas dalībnieki). un 2. sesija – 20 darbinieki labjūtes un spa tūrisma uzņēmumos katrā projekta valstī (kopā 140 2. izmēģinājuma sesijas dalībnieki).
Projekts tiek īstenots no 2020. gada rudens un ilgs 36 mēnešus. Projekta kopējais budžets ir 999 808,00 EUR, biedrības “Latvijas veselības tūrisma klastera” budžets projektā sastāda 28 312,00 EUR.
Vairāk informācija par klasteri un tā aktivitātēm šeit.
Izvēlieties pakalpojumu
Aizpildiet formu
Saņemiet individuālu atbildi
Jūsu ziņu saņems un nosūtīs Jums atbildi visas klīnikas, kas nodrošina izvēlēto pakalpojumu.
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes – nelielas teksta datnes, kuras tiek saglabātas jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Uzzini vairāk!