Šoruden Siguldā, jau 1. un 2. oktobrī norisināsies vēl nebijis pasākums Latvijā un Baltijā – piedzīvojumu un dabas terapijas konference ar dažādām meistarklasēm un aktivitātēm. Ir daudz dzirdēts par dažādām terapijām, kuras piedāvā speciālisti, daudzas no tām ir sarunu veida, kabinetos, dažas ar spēļu un mākslas elementiem, bet tikai retās ir dabā, ar piedzīvojumiem, ar izkāpšanu ārpus savas komforta zonas. Terapijas aktualitāte strauji pieaug, pieaugot pandēmijas ietekmē radušajām fiziskajām un emocionālajām problēmām. Pasaulē jau ilgāku laiku speciālisti, arī tie, kuru prakses ierasti ir kabinetos, papildina savas prakses, ar klientiem dodoties dabā un pielietojot piedzīvojumu terapijas elementus. Arī Latvijā pieaug interese par šāda veida pieeju. Konferencei un meistarklasēm aicināti pieteikties gan profesionāļi no dažādām darbības jomām – medicīnas, rehabilitācijas, ergoterapijas, psiholoģijas, sociālā un jaunatnes darba sfēras, izglītības, piedzīvojumu un tūrisma u.c. sfērām, gan tie, kuri vēlas pamēģināt un saprast, kā šis terapijas veids darbojas.
Interesentiem 1. un 2. oktobrī Siguldā, Adventure Therapy Sigulda pasākuma ietvaros, būs iespēja gan uzzināt, kas ir piedzīvojumu un dabas terapija, gan doties kādā no piedzīvojumiem, kurus meistarklašu veidā piedāvās piedzīvojumu terapijas praktiķi un āra dzīves entuziasti. Būs iespēja izmēģināt meža terapiju, pārbaudīt savus spēkus, dodoties izturības pārgājienā, doties piedzīvojumos pa mežiem ar fatbike riteņiem, izmēģināt savu līdzsvaru uz slackline, jaunajām māmiņām doties mini ekspedīcijā kopā ar saviem mazajiem ķipariem un daudz vēl visvisādu piedzīvojumu. Ar meistarklašu programmu aicinām iepazīties šeit. Dalībnieku skaits ir ierobežots.
Savukārt, konferencē būs iespēja dzirdēt piedzīvojumu un dabas terapijas ekspertus gan no ārvalstīm, tostarp, Apvienotās Karalistes, Itālija, Norvēģijas, Jaunzēlandes, Kanādas un Spānijas, gan pašmāju speciālistus no izglītības, sociālās, medicīnas jomas, kā arī no piedzīvojumu pasaules. Konference notiks gan klātienē, gan tiešsaistē. Ar konferences programmu aicinām iepazīties šeit.
Adventure Therapy konferences nedēļa tiks ieskandināta 27. septembrī 18.30, tiešsaistē – zoom platformā ar atklāšanas lekciju par piedzīvojumu un dabas terapiju, kuru vadīs kanādiešu izcelsmes piedzīvojumu terapijas praktiķis, autors, Viktorijas Universitātes pasniedzējs Dr. Nevins Harpers. Pieslēdzies un klausies lekciju šeit!
“Piedzīvojumu terapijai ir liels potenciāls medicīniskajā un sociālajā rehabilitācijā, jo tā piedāvā iespējas, kuras terapijas kabinetā nav pieejamas – tiek piedzīvota jauna vide un aktivitātes, kas rada pozitīvu stresu. Tā pārvarēšana ar atbalsta palīdzību, ļauj apgūt jaunus uzvedības modeļus, kas pamazām terapijas laikā tiek nostiprināti. Īpaši svarīgi tas ir pēc Covid periodā, kad sabiedrības un indivīdu uzvedības modeļi ir mainījušies, un arvien biežāk ir nepieciešama profesionāļu palīdzība mentālās veselības uzlabošanā. Strādājot grupā tiek attīstītas arī sociālās prasmes, savukārt, caur dažādām metaforām rodas jaunas atziņas par sevi un pasauli mums apkārt. Piedzīvojumu aktivitātes veicina arī fizisko veselību, dabai ir dziedinošs efekts, kas ļauj pārvarēt trauksmi, izkāpt no savas galvas un izplesties.” saka Unda Avota, Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas valdes locekle, Adventure Therapy Latvia domubiedru grupas pārstāve.
Pateicoties Latvijas veselības tūrisma klastera un Siguldas novada pašvaldības atbalstam, dalība konferencē ikvienam interesentam ir bez maksas. Projektu organizē Adventure Therapy Latvia sadarbībā ar Latvijas veselības tūrisma klasteri un Siguldas novada pašvaldību. Projektu atbalsta Pasaules un Eiropas piedzīvojumu terapijas organizācijas IATIC un ATE. Projekts tiek īstenots un to līdzfinansē ERAF projekta „Latvijas veselības tūrisma klasteris” Nr. 3.2.1.1/16/A/010 ietvaros.
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes – nelielas teksta datnes, kuras tiek saglabātas jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Uzzini vairāk!