Klasterim pievienojas jauni biedri, tiek pabeigta tirgus izpēte par ārvalstu tirgiem un uzsāktas tūrisma mārketinga aktivitātes ārvalstīs | Health Travel Latvia
email-iconcarelatvia@gmail.com phone-icon +371 67147906
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS
lv

Klasterim pievienojas jauni biedri, tiek pabeigta tirgus izpēte par ārvalstu tirgiem un uzsāktas tūrisma mārketinga aktivitātes ārvalstīs

2018.gada pirmajā pusgadā Latvijas veselības tūrisma klasterim ir pievienojušies jauni komersanti – SIA “Dr. Apines Zobārstniecības klīnika”, Verdant Eco spa, SIA “Era Esthetic”, SIA Diplomātiskais Servisa Medicīnas centrs, SIA “IVF Rīga”, Taka Spa (SIA “Taka ESSE”), Latvia Dental ( SIA “Dental Estētika”).

Latvijas veselības tūrisma klasteris turpina paplašināties ar vadošām ārstniecības iestādēm Latvijā dažādās jomās. Klīnikas neauglības ārstēšanā, stomatoloģijā, lāzermedicīnā un skaistumkopšanā, kā arī dienas Spa centri stiprinās un veicinās efektīvāku klastera darbību ārvalstu tirgu piesaistē medicīnas pakalpojumiem.

Jau 2018.gada jūnija beigās tiks pabeigta tirgus izpēte un analīze par ārvalstu tirgiem medicīnas pakalpojumu jomā. 2017.gada decembrī tika noslēgts sadarbības līgums ar Latvijas Zinātņu Akadēmijas Ekonomikas institūtu par tirgus izpētēm medicīnas pakalpojumu jomā ārvalstu tirgos. Tika apkopota informācija par medicīnas nozari ārvalstu tirgos, veiktas aptaujas/intervijas par Lielbritāniju, Īriju, Somiju, Norvēģiju un Zviedriju, lai tā rezultātā varētu īstenot Latvijas veselības tūrisma klastera segmentētāku medicīnas pakalpojumu mārketingu ārvalstīs.

Šobrīd norit darbs pie medicīnas pakalpojumu reklāmas sociālajos tīklos un pie iepirkuma dokumentācijas izstrādes medicīnas tūrisma mārketinga reklāmas kampaņas īstenošanai rudenī ārvalstīs.

Vienlaicīgi klasteris regulāri turpina uzņemt ārvalstu ārstus. Tā 2018.gada aprīlī un maijā tika uzņemti ārsti no Ukrainas ar mērķi, iepazīstināt ar Latvijas konkurētspējīgiem medicīnas pakalpojumiem, lai piesaistītu Ukrainas medicīnas tūrisma klientus. Savukārt, 2018.gada jūnijā tika uzņemti ārsti no Lielbritānijas. Veiksmīgās vizītes rezultātā, jau augustā plānota plašāka ārstu un apdrošināšanas kompāniju vizīte Latvijā.

Vairāk informācija par klasteri un tā aktivitātēm: www.healthtravellatvia.lv.

Projekts kopumā ilgst 48 mēnešus. Tā galvenās prioritātes ir komplekso produktu veidošana veselības un īpaši tieši medicīnas tūrisma jomā, izceļot piemēram, neauglības ārstēšanu, onkoloģisko saslimšanu ārstēšanu, acu operācijas, fleboloģiju, zobu protezēšanu un implantēšanu u.c., tirgus izpētes, vienota veselības tūrisma mārketinga plāna izstrāde, kopīgas Latvijas veselības tūrisma klastera biedru mārketinga aktivitātes ārvalstīs, ārvalstu medicīnas tūristu piesaiste, mājas lapas healthtravellatvia.lv attīstība, mārketings ārvalstīs caur internetu un sociāliem tīkliem, ārvalstu ārstu un veselības apdrošināšanas kompāniju pārstāvju uzņemšana, vienota kvalitātes sertificēšana sistēmas izstrāde un ieviešana visiem klastera biedriem, personalizētas medicīnas ieviešana biomedicīnā, ārstniecisko kosmētikas produktu izstrāde un citas aktivitātes.

Projekta kopējais budžets sastāda 485 874.42 EUR, no tiem kopējie attiecināmie izdevumi ir 485 874.42 EUR. ERAF finansējums ir 85% no attiecināmajiem izdevumiem, attiecīgi 412 993.26 EUR un privātais finansējums sastāda 15% no attiecināmajiem izdevumiem, attiecīgi 72 881.16 EUR.

Klastera projekta mērķis ir veicināt ilgtspējīgu Latvijas veselības tūrisma nozarē darbojošos uzņēmumu, izglītības un zināšanu izplatīšanas organizāciju sadarbību, tādejādi palielinot to konkurētspēju veselības aprūpē un veselības tūrismā, un veicinot ārvalstu ceļotāju kopējo izdevumu Latvijā palielinājumu un augstas pievienotās vērtības produktu veidošanos. 2017.gada 9.februārī biedrība “Latvijas kūrortpilsētu asociācija” ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīja līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/010 “Latvijas veselības tūrisma klasteris” īstenošanu. Latvijas veselības tūrisma klasteris ir izveidots zem biedrības “Latvijas kūrortpilsētu asociācija” 2012.gada martā. Tas ietver ļoti plaša pakalpojumu spektra veselības tūrisma komersantus, sākot ar valsts, pašvaldību un reģionālām slimnīcām, privātklīnikām, rehabilitācijas centriem, kūrortviesnīcām, beidzot ar tūrisma aģentūrām, izglītības un pētniecības iestādēm.

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

You must have Javascript enabled to use this form.